Kaip ir žaidimo aikštelėje, taip ir Vilniaus teismuose pastaraisiais metais Panevėžio vyrų krepšinio klubui „Lietkabelis“, regis, sekasi ne per geriausiai.
Vien šį rudenį Aukštaitijos sostinės klubą pasiekė jau du nepalankūs sprendimai. Vietoje reikalautos atlyginti piniginė žalos iš buvusio klubo direktoriaus Manto Ignatavičiaus, teks pačiam „Lietkabeliui“ padengti solidžias pastarojo bylinėjimosi išlaidas.
Šalies teismuose per dvejus metus karo tarp Panevėžio krepšinio klubo ir jo buvusio vadovo tebesiridena 6 civilinės bylos. Viena jų sulaukė verdikto Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. Bet ir tai nereiškia pabaigos šioje istorijoje.
„Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas panaikino mano klientui nepalankius Panevėžio miesto apylinkės ir Panevėžio apygardos teismo sprendimus ir bylą grąžino nagrinėti iš naujo Panevėžio apygardos teismui“, – nutarties esmę paaiškino M. Ignatavičiaus advokatas Tomas Petkevičius.
Sumokėjo žaidėjams
Buvęs klubo „Lietkabelis“ direktorius M. Ignatavičius dar 2018 m. kreipėsi į teismą su ieškiniais, kuriais prašė priteisti iš buvusios darbovietės 67 tūkst. eurų skolos.
M. Ignatavičius nurodė tiek iš savo asmeninių lėšų išleidęs sumokėti honorarus krepšininkams K. Lavrinovičiui, D. Lavrinovičiui, G. Leonavičiui, Ž. Janavičiui ir S. Jasaičiui tuomet, kai 2016–2017 m. sezoną klubui buvo finansiškai sunkūs laikai.
Kad pinigus gavo grynaisiais, liudija pakvitavimuose esantys pačių sportininkų parašai.
Žemesnės instancijos du teismai anksčiau šį ieškinį atmetė ir nusprendė, jog Panevėžio klubas nėra skolingas savo buvusiam direktoriui. Tuomet šis kreipėsi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.
„Konstatuota, kad žemesnės instancijos teismai netinkamai vertino įrodymus, pažeidė įrodinėjimo pareigos principą, dėl ko nepagrįstai sprendė, kad „Lietkabelio“ klubas nėra skolingas M. Ignatavičiui 67 000 eurų, neskaitant procesinių palūkanų, kurios skaičiuojamos nuo 2018-ųjų pabaigos. Teismas konstatavo ir tai, kad Panevėžio apygardos teismas peržengė ginčo ribas ir iš mano kliento priteisė bylinėjimosi išlaidas „Lietkabelio“ naudai, nors pastarasis to net neprašė“, – apie naujausią sprendimą šioje byloje kalbėjo advokatas T. Petkevičius.
Jo atstovaujamas M. Ignatavičius džiaugiasi tokia Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartimi, tačiau sako nusivylęs, kad tokiam elementariam ir paprastam ginčui teisingai išnagrinėti prireikė net tokios instancijos įsikišimo.
Bylinėjimasis kainuos tūkstančius
Gerų naujienų M. Ignatavičius sulaukė ir rugsėjo pabaigoje iš Vilniaus miesto apylinkės teismo. Šis atmetė „Lietkabelio“ ieškinį dėl 34 458 eurų žalos atlyginimo iš buvusio vadovo. Tokią sumą reikalauta grąžinti, kaltinant M. Ignatavičių klubo reklamos lėšas neva panaudojus savo įmonės – bendrovės „Omega Action” poreikiams.
Teigiama, kad buvęs direktorius televizijos eteryje reklamuodavo ne Panevėžio krepšininkus, bet savo verslą.
Tačiau vien tik per šią bylą, regis, „Lietkabelis“ gali turėti dar daugiau nuostolių. Vilniaus teismas klubui priteisė apmokėti 3000 eurų M. Ignatavičiaus išlaidas advokato paslaugoms.
Lietuvos apeliacinis teismas birželį galutiniu ir įsiteisėjusiu sprendimu taip pat atmetė Panevėžio klubo ieškinį dėl 42 955 eurų žalos. Tokį nuostolį esą buvęs vadovas „Lietkabeliui“ padarė sumokėdamas privačiai bendrovei už paslaugas, kurios neva nebuvo suteiktos. Klubui taip pat priteista apmokėti buvusiam direktoriui bylinėjimosi išlaidas.
Dalininkų mainai
„Lietkabelis“ užvedė tris bylas dėl menamų žalų, kurias neva aš padariau. Tai buvo sukurpta dirbtinai, norint išvengti skolos grąžinimo bei sugalvojus įžūliai pasisavinti man priklausančias klubo dalis“, – tvirtina M. Ignatavičius.
Jis kartu su Irmantu Aukštikalniu bei Roku Mickevičiumi iki 2019-ųjų vasaros turėjo po 10 proc. viešosios įstaigos „Lietkabelis“ akcijų. Viskas pasikeitė, kai tarp šių smulkiųjų dalininkų ir klubo vadovų vienas po kito ėmė pliekstis konfliktai bei viens kito kaltinimai nesąžiningais veiksmais. Motyvuodamas kenkėjiška veikla, klubas tų pačių metų liepą sušaukė neeilinį dalininkų susirinkimą ir minėtą trijulę pašalino iš dalininkų.
Krepšinio klubo „Lietkabelis“ vieninteliu dalininku pusantrų metų buvo Sigitas Gailiūnas. Tačiau šių metų pradžioje teismas nusprendė, kad buvusių akcininkų atsikratyta neteisėtai.
Teisėjai konstatavo, kad M. Ignatavičius ir I. Aukštikalnis iš dalininkų pašalinti neteisėtai, nes priimant tą sprendimą jie tokie nebebuvo – akcijas buvo spėję parduoti kauniečiui krepšininkui Kęstučiui Marčiulioniui ir dovanoję gydytojui odontologui Rokui Kupriui.
Pagal paskutinę teismo nutartį pastarieji tapo visateisiai, po 10 proc. klubo akcijų turintys krepšinio klubo dalininkai. Kartu su klubo „naujokais“ K. Marčiulioniu ir R. Kupriu į dalininkų gretas su 10 proc. akcijų taip pat grąžintas ir buvęs jo sporto direktorius, viceprezidentas R. Mickevičius.
S. Gailiūno rankose liko 70 proc. įstaigos akcijų.
Tačiau į klubo prezidentus grįžęs Alvydas Bieliauskas tapo pagrindiniu „Lietkabelio“ dalininku. Dabar jis valdo 96,7 proc. klubo dalių, S. Gailiūnas – 3,15 proc., o R. Mickevičiui, K. Marčiulioniui ir R. Kupriui beliko po 0,05 proc.
Komentuoti anksti
Klubo prezidentas A. Bieliauskas pakomentuoti naujausių teismo sprendimų nerado laiko. „Lietkabelio“ direktorius Martynas Purlys teigė, kad kol nesibaigę visi teisiniai procesai, klubas susilaiko nuo atskirų nuosprendžių komentavimo.
„Viena byla, kurioje pats M. Ignatavičius yra ieškovas, grąžinta į Panevėžį. Bet dar visa krūva kitų nebaigtų bylų, viena jų ir baudžiamoji, kur kaltinamasis tas pats M. Ignatavičius. Neaišku, kaip viskas dar pakryps, todėl kol kas klubas atsisako ką nors komentuoti – tokioje situacijoje dar anksti“, – teigė M. Purlys.