Panevėžio pakraštyje, Paviešečių kaime esantis nemažas dirbtinis tvenkinys gana mėgstamas žvejų. Meškeriotojai pasakoja čia pagaunantys ir gerų laimikių. Apie aktyvią žūklę liudija ir šalia jo stovintys žvejų automobiliai. Dauguma jų seniau pažvejoti sustodavo, galima sakyti, tiesiog ant paties tvenkinio kranto – kur eina asfaltuota K. Naruševičiaus gatvė, jungianti aplinkkelį su miestu.
Tačiau Paviešečių tvenkinio žvejai neseniai prarado šią gerą vietą. Minėtame kelyje nuo pat aplinkkelio iki sankirtos su Tvenkinio gatve abiejose gatvės pusėse atsirado sustoti ir stovėti draudžiantys ženklai.
„Labai nustebau nuvažiavęs pažvejoti prie Paviešečių tvenkinio. Prie jo privažiuoti galima tik iš pietinės pusės, nuo vakarinio aplinkkelio einančio asfaltuoto kelio per užtvanką link Molainių. Tik išsukus iš dabar rekonstruojamo aplinkkelio pasitiko draudžiamieji kelio ženklai „Sustoti draudžiama“ ir „Stovėti draudžiama“ abiejose kelio pusėse. Draudžiama zona – beveik kilometras, iki posūkio link Molainių“, – „Sekundei“ teigė žvejys Algirdas Naujalis.
Vyras nesupranta, kam reikėjo tokių apribojimų kelyje, kuriame jis per valandą suskaičiavo tik tris pravažiuojančius automobilius.
Žvejys patikino, kad su viena meškere įveikti puskilometrį iki vandens nuo kitų gatvių jam gal ir nebus sudėtinga, tačiau apsiginklavus visa žūklės amunicija tektų pavargti.
„Čia užmiestis, vietinės reikšmės kelias. Su viena meškeryte tai gali tą pusę kilometro ir nukulniuoti, bet valtelės ant kupros nenusitempsi. Vasarą čia maudykla. Kodėl trukdoma eiliniams piliečiams patekti prie vandens telkinio? Jeigu kažkam trukdo stovėjimas kelkraštyje, pirmiausia turi atsirasti aikštelė automobiliams pastatyti“, – piktinosi A. Naujalis.
Tačiau tokį sprendimą vasaros pabaigoje priėmė Panevėžio rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija. Į ją dėl draudžiamųjų ženklų K. Naruševičiaus gatvėje kreipėsi Panevėžio seniūnijos seniūnas Saulius Skrebė, motyvuodamas, kad „Berniūnų“ žemės ūkio bendrovės ūkininkų technika dėl pakelėje sustojusių automobilių prie tvenkinio negali prasilenkti.
Išnagrinėjus problemą komisija priėmė seniūno siūlymą.
„Panevėžio seniūnijos seniūnas dažnai sulaukia gyventojų pastabų, jog prasidėjus aplinkkelio rekonstrukcijos darbams automobilių srautas K. Naruševičiaus gatve į Panevėžį ir atgal tapo intensyvesnis. Minėtoje atkarpoje kelkraščių nėra, tad atvykusieji prie Paviešečių tvenkinio automobilius stato važiuojamojoje dalyje ir taip sukelia sunkumų prasilenkiantiems automobiliams“, – „Sekundei“ teigė Panevėžio rajono savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Rimas Samkus.
Eismo problemos ties Paviešečių tvenkiniu, anot jo, itin paaštrėja žiemą. Tuomet čia gausiai ima rinktis poledinės žūklės mėgėjai, o minėto kelio danga slidi.
Be to, prasilenkti K. Naruševičaus gatve sudėtinga ir nesaugu, nes gatvės reljefas nelygus, yra staigių posūkių. Bet Panevėžio seniūnijos seniūno S. Skrebės žiniomis, remonto darbai šioje vietoje nenumatyti. Pasibaigus didiesiems aplinkkelio remonto darbams draudžiamieji kelio ženklai gali būti nuimti.
Su žvejų automobilių keliamais rūpesčiais prie Paviešečių tvenkinio yra susidūrę ir aplinkosaugininkai. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūros vedėjos Ievos Jakupkaitės teigimu, šią tarnybą yra pasiekę skundai, kad meškeriotojai ne vietoje pasistato savo mašinas. Tokius raštus siunčia privatūs vandens telkinio savininkai.
„Žvejai per arti vandens pasistato savo automobilius. Tai daryti galima ne arčiau kaip 25 metrai nuo kranto“, – teigė vedėja.
Aplinkosaugininkai pavasarį ir vasarą rengia nemažai reidų, tikrina, kaip poilsiautojai ir žvejai stato automobilius pakrančių zonose, ir kas kartą randa bent kelis pažeidėjus. Jie pareigūnams aiškina žinoję įstatymus, bet nusižengia nepagalvoję.
„Patogumo šiais laikais ieško ir žvejai, jiems vis sunkiau pasivaikščioti ir automobilius prisistumia kuo arčiau telkinio“, – sakė Panevėžio agentūros vadovė.
Už tokius pažeidimus gresia baudos. Tačiau pasistačius automobilį K. Naruševičiaus gatvėje, kur kelkraštyje želia meldai, aplinkosaugininkai žvejų nebaudžia. Taip nėra nusikalstama įstatymams. Pasak I. Jakupkaitės, tokios sąlygos nepalankios tik saugiam eismui.