Šios programos kūrimas – rimtas iššūkis, nes projekto tikslinė grupė yra gana įvairiapusė. Dalyvauti projekto veiklose bus kviečiami tiek esami vietiniai ūkininkai ar maisto gamintojai, norintys pakreipti savo veiklą žaliąja linkme, tiek nedirbantys ar ketinantys keisti profesiją asmenys – potencialūs ekologinės srities atstovai. Svarbiausia, kad visi jie turėtų bendrą tikslą – auginti ar gaminti vartotojui draugiškus ekologinius produktus.
Mokymų programą sudarys trys dalys – ekologinės produkcijos rūšys ir sertifikavimas, verslumas bei produkto vystymas. Per šešias mokymų dienas dalyviai aiškinsis, kas yra ekologinis ūkininkavimas, ar jis skiriasi nuo žaliojo, organinio… Bus atsakyta į klausimus, kaip sertifikuojami ekologiniai produktai ir ar ilgas kelias yra link to, kad ant pakuotės puikuotųsi visoje Europoje žinomas žalias lapelis. Taip pat bus atsakyta į klausimą, ar galima tapti ekologinių produktų augintoju turint tik nedidelį žemės sklypą šalia namų ar kolektyvinį sodą. Dalyviai bus supažindinti su verslo formų pasirinkimo galimybėmis, finansavimo šaltiniais, praktikuosis rašydami verslo planą, gilinsis į produkto paruošimo pardavimui subtilybes.
Projekto partneriai – VšĮ „Panevėžio verslo konsultacinis centras“ (Lietuva), Duobelės suaugusiųjų ir verslo paramos centras (Latvija), Vietinis tvaraus vystymosi fondas „Inovacijos regionams“ (Baltarusija) – bendradarbiauja ne vien mokymų programos rengime. Numatyta suorganizuoti tarptautines produkto pakuotės paruošimo ir vizualinio pateikimo dirbtuves, sukurti vienijančią IT platformą su ekologinės produkcijos augintojų ar gamintojų profiliais bei savarankiško mokymosi medžiaga, dalyvauti kiekvieno partnerio organizuojamose mugėse bei mokomuosiuose vizituose į ekologinius ūkius. Šis projektas ne tik skatins auginti ar gaminti ekologiškus produktus, bet ir stiprins bendradarbiavimą per sieną.
Kviečiame Panevėžio regiono ūkininkus ar gyventojus, besidominčius žaliąją žemdirbyste ar ekologiškų maisto produktų gamyba, sekti mūsų naujienas www.pvkc.lt bei Facebook paskyroje „VšĮ Panevėžio verslo konsultacinis centras“ ir dalyvauti veiklose.
Veiklos organizuojamos įgyvendinant projektą „Green Agriculture without Borders“ Nr. ENI-LLB-1-117 pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą, finansuojamą iš Europos kaimynystės priemonės, sukurtos Europos kaimynystės politikai remti. Informacija apie programą: http://eni-cbc.eu/llb/en
Kontaktinis asmuo – projekto koordinatorė Akvilė Žiaunienė, tel. nr. +37069876696.