Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatytas tarptautinis tyrimas, apimantis net 39 pasaulio šalis: 28 ES nares, Australiją, Braziliją, Indiją, JAV, Japoniją, Kanadą, Kiniją, Pietų Afriką, Rusiją, Singapūrą, Šveicariją. Lietuvoje tirti atrinktos dvi mokyklos, viena jų – Panevėžio „Vyturio“ progimnazija.
Tyrimo studijoje ieškota tvarių inovacijų pavyzdžių – tokių, kurie jau būtų įsitvirtinę ir davę rezultatų, būtų sėkmės varikliai. Analizuota „Vyturio“ progimnazijos patirtis apie mokinio individualios pažangos stebėjimą, vertinimą, augimo skatinimą ir bendrųjų kompetencijų ugdymą.
Tyrėjams buvo svarbu susitikti su kuo įvairesne „Vyturio“ mokinių tėvų grupe, ypač rūpėjo prijungtos „Nevėžio“ mokyklos tėvų nuomonė. Tyrimo išvadoje teigiama, kad „vaikai lengvai įsitraukė į naujos mokyklos gyvenimą. Atrodo, kad mokyklos keitimas buvo didesnis stresas tėvams negu vaikams. Tai, ką jie gavo mokykloje, turi labai didelę išliekamąją vertę. Netgi patekę į universitetą, jaučia naudą – negąsdina įvairios projektinės veiklos“.
Remiantis surinkta informacija, parengta Lietuvos gerosios praktikos atvejo studija, kuri tapo tarptautinio tyrimo dalimi.