Veteranų gatvėje esančiame keturių aukštų name gyvenanti Vijolė Turulienė teigia, kad pirmadienio vakarą grįžusi iš darbo turėjo ne ilsėtis, o ieškoti būdų, kaip išgelbėti savo daiktus.
„Atėjusi iš darbo išvydau, kad visos grindys šlapios, o vanduo vis skverbėsi pro lubas. Pirmiausia paskambinau namo buhalterei ir paprašiau, kad duotų telefono numerį kaimyno, kuris gyvena virš manęs, nes jo dažniausiai nebūna namuose. Atvažiavus šeimininkui paaiškėjo, kad trečio aukšto bute yra ventiliacijos vamzdis ir lyjant visas vanduo teka būtent čia. O tada per grindis buvo užlietas ir mano butas“, – tą vakarą prisiminė moteris.
Pasak V. Turulienės, būtent antras ir trečias namo aukštai nukentėjo labiausiai. Arčiausiai remontuojamo stogo esantys butai liko beveik nepažeisti.
„Ketvirtą aukštą pradėjo semti vėliau, patį paskutinį. Namo ventiliacijos kaminėliai išvedžioti skirtingai. Šį kartą nutiko taip, kad lietus pateko į tą, kuris vedė į trečią aukštą, ir čia vanduo pradėjo tekėti tarsi upeliu. Nustojus lyti tvanas tarsi baigėsi, tačiau po pusantros valandos situacija vėl pasikartojo“, – „Sekundei“ pasakojo moteris.
Nors teko išgyventi nemažai streso, dembavietė džiaugėsi, kad viskas baigėsi palyginti laimingai. Vanduo tekėjo per elektros laidus ir kai kuriuose butuose jau buvo juntama smarvė.
„Pamenu, tą vakarą net nebuvo į ką kreiptis. Kai atvažiavo Avarinė tarnyba, jau buvo nustoję lyti, vanduo nebebėgo, ir darbuotojai, nieko nepaaiškinę, išvyko. Tada beliko prašyti Dievo pagalbos – melstis, kad nieko nenutiktų. Esame laimingi, kad neįvyko didesnė nelaimė – susilietus vandeniui su elektros laidais, namas neužsidegė. Vakar buvo atvažiavę elektrikai, jie patikrino visą pastatą ir patikino, kad nerimauti neverta“, – kalbėjo V. Turulienė.
„Tuomet beliko prašyti Dievo pagalbos – melstis, kad nieko nenutiktų.“
V. Turulienė
Moteris sako, kad tą dieną daugybė smulkmenų padėjo išvengti nelaimės. Paprastai V. Turulienė dirba ilgiau, tačiau lemtingą vakarą namo grįžo viena valanda anksčiau. Trečiame aukšte gyvenantis vyras yra tarptautinių reisų vairuotojas ir tik per plauką su juo pavyko susisiekti laiku, kol dar nebuvo išvykęs į tolimą kelią. Pasak dembavietės, jeigu ne visi šie atsitiktinumai, būtų sugaišta daugiau laiko, o vandeniui bėgant ant elektros laidų svarbi kiekviena akimirka.
Piktinasi ne tik dėl užliejimo
Užlieti butai nėra vienintelė daugiabučio problema. Gyventojų nepasitenkinimą kelia ir tai, kad stogą dengti buvo pradėta ankstyvą rudenį, tačiau iki šiol darbų pabaigos nematyti.
Pasak jų, visas kiemas jau keletą mėnesių pilnas šiukšlių, o statybos darbai žiemą kelia ir juoką, ir pyktį. Žmonės skundžiasi, kad už renovaciją turės mokėti dar trejus metus, bet dėl darbų kokybės yra daug abejonių.
„Aukštaitijos būstas“ garantavo, kad jokių problemų tikrai nebus, tačiau kaip mes galime tuo tikėti, jeigu jau dabar taip nutiko? Supraskite, už visus darbus turėsime mokėti dar trejus metus. Žmonės taip gerai negyvena, kad galėtų už broką mokėti. Apie kokią kokybę galime kalbėti, jeigu stogą dengia žiemą, per lietų? Visi tik juokiasi“, – piktinosi V. Turulienė.
Prisistatyti nepanorusi to pačio namo gyventoja taip pat išreiškė nepasitenkinimą dėl darbų. Pasak jos, prieš keletą mėnesių „Aukštaitijos būstas“ koridoriuose įrengė nuo judesio įsijungiančius šviestuvus, tačiau dauguma laidų liko nepritvirtinti ir atrodo neestetiškai.
Vis dėlto, nors patyrė nuostolių, namo gyventojai džiaugiasi, kad „Aukštaitijos būstas“ nevengia atsakomybės. Pasak jų, įmonės vadovas dar tą patį vakarą apsilankė daugiabutyje, išklausė skundų ir pažadėjo kompensuoti nuostolius.
Kaltę pripažįsta
Daugiabutį administruojančio „Aukštaitijos būsto“ direktorius Ipolitas Skukauskas atsakomybės nesikrato.
„Buvau įvykio vietoje. Įvertinome situaciją, apžiūrėjome, kokie pažeidimai buvo padaryti, gyventojus informavome apie būsimus veiksmus, du kartus papildomai kvietėme technikus ir jie ieškojo tikslios defekto vietos. Mes, kaip įmonė, administruojanti šį namą, prisiimame atsakomybę dėl to, kas įvyko. Informavome gyventojus, kad visi nuostoliai tikrai bus atlyginti“, – „Sekundei“ tvirtino direktorius.
Pasak I. Skukausko, nelaimė įvyko užsikimšus lietaus nuotekų sistemoms. Dėl to pakilo vandens lygis ir perteklius pradėjo bėgti į butus. Priežastis, kodėl pirmiausia buvo apsemtas ne ketvirtas, o trečias aukštas, direktoriaus manymu, galėjo būti ta, kad ant stogo susikaupęs lietus apsėmė ventiliacijos šachtą ir dėl to vanduo pradėjo skverbtis pro jos angas.
Gyventojų patirti nuostoliai dar nėra suskaičiuoti, tačiau I. Skukauskas pabrėžė, kad žmonėms jaudintis nereikia – sumokėti planuojama per porą mėnesių.
„Tikrai pripažįstame kaltę. Jeigu vykdome stogo remonto darbus, esame atsakingi už viską, kas dedasi ant jo. Tikrai padėsime gyventojams ir atsakysime į visus jų klausimus. Žinome, kad Panevėžyje ne vieną kartą buvo atsitikę, kai žmonės panašiais atvejais buvo palikti vieni su savo bėda. Tačiau mūsų klientai gali nesijaudinti“, – tvirtino direktorius.
Planuojama, kad visi remonto darbai bus baigi dar šią savaitę.
Komentarai
kokie bepročiai pasirinko Aukštaitijos būstą.