Planuojama, jog didesnis VMI dėmesys minėtai klientų grupei ir jai pritaikytos paslaugos padės užtikrinti, jog mokesčiai būtų sumokėti laiku ir teisingai, rašoma VMI pranešime žiniasklaidai.
„Kuriant padalinį, atsižvelgėme į Tarptautinio valiutos fondo (TVF), Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijų (EBPO) rekomendacijas bei užsienio mokesčių administratorių: Prancūzijos, Airijos, Nyderlandų ir kt. praktiką, kuri rodo, jog didelės vertės turtu disponuojančių asmenų priežiūra gali būti vykdoma panašiais principais kaip ir didžiųjų mokesčių mokėtojų“, – sako VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas.
Jis pažymi, kad praktika parodė, jog didesnis VMI dėmesys klientams turi tiesioginę įtaką jų mokestinių prievolių vykdymui. Pavyzdžiui, šiais metais į didžiųjų mokesčių mokėtojų stebėsenos ir konsultavimo departamento priežiūrą įtraukus 200 įmonių, jų deklaruota mokesčių suma padidėjo 26 proc., teigiama pranešime.
Didelės vertės turtu disponuojančiais asmenimis bus laikomi esami ir buvę nuolatiniai Lietuvos gyventojai, valdantys didesnį nei 40 mln. eurų vertės turtą ir turintys socialinių – ekonominių interesų Lietuvoje.
Apskaičiuojant turto vertę, vertinamas visų rūšių tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse, turimas turtas – piniginės lėšos, nekilnojamasis ir registruotinas kilnojamasis turtas bei finansinės priemonės (akcijos, obligacijos, vertybiniai popieriai ir pan.), taip pat gaunamos pajamos.
Pažymima, kad didelė dalis gyventojų, kurie patenka į VMI didelės vertės turtu disponuojančių asmenų grupę, jai priskirti dėl jų valdomų įmonių vertės – jie sudaro apie 85 proc. visų šiai grupei priskirtųjų asmenų.
„Šiuo metu VMI didelės vertės turtu disponuojančių asmenų grupei priskiria apie 140 asmenų, o jų turtas bendrai siekia apie 15 mlrd. eurų“, – rašoma pranešime.
Naujai sukurtame VMI padalinyje dirba 7 VMI ekspertai, kurių tikslas – užtikrinti abipusiu bendradarbiavimu pagrįstą didelės vertės turtu disponuojančių asmenų mokestinių pareigų laikymąsi.