Viskas, ko reikia patikimai kelionei automobiliu į Skandinaviją

Viskas, ko reikia patikimai kelionei automobiliu į Skandinaviją

Lietuviai labai dažnai automobiliu keliauja į Skandinavijos šalis – gražios vietos, įdomi kelionė ir puikūs atsiminimai! Savaime suprantama, bet kokia kelionė reikalauja atsakingo ir kruopštaus pasiruošimo, nes užtenka pamiršti vieną svarbų daiktą, kad visas laikas virstų dideliu rūpesčiu. Kadangi šįkart kalbame apie kelionę automobiliu, pasiruošimas yra dar svarbesnis – reikia įvairiausių įrankių, atsarginių dalių, naujų žieminių padangų… kitaip sakant, turite būti pasiruošę visiems galimiems nesklandumams.

Žinoma, tokioms kelionėms yra būtina tinkama apranga, avalynė, asmens dokumentai bei automobilio registracijos bei draudimo dokumentai. Tačiau yra daug daiktų, kurie gali išsaugoti jums daug laiko, bet pamiršti juos labai lengva.

Žieminės padangos

Foto: Pixabay.com

Kelionei į Skandinavijos šalis rekomenduojame įsigyti naujas žiemines padangas. Jeigu ten keliausite pirmą kartą, susidursite su kitokia aplinka ir oro sąlygomis, todėl būkite tam pasiruošę – padangos yra vienintelis dalykas, skiriantis jūsų automobilį nuo slidaus kelio. Naujos žieminės padangos turėtų būti montuojamos bent jau keletą dienų prieš kelionę, nes jas reikėtų išbandyti – gali pasitaikyti brokas, blogas balansavimas ir kitų nesklandumų.

Galbūt jums atrodo priešingai, tačiau ilgai kelionei nereikėtų rinktis dygliuotųjų padangų. Dygliuotosios žieminės padangos yra skirtos susidoroti su ledu, dideliu sniego kiekiu, ypa

privažinėto. Tačiau jos yra pats prasčiausias pasirinkimas keliaujant asfaltuotu keliu ne tik dėl didelio triukšmo, bet ir dėl jūsų pačių saugumo. Dygliuotųjų padangų stabdymo kelias ant asfalto gali būti net trečdaliu ilgesnis nei standartinių žieminių padangų. Norite pasiruošti ekstremalioms sąlygoms? Bagažinėje turėkite ratų grandines.

Na ir nepamirškite itin svarbių dalykų – atsarginis ratas su gera padanga, jūsų ratų varžtams tinkantys raktai (nepamirškite „slapukų“), tvirtas kėliklis, vamzdis, kurį galėtumėte uždėti ant rakto, jeigu atsukti būtų per sudėtinga, ir, galų gale, pompa. Kelionėse rekomenduojame rinktis tradicines pompas, nes elektrinės yra silpnos ir pripūsti padangą gali trukti valandų valandas.

Įrankiai

Kartais automobilio gedimą sutvarkyti gali ir nieko apie automobilius nenusimanantis vairuotojas. Pavyzdžiui, jeigu automobilio variklio nepavyksta paleisti ir matote, kad po jo dangčiu yra nutrūkęs storas laidas – jį sutvarkyti nėra sudėtinga. Vis dėlto tam reikia įrankių.

Pradėkite nuo raktų ir galvučių. Dažnai teigiama, kad automobilyje reikia turėti tik kelių dydžių raktus, tačiau protingiausias sprendimas būtų turėti visą raktų komplektą su įvairių dydžių raktais bei galvutėmis. Net jeigu automobilio gamintojas varikliui surinkti naudojo tik 4 skirtingų dydžių varžtus, niekada nežinosite, kaip įvairios detalės buvo pritvirtintos buvusių automobilio savininkų.

Foto: Shutterstock.com

Todėl reikia turėti ir reples bei atsuktuvus. Replės turėtų būti dviejų rūšių – vienos standartinio tipo, kadangi jos puikiai tinka stipriai sugriebti, palenkti ir pasukti net ir storesnes skardas, vielas ir, ypatingais atvejais, atsukti varžtus, kuriems neturite rakto. Taip pat įsidėkite ir smailias reples, nes jos būtinos įvairiems darbams su elektros jungtimis bei laidais. Na, o atsuktuvų reikia tiesiog kryžminio ir plokščia galvute. Dar geriau būtų, jeigu rastumėte vietos atsuktuvų komplektui, nes vienu atsuktuvu tikriausiai nepavyks atsukti ir stambių, ir smulkių varžtų.

Tiek keliaujant, tiek važinėjant į darbą automobilyje pravartu turėti multimetrą. Bazinės žinios naudojantis juo leis jums sužinoti akumuliatoriaus įkrovą, generatoriaus krovimą, atlikti saugiklių, jungčių, relių patikrą ir beveik visus kitus su elektra susijusius darbus.

Kalbant apie elektrą, automobilyje visada reikia turėti vadinamuosius „krokodilus“, tačiau tai yra išsigelbėjimas tik akumuliatoriaus išsikrovimo atveju. Todėl pasirūpinkite ir reikmenimis smulkiems elektros gedimams tvarkyti. Pavyzdžiui, kelionėje pravartu turėti elektros laidų jungčių komplektą ir pačių laidų – būtų gerai įvairių skersmenų. Na ir, galų gale, saugikliai – visos elektros sistemos automobiliuose yra apsaugotos saugikliais, įvykus trumpajam jungimui ar dėl kitokių priežasčių pirmiausiai suges saugiklis. Todėl saugiklių reikia turėti visų rūšių ir ne po vieną.

Kelionėje gali sulūžti įvairūs laikikliai, nutrūkti vamzdelių veržikliai bei nutikti kitų įvairių erzinančių gedimų. Tokiems atvejams būtina turėti tvirtinimo dirželių komplektą – nors tai ir laikinas sprendimas, tačiau patikimas ir tvirtas.

Skysčiai ir jų priežiūra

Kiekvienam automobiliui yra reikalingi įvairių rūšių skysčiai. Jie turi būti tokie, kokius nurodo gamintojas ir kai kurie iš jų reguliariai keičiami. Todėl pakuojantis daiktus į kelionę reikėtų rasti vietos ir visiems skysčiams, kurie pilami į jūsų automobilį.

Aušinimo ir langų plovimo skysčiai dažniausiai parduodami 4–5 litrų talpyklomis, tad būtų pravartu turėti bent po vieną. Taip pat pasiimkite bent litrą alyvos varikliui, nes ilgose kelionėse galite pastebėti, kad variklis leidžia alyvą. Na ir galiausiai stabdžių bei vairo stiprintuvo skysčių. Prieš išvykdami būtinai patikrinkite visų skysčių lygį.

Didžiausia tikimybė, kad susidursite su aušinimo skysčio pratekėjimu, šis yra vienas skysčiausių ir svarbiausių automobilio skysčių. Jeigu važiuodami pastebėjote, kad variklio temperatūra pradėjo kilti, kuo greičiau sustokite ir peržiūrėkite aušinimo sistemos jungtis bei vamzdžius. Tokiam atvejui pasiruošti galite įsigydami atsarginius aušinimo sistemos vamzdžius, tik atminkite, kad vamzdžių jungtys turi būti itin sandarios, todėl suveržti naudokite metalinius veržiklius.

Niekada neišvykite be tuščios atsarginės bent 5 litrų talpyklos degalams – niekada nežinosite, kada pateksite į dažnai filmuose rodomą situaciją, kai pasibaigus degalams tenka pėdinti iki artimiausios degalinės jų įsigyti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų