Vis tik pažymima, kad šie prašymai nesusiję su mobilizacija ir buvo pateikti asmenų, turinčių teisę būti Lietuvoje. Be to, jei prašymą gauti prieglobstį pateiktų nuo mobilizacijos bėgantis asmuo, galimybės jį gauti, anot ministerijos, nėra.
„Remiantis vien tuo, kad asmuo nenori vykti į karą, prieglobsčio gauti negalima. Šiuo atveju sprendimas dėl prieglobsčio turėtų būti grindžiamas, pavyzdžiui, persekiojimo grėsme, susijusia su atsisakymu atlikti karinę tarnybą, arba baime įvykdyti karo nusikaltimus. Grėsmei įrodyti nepakaks tik parodyti gautą šaukimą į karo tarnybą“, – pažymima ministerijos pranešime.
VRM nurodo, kad asmuo gali gauti prieglobstį, jeigu bus nustatyta, jog jis pagrįstai bijo būti persekiojamas dėl atsisakymo atlikti konflikto metu karo tarnybą, kurią atliekant reikėtų daryti nusikaltimus taikai, žmoniškumui ar karo nusikaltimus. Priimant sprendimą, tikrinamos visos aplinkybės, kiekvienas atvejis nagrinėjamas individualiai, bendradarbiaujant atsakingoms institucijoms pagal patvirtintas metodines rekomendacijas.
„Vien tik verbavimas ar šaukimas į karą ir prieštaravimas sąžinei nėra tiesioginė priežastis gauti prieglobstį. Prieglobstis gali būti suteiktas remiantis teisės aktais“, – priduriama pranešime.
Kai asmuo kreipiasi dėl prieglobsčio, Migracijos departamentas kiekvieną prašymą nagrinėja ir sprendimą priima individualiai. Vien dėl fakto, kad asmuo buvo pašauktas į karinę tarnybą, prieglobstis nesuteikiamas, tačiau, žinoma, šie asmenys gali turėti ir pagrįstų priežasčių.