„Sekundės“ nuotr.

Žemei dėkojo ugnimi ir muzikos garsais (fotogalerija)

Žemei dėkojo ugnimi ir muzikos garsais (fotogalerija)

Pavasariškai šiltas šeštadienio vakaras į miesto centrą priviliojo kaip niekad daug panevėžiečių. Jau tapo tradicija, kad paskutinį kovo šeštadienį Panevėžys kartu su visu pasauliu kviečia padėkoti savo planetai – Žemei.

Nors visai valandai buvo išjungtos šviesos miesto širdyje – Laisvės aikštėje ir gretimose gatvėse, tamsu čia nebuvo – įspūdingą šviesų, ugnies ir muzikos šokį dovanojo studijos “Ugnies šokis” fakyrai, o Panevėžyje puikiai žinomas instrumentalistas, muzikantas Daumantas Lukošiūnas pakvietė į magišką garsų pasaulį.

Žemės diena Aukštaitijos sostinėje minima jau du dešimtmečius, tačiau tik visai neseniai prigijo tradicija valandai išjungti elektros prietaisus ir uždegti žvakutes. Taip simboliškai padėkojama ir leidžiama pailsėti Žemei. „Žemės valandos“ vienas iš tikslų – atkreipti žmonių dėmesį į ekologines problemas. Kaip sakė renginio vedėjas, deja, antros Žemės mes neturime.

Tiesa, daugelis kalbintų panevėžiečių prisipažino, kad į Laisvės aikštę atėjo dėl įspūdingo ugnies ir šokio spektaklio, kuris išties nepaliko abejingų – magiškame ir užburiančiame ugnies pasaulyje lijo fejerverkų lietus, liepsnos šoko muzikos ritmu, o ugnies tramdytojai atliko sudėtingus akrobatinius triukus. Įtraukiantis buvo ir panevėžiečio muzikos atlikėjo D. Lukošiūno pasirodymas.

Vis tiktai daugelis atėjusiųjų atviravo, kad jiems nėra svetimas žodis ekologija ir aplinkos tausojimas.

„Mums dar labai toli iki tikrosios ekologijos ir supratimo, kad kiekvienas mes esame atsakingas už klimato kaitos pokyčius, vykstančius pasaulyje. Bet bent jau šeimoje stengiamės po savęs nepalikti šiukšlių ir kruopščiai rūšiuojame atliekas. Tikiu, kad jaunoji karta turės jau kitokį požiūrį“, – sakė su visa šeima atvykęs Liudas.

Abiturientė Aistė teigė, kad „Žemės valanda“ – labai simboliškas renginys, bet kasmet vis garsiau kalbama apie beatodairišką savo planetos naikinimą ir kartu atsiranda vis daugiau aktyvistų ir iniciatyvų, kurios užkirstų tam kelią.

„Labai ydinga galvoti, kad po manęs nors ir tvanas. Žmonija jau suprato, į kokią pražūtį nueisime, jeigu ir toliau nesiimsime veiksmų. Ir kiekvienas turime pradėti nuo savęs“, – įsitikinusi mergina.

***

“Žemės valanda” – tai pasaulinė akcija, kuomet gyventojai ir įvairios organizacijos valandai laiko išjungia visą gyvybiškai nebūtiną apšvietimą. Akcijos tikslas – bent trumpam sumažinti žemės taršą ir atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas.

Gamtos stichinės nelaimės, tirpstantys ledynai, nykstančios ištisos gyvūnų rūšys – ženklai, rodantys, kad žmonija privalo susirūpinti savo planetos išlikimu.

Pirmoji Žemės valanda vyko 2007 m. kovo 31 d. Sidnėjuje. Tuomet akcijoje dalyvavo apie 2 mln. gyventojų ir per 2000 įstaigų, išjungtas Sinėjaus operos ir baleto teatro, tilto ir daugelio kitų objektų apšvietimas. Akcijos metu elektros vartojimas sumažėjo nuo 2,1 proc. ir 10,2 proc.

2008 m. Žemės valanda tapo tarptautine akcija, prie Sidnėjaus prisidėjo ne tik kiti Australijos, bet ir viso pasaulio miestai.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų