Jau trečius metus iš eilės Panevėžys planuoja palikti galioti tuos pačius mokesčius dirbantiesiems su verslo liudijimais.
Du ilgi karantinai vos per pusantrų metų gerokai pakeitė situaciją verslo pasaulyje. Didelė dalis paslaugų buvo tiesiog uždraustos.
Tuos tuščius mėnesius pasakoja sunkiai ištvėręs ir muzikantas Sigitas Malinauskas. Iki pandemijos jis aktyviai grodavo vestuvėse, įvairiose šventėse, giedodavo laidotuvėse tiek Panevėžyje, tiek ir visoje Lietuvoje. Per karantiną jo veikla buvo visiškai sustabdyta.
„Nelengvi metai buvo. Pusmetį sėdėjau namuose ir tik birželį pradėjau aktyviau dirbti. Atėjo ruduo ir vėl užsakymų mažėja: žmonės išgąsdinti, laukia naujų apribojimų“, – nuogąstauja muzikantas.
Rugsėjį jo planuose – trys užsakymai groti šventėse, spalį – tik vienas, o gruodį – nė vieno.
Dėl tokio menko užimtumo S. Malinauskas pasakoja patekęs į keblią situaciją ir dėl mokesčių.
„Pagal paslaugas yra numatytas tam tikras dienų skaičius, kiek privalai imti verslo liudijimą savo veiklai per mėnesį. Muzikantas turi rinktis: mokesčius mokėti už 5 arba 30 savo darbo dienų. Jei aš teturiu vieną užsakymą per mėnesį, vis tiek mokėsiu mažiausiai už 5 dienas“, – aiškino muzikantas.
Už verslo liudijimą minimaliam terminui jis sumoka apie 5 eurus.
Panevėžio savivaldybė teigia suprantanti sudėtingą smulkiųjų verslininkų situaciją. Miesto Tarybai ruošiamas sprendimas, kuriuo siūloma nekeisti verslo liudijimo mokesčių Panevėžyje – palikti juos tokius, kokie buvo patvirtinti prieš trejus metus.
„Nuspręsta nieko nekeisti, nes verslui pastarieji metai ir taip buvo sudėtingi. Stengiamės sudaryti sąlygas verslininkams nepasiduoti ir dirbti toliau: mūsų tikslas – kuo didesnis stabilumas šioje srityje“, – teigė Savivaldybės Miesto plėtros skyriaus specialistė Daina Pilkauskienė.
Savivaldybės duomenimis, su verslo liudijimais dirbančių asmenų mieste kasmet mažėja. Taip pat mažėja ir iš jų sumokėtų mokesčių į miesto biudžetą surenkamos pajamos.
Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 21 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.