Site icon sekunde.lt

Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė: neįsileisti Rusijos piliečių nesvarstome

P. Židonio nuotr.

Daliai Lietuvos apgyvendinimo įstaigų nutarus neįsileisti iš Rusijos atvykstančių turistų, Lietuvos viešbučių ir restoranų verslo asociacijos (LVRVA) prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad asociacijos lygmeniu toks sprendimas priimtas nebus, kadangi didelė dalis jos narių nemato tam poreikio.

Anot jos, tai yra kiekvieno turizmo objekto ar apgyvendinimo įstaigos savininko individualus sprendimas. Tą, teigia E. Šiškauskienė, kartu su verslo viešbučių sektoriaus atstovais asociacija aptarė valdybos posėdyje.

„Labai nustebau, nes sakė nemato reikalo, nes mato, kad labai pavieniai atvažiuoja rusai. Ir verslo viešbučiuose, ir Kaune, ir Vilniuje jų yra labai nedaug. Tai truputį nustebo, ar tikrai reikia tokios akcijos“, – trečiadienį LRT Radijuis sakė E. Šiškauskienė.

„Nemanau, kad tokią poziciją palaikysime“, – teigė LVRVA vadovė. Pasak jos, Rusijos turistų problema taip pat neaktuali daug jų nesulaukdavusiems Lietuvos dvarams.

E. Šiškausienė svarstė, kad pavienės įstaigos imasi sprendimo neįsileisti rusų keliautojų, tačiau verslo viešbučiams gali kilti sunkumų atskiriant, kuris Rusijos pilietis nepalaiko Vladimiro Putino režimo ir gali būti įleistas.

„Verslo viešbučiams truputį sudėtinga atskirti, nes yra rusakalbiai – baltarusiai, ukrainiečiai, rusai. Aišku, jie pasą mato, bet vis tiek keičiasi pamainos, administratoriai, tai būtų labai sudėtinga išgryninti kuris yra kuris ir kokiu tikslu atvažiavo“, – teigė E. Šiškauskienė.

„Labai pavieniai atvejai. Matyt žinia pasklidusi pakankamai aiški ir rusai nesiveržia pas mus“, – kalbėjo LVRVA vadovė.

Tuo metu ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis dalies verslo sprendimą neįsileisti rusų turistų sveikino.

„Galiu tik pasveikinti Lietuvos verslą, kuris kuo toliau, tuo dažniau nebijo savarankiškai imtis įvairių socialinių ar pilietinių iniciatyvų“, – LRT Radijui sakė V. Jurgutis.

Jis akcentavo, kad Rusijos piliečiams, kada jų šalis pradėjo karą Ukrainoje ir jį tęsia, „nėra tas metas atostogauti“, esą „jie turi nemažai nuveiktų darbų ir demokratinių procesų poreikį savo šalyje“.

„Didelė dalis žmonių tai vertintų kaip pozityvų dalyką. Priminsiu, kad karo pradžioje viename viešbutyje Sakartvele buvo atsakyta rusams, kurie norėjo apsistoti. Buvo pasakyta, kad šiuo metu neturite atostogų, šiuo metu turite pakeisti režimą savo valstybėje“, – teigė V. Jurgutis.

Vis dėlto, ekonomikos ir inovacijų viceministro teigimu, Rusijos piliečiai, nors nuo karo Ukrainoje pradžios vizų nebegauna, į Lietuvą gali atvykti per kitas Europos Sąjungos valstybes, tad sprendimas nebeįsileisti rusų turistų turėtų būti priimtas visos Bendrijos mastu.

„Noriu pasidžiaugti, kad pagaliau prasidėjo Europos mastu kalbos ir iniciatyvos sankcionuoti turistinių vizų išdavimą. Kol kas tai tik pirmosios šnekos, pirmosios derybos“, – teigė V. Jurgutis.

Šiuo metu į Lietuvos teritoriją Rusijos piliečiai gali patekti gavę humanitarinę vizą, iš kitos Šengeno erdvės valstybės arba jei kitokios rūšies vizą gavo prieš vasario 24 d. – pirmąją karo Ukrainoje dieną.

Rusijos pilietybės lankytojų nuo praėjusio penktadienio nebepriima vienas lankomiausių Lietuvos turizmo objektų Pakruojo dvaras. Jame rusams lankytis leidžiama tik įrodžius, kad jie yra nukentėję nuo Kremliaus režimo ir turi suteiktą teisę gyventi ES.

ELTA primena, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino ES valstybes uždrausti Rusijos piliečiams išduoti vizas.

Šiuo metu ES pirmininkaujanti Čekija pareiškė, kad draudimas galėtų papildyti sankcijas Maskvai. Estijos ir Suomijos vyriausybės paragino kitas ES šalis uždrausti turistines vizas rusams.

Visgi Europos Komisijos (EK) atstovė ketvirtadienį pabrėžė, kad pagal galiojančius įstatymus visiškai uždrausti turistines vizas net neįmanoma. Pasak jos, kiekvienas prašymas turi būti nagrinėjamas atskirai.

Kremliaus pajėgoms įsiveržus į Ukrainą, Lietuva buvo viena pirmųjų ES valstybių apribojusių naujų Šengeno ir nacionalinių vizų išdavimą Rusijos piliečiams.

Exit mobile version