Site icon sekunde.lt

Vilioja stipri konkurencija ir solidūs prizai

Panevėžį atranda vis daugiau žaidėjų ne tik iš Rytų ir Vidurio Europos regionų, bet sulaukiame svečių iš tokių šalių kaip Indija, Iranas, Azerbaidžanas.

Vasarą neabejotinai miestas prie Nevėžio gali būti tituluojamas šalies šachmatų sostine ir yra ryškus taškas Baltijos ir Rytų Europos šalių šachmatų turnyrų žemėlapyje.

Taip teigti leidžia mūsų mieste vykstantys solidūs šachmatų turnyrai, kurie pasižymi ne tik gausiomis dalyvių gretomis, bet ir stipria konkurencija. Ją suteikia pajėgiausi Lietuvos šachmatininkai bei stiprūs žaidėjai ne tik iš kaimyninių šalių.

Panevėžyje liepos mėnesį vykusiame tarptautiniame šachmatų festivalyje varžėsi perspektyvūs šachmatininkai iš Azerbaidžano ir Rusijos, o šeštadienį Panevėžyje prasidedančiame tarptautiniame didmeistrių (GM) „Gigant Chess Open Panevėžys“ turnyre žais dar tolimesnių šalių atstovai.

Turnyras vyks rugjūčio 19-25 dienomis. Lietuvos garbę gins pajėgiausias šalyje šachmatininkas, didmeistris Aloyzas Kveinys (tarptautinis reitingas ELO 2548). Panevėžį atranda vis platesnės geografijos šachmatininkai. Šįkart mūsų mieste didmeistriams iššūkį mes 15-metis Indijos žaidėjas Rahulas Peddi (ELO 2321), taip pat jaunas iranietis tarptautinis meistras (IM) Gholami Aryan (2434).

Taip pat žaidėjų gretose – didmeistriai ukrainietis Michailas Simantsevas (2479), vengras Robertas Ruckas (2532), tarptautiniai meistrai latvis Rolandas Berzinsh (2444), suomis Tapani Sammalvuo (2436), FIDE meistras, vokietis Christophas Natsidis (2335).

Greta didmeistrių ir tarptautinių meistrų progą patirties pasisemti ir mesti jiems iššūkį turės panevėžietis, Mykolo Riomerio universiteto studentas Andrius Brazdžionis (ELO 2314). Lietuvių pozicijas taip pat gins ir Lukas Stauskas (2372).

Tai tikrai ne pirmi metai, kai Panevėžyje varžysis svečiai iš tolimų šalių. Mūsų mieste yra viešėję Irzaelio, Centrinės Azijos, Azijos regiono šachmatininkai.

Kaip pavyksta į Panevėžį pakviesti aukšto lygio žaidėjų iš tolimų kraštų? Pasak turnyro organizatoriaus Arvydo Baltrūno, svečius domina stiprūs turnyrai su didmeistrio norma, kuriuose galima kelti savo reitingą.

„Juos domina didmeistrio norma, kad ją pasiektų, turnyre turi varžytis ne vienas didmeistris. Šiuo atveju žaidėjus iš Indijos, Irano pasikviečiau iš Rygos. Praėjusį savaitgalį viešėjau Latvijos sostinėje vykusiame turnyre ir pasiūliau sudalyvauti turnyre mūsų mieste, jie sutiko. Paprastai tokie žaidėjai keliauja po Europą ir sužaidžia ne viename turnyre“, – pasakojo A. Baltrūnas.

Taip pat lygiagrečiai didmeistrių „GM Gigant Chess“ turnyro vyks bendras atviras turnyras, kuriame gali dalyvauti visi norintys.

Dar vienas turnyras, skirtas vaikams ir mėgėjams „Amateur Open B August 2017“, prasidėjo nuo rugpjūčio 18 d. ir vyks iki rugpjūčio 20 d. (sekmadienio), čia varžosi žaidėjai, kurių ELO reitingas iki 1600.

Solidūs prizai su viena salygą

Ir tai ne vieninteliai šachmatų turnyrai. Ultratriatlono savaitgalį, rugpjūčio 26-27 dienomis, viešbučio „Romantic“ konferencijų salėse vyks Lietuvos greitųjų šachmatų čempionatas.

Rėmėjas iš Panevėžio įsteigė 3000 eurų prizinį fondą, bet iškėlė vieną sąlygą – kad Lietuvos greitųjų šachmatų čempionatas būtų atviras ir jame dalyvautų keletas užsienio didmeistrių. Tą organizatoriai su kaupu įvykdė.

Jau yra užsiregistravę net 7-i didmeistriai iš Lietuvos (Šarūnas Šulskis, A. Kveinys, Vidmantas Mališauskas), Vengrijos, Ukrainos, Latvijos, be to, stipriausiųjų 10-uko reitingo viduris siekia 2500. Tad šachmatininkų laukia rimtas turnyras ir įtempta kova dėl prizų. Jame netruks ir Panevėžio atstovų, verta paminėti FIDE meistrę (WFM) Giedrę Vanagaitę.

Prieš Atvirą Lietuvos greitųjų šachmatų čempionatą, penktadienį, rugpjūčio 25-ąją vakare, po „Gigant Chess Open“ ir GM apdovanojimų vyks atviras Panevėžio miesto „Žaibo“ šachmatų čempionatas.

Registracija – iki 17.40 val. Varžybų pradžia ir pirmas ratas planuojamas 18.00 val. Tai turnyras, kuris tinka tiems, kas mėgsta „pablicuoti“ bei pabendrauti. Varžybos vyks šveicariška sistema, 9 ratai, pagal FIDE „žaibo“ taisykles su atskira vyrų ir moterų rezultatų įskaita bei FIDE reitingo apskaita (laiko kontrolė: 4 min. partijai + 3 sek. už atliktą ėjimą).

Prizinis fondas – iš startinių mokesčių. Garantuojamas ne mažesnis, kaip 100 eurų prizas už pirmąją vietą, iš viso numatyta ne mažiau, kaip šeši prizai. Specialūs prizai įsteigti reitingo grupėse (1000 iki 1199; 1200-1399; 1400–1599; 1600-1799; 1800-1999; 2000-2199), jei jose bus daugiau negu 5 dalyviai. Grupės nugalėtojai iškovoja teisę dalyvauti Lietuvos greitųjų šachmatų čempionate be startinio mokesčio.

Tarptautiniame šachmatų fesitivalyje – baltarusio pergalė

Liepos mėnesį vykusiame tarptautiniame šachmatų festivalyje nugalėjo svečias iš Baltarusijos Andrei Kovalev, kuris po 9 partijų savo sąskaitoje turėjo 6 taškus. Tiek pat taškų buvo surinkęs ir Azeras Mirzoevas iš Azerbaidžano, tačiau pagal papildomus rodiklius liko antroje pozicijoje.

Trečią vietą 5,5 taško iškovojo Aloyzas Kveinys. Verta paminėti, kad čia varžėsi 2003 m. gimimo perspektyvus Rusijos šachmatų talentas Kirilas Šubinas, kuris šiemet yra laimėjęs jaunųjų pasaulio žvaigždžių turnyrą. Jis Panevėžyje greta vyresnių, daugiau patirties turinčių žaidėjų iškovojo 3 taškus.

Be lietuvių – Roko Klabio (3,5), Tito Stremavičiaus (3), Pauliaus Pultinevičiaus (4,5), taip pat varžėsi Izraelio atstovas Davidas Gorodetzki, kuris įvykdė IM normą liko ketvirtas (5), baltarusiai Valerij Kazakovskij (4,5) ir 15-metė Olga Badelka (4), kuri įvykdė tarptautinės meistrės vardą (WIM).

Exit mobile version