Velžio komunalininkai apmulkino gyventojus?

Velžio komunalininkai apmulkino gyventojus?

Daugiabučių renovaciją patikėję Velžio komunaliniam ūkiui, Panevėžio rajono gyventojai dabar turi vargo dėl akis badančio broko. Maža to, viešai apie savo rūpesčius prabilę namų pirmininkai tikina sulaukę nepatenkintų įmonės atstovų skambučių. Žmonės sako, kad Velžio komunalininkai ilgai juos maitino melagingais pažadais.

Dar nėra nė metų, kai esantis Krekenavoje, Šilelio g. 3, namas renovuotas, bet gyventojai jau nepatenkinti. Atnaujinti 39-erių metų buvusį bendrabutį jiems atrodė vienintelė protinga išeitis. Lyjant pro jo kiaurą stogą vanduo pliaupdavo taip, kad skęsdavo ne tik viršutiniai butai – tuos laikus mena net ir pirmame aukšte likusios drėgmės dėmės.

Tada daugiabutį administravo rajono Savivaldybės įmonė Velžio komunalinis ūkis. Jam gyventojai ir patikėjo atnaujinti namą. Dabar nemažus pinigus klojantys krekenaviečiai jaučiasi apmulkinti. Formaliai renovacija baigta, bet realiai statybininkams šiame name dar liko ką veikti – taisyti paliktą broką.

„Jeigu tik praėjus metams taip atrodo, koks bus po dvidešimties, kol paskolą išmokėsime“, – nerimauja šiame name gyvenanti Vilma Stašauskaitė.

Pakeitė administratorių

Pasak namo gyventojų, Velžio komunalinis ūkis, žadėjęs pakeisti bendrose patalpose esančius senus šalto vandens vamzdžius, juos tik izoliavo. Kai vienas rūpestingas gyventojas pastebėjo gudrybę, esą pažadėta atlyginti – ant stogo įrengti televizijos antenas. Tačiau jų iki šiol neatsirado. Nėra ir namo numerio, trūksta stovo vėliavai, nors, anot žmonių, Velžio komunalinis ūkis ir tuo žadėjo pasirūpinti.

Pasak Šilelio g. 3-iajame name gyvenančios Ernestos Krištopatienės, administratoriaus ne kartą prašyta tesėti, ką pažadėjęs, ištaisyti brangios renovacijos broką. Reikalai esą nejudėjo. Kol neapsikentę gyventojai pakeitė namo administratorių – pasirinko „Aukštaitijos būsto“ paslaugas.

Kai su jo pagalba žmonės surašė reikalavimą Velžio komunaliniam ūkiui ir dar pridėjo renovacijos defektų nuotraukas, įmonė susirūpino kalbėtis. O palikto broko gausu – 22 defektai surašyti į kelis lapus. Gyventojai abejoja, ar reikalai būtų pajudėję, jei namo techninės priežiūros nebūtų perėmęs „Aukštaitijos būstas“.

„Negi su namo administratoriumi, kuriam už paslaugą mokėjome, bendrauti galima tik raštu?“ – požiūriu į klientus stebisi daugiabučio gyventoja Danutė Ancipovaitė

Aklai pasitikėjo

Krekenaviečiai piktinasi, kad ir per renovaciją Velžio komunalinis ūkis juos ignoravo. Nors Šilelio g. 3 namo gyventojai buvo patikėję E. Krištopaitienei dalyvauti atiduodant komisijai renovacijos darbus, moteris tvirtina buvusi eliminuota iš to proceso.

„Bendroje virtuvėje susėdo komisija, surašė aktą, bet mūsų nuomonės neklausė. Atėjo pas mane į butą, pakišo ant kažko pasirašyti. O kai pradėjome kalbėti apie defektus, kaltina mane, neva reikėjo žiūrėti, kur parašus dedu“, – susijaudinusi E. Krištopaitienė.

Gyventojai pasakoja matę, kad namas renovuojamas atmestinai.

„Bandžiau Velžio komunalinio ūkio atstovui paaiškinti, kad blogai išvalytos ventiliacijos angos, bet taip ir liko“, – piktinosi Birutė Kulikauskienė.

Žmonės tvirtina dar kartą nesirinktų namo renovuoti prižiūrint Velžio komunaliniam ūkiui.

„Prieš renovaciją mane tikino, kad būsiu gyventojų atstovė, su manimi kalbėsis, tarsis, net ant stogo turėsiu lipti statybininkų darbą vertinti. Su vyru pasimokiau ant to stogo užlipti, bet taip ir neteko. Liepė nesikišti, netrukdyti žmonėms dirbti“, – pasakojo E. Krištopaitienė.

Tiko senas vamzdynas

Krekenaviečių priekaištus Velžio komunalinis ūkis atremia pateikdamas krūvą renovacijos dokumentų. Ir nors daugiabučio atnaujinimo investicijų plane iš tiesų buvo numatyta vamzdynus keisti arba atnaujinti, įmonė pripažįsta palikusi senuosius. Bendrovės direktorius Vaidas Virbalas aiškina, kad vamzdynai buvę labai geros būklės, todėl nuspręsta juos tik izoliuoti, sudėti naujus laikiklius ir uždaromąją armatūrą. Įmonės vadovas nepamena žmonėms duoto pažado mainais už paliktus senus vamzdžius įrengti antenas ir stovą vėliavai. Tokių smulkmenų namo administratorius argumentuoja negalėjęs išpildyti, mat patys gyventojai statybininkams nepateikę nei antenos strypo, nei stovo.

Nors gyventojai guodžiasi neradę bendros kalbos su Velžio komunalininkais, šie nesutinka, kad nepaisė jų nuomonės. Tam pagrįsti bendrovė pateikia dviejų namo susirinkimų protokolus. Esą ir į žodines gyventojų pastabas visada reaguodavo. Pasak V. Virbalo, nė vienas darbų baigimo aktą pasirašęs asmuo pretenzijų nereiškė. Statybų patirties neturinti E. Krištopaitienė ir pati neneigia tąkart raičiusi parašą, bet sako susivokusi per vėlai.

Vis dėlto V. Virbalas pripažįsta akivaizdų faktą – net ir ne statybininkui matomą broką. Direktorius ramina, kad jis bus ištaisytas, tik iki šiol to daryti neleidžia oro sąlygos.

Daugiabučio Krekenavoje renovaciją patikėję Velžio komunaliniam ūkiui, gyventojai dabar turi vargo dėl akis badančio broko. T.Šiaudinio nuotr.

Daugiabučio Krekenavoje renovaciją patikėję Velžio komunaliniam ūkiui, gyventojai dabar turi vargo dėl akis badančio broko. T.Šiaudinio nuotr.

Piktinasi negavę teisės rinktis

Priekaištus dėl renovacijos kokybės Velžio komunaliniam ūkiui žeria ne tik krekenaviečiai. Pažagienių Švyturio g. 27-asis namas atnaujintas maždaug prieš pusantrų metų. Tačiau bendrijos pirmininkas Egidijus Dambrauskas vardija aibę išlindusių defektų: trūksta tinkuotos sienos, nuo namo cokolių vietomis tinkas atšokęs, nubyrėjęs.

Anot E. Dambrausko, jau pati renovacijos pradžia buvusi keista. Esą darbai buvo parinkti be gyventojų žinios, nors iš pradžių jiems žadėta, kad galės patys spręsti dėl medžiagų, spalvos.

„Nebuvau tada pirmininkas, bet į visus bendrijos susirinkimus vaikščiojau, tikrai žinau, kad ne gyventojai nusprendė, kaip atrodys namas“, – tvirtina E. Dambrauskas.

Atliekant renovaciją gyventojai bandė ieškoti teisybės, nes įtarė, kad dirbama ne taip, kaip derėtų. Tačiau, pasak E. Dambrausko, jiems buvo uždrausta dairytis po statybvietę.

„Šiltinimo medžiaga – putų polistirenas – dėtas suplyšęs, vietomis pirštas į plyšius lindo, stogo parapetai nekokybiški, nuogrindos nuolydis vietomis įrengtas ne nuo namo, o į jį“, – broką mato statybininko išsilavinimą turintis Egidijus.

Velžio komunalinis ūkis ir šį pirmininką kaltina nepagrįstai metančiu šešėlį bendrovei. Kaip įrodymą, kad gyventojams buvo išsamiai pristatytas darbo techninis projektas, kuriame aptarta ir patvirtinta ne tik namo spalva, bet ir visi renovacijos darbai, įmonė pateikia dar 2014-aisiais vykusio susirinkimo protokolą. E. Dambrauskas irgi neneigia tokį buvus.

„Atėjo, pristatė, kas, kaip bus daroma – ir baigta. Mes dar norėjome namui šviesesnės spalvos, bet nei jos, nei medžiagų niekas mums nebeleido rinktis“, – tvirtina pirmininkas.

Brokui ištaisyti – garantinis laikas

E. Dambrausko pretenzijas dėl name po renovacijos išlindusio broko Velžio komunalinio ūkio atstovai vadina nepagrįstomis. Pasak V. Virbalo, visi renovacijos darbai atlikti iki galo ir tinkamai. Tą liudija ir statybos darbų priėmimo–perdavimo aktas. Tačiau pastarasis pasirašytas beveik prieš porą metų, o pirmininkas mato dabar išlindusį broką. Į tai Velžio komunalininkai atkerta, kad statybos darbams duodama 5 metų garantija, o paslėptiems darbams – 10 metų

„Rangovas per garantinius metus privalo defektus taisyti ir neatsisako to daryti“, – aiškina V. Virbalas.

Tiesa, Velžio komunalininkams galvos nei dėl namo Pažagieniuose, nei Krekenavos daugiabučio nebeturėtų skaudėti. Kai tik jie buvo baigti atnaujinti, įmonės, kaip renovacijos administratorės, funkcijos baigėsi. Nors Velžio komunaliniam ūkiui gyventojai žeria daug priekaištų dėl atsainaus darbo ir bendravimo kultūros, įmonės direktorius tvirtina jų bėdoje nepaliekantis: geranoriškai konsultuoja, pataria, greitai reaguoja į raštiškas pretenzijas, tarpininkauja tarp gyventojų ir rangovų.

Dokumentų neišsireikalavo

Su Velžio komunaliniu ūkiu tvirtina sunkiai susikalbanti ir administruoti kadaise jo žinioje buvusius daugiabučius perėmusi įmonė „Aukštaitijos būstas“.

Jos direktorius Ipolitas Skukauskas pasakoja pareikalavęs Velžio komunalininkų perduoti visą su vykdyta namo Krekenavoje priežiūra susijusią dokumentaciją: kasmečių techninių apžiūrų aktus, ilgalaikius planus, namo gyventojų susirinkimų protokolus ir kita.

„Velžio komunalinis ūkis yra rajono Savivaldybės įmonė. Tokia tarsi turėtų būti pavyzdžiu kitiems. Tačiau į mūsų raštu teikiamus prašymus dėl dokumentų perdavimo atsakyta po gero pusmečio – paskambinęs bendrovės atstovas liepė atvažiuoti pasiimti“, – pasakojo I. Skukauskas.

Pusmetį laukti „Aukštaitijos būstas“ negalėjo – per tą laiką pats atliko ir namo apžiūrą, ir gyventojų susirinkimą sušaukė.

„Jei dokumentų nepateikė, galima daryti prielaidą, kad darbai nebuvo atlikti, susirinkimai nerengiami. Tai už ką žmonės pinigus tokiam administratoriui mokėjo?“ – stebisi I. Skukauskas.

Anot jo, perėmęs daugiabučio priežiūrą „Aukštaitijos būstas“ sulaukė gyventojų skundų dėl nekokybiškai atliktos renovacijos ir į jų pretenzijas nereaguojančio Velžio komunalinio ūkio. Reikalai esą pajudėjo, kai šiam buvo pateiktas „Aukštaitijos būsto“ atestuoto inžinieriaus surašytas renovacijos defektų aktas.

Pasak I. Skukausko, „Aukštaitijos būstui“ teko iškviesti atestuotą inžinierių įvertinti ir Pažagieniuose renovuoto namo darbų kokybės.

„Užsakovas moka pinigus ir bet kuri įmonė privalo su juo elgtis pagarbiai, atsižvelgti į kliento nuomonę. Šaukti ant klientų, juos ignoruoti yra neetiška“, – sako I. Skukauskas.

Trečiajam asmeniui nepatiki

Pajamas nešusių dviejų daugiabučių netekusi rajono Savivaldybės įmonė aiškina, jog namo Krekenavoje administravimo dokumentai seniai parengti perduoti, tačiau įmonė neturi teisės jų patikėti „Aukštaitijos būstui“, o tik jungtinės veiklos sutartimi įgaliotam asmeniui. Tokia gyventojų įgaliotoji E. Krištopaitienė pripažįsta Velžio komunalinio ūkio atstovo skambučio atvykti pasiimti dokumentų sulaukusi tik po to, kai šios bendrovės darbo metodais susidomėjo žurnalistai.

Tiesa, Velžio komunalininkų skambučio teigia sulaukęs ir jiems pretenzijas viešai pareikšti išdrįsęs E. Dambrauskas. Abu pirmininkai tikina, jog pokalbiai su Savivaldybės įmonės atstovu nebuvę malonūs – jiems priekaištauta už ryžtą kreiptis į žiniasklaidą.

Galerija

 

Komentarai

  • Saunuoles moterys! Musu nama irgi renovavo daug defektu ir daug nesamoniu pridare. Uz sildyma mokame tiek kiek pries renovacija.O gyvename salciau.

  • sainuoles dar ir televizija tiems parazitams reikejo iskviesti

  • manau, savivaldybė turėtų keisti vadovą už nekompetenciją ir blogą darbą. Ar nėra gerų vadovų, kad laiko šį?

    • Reikėtų įvardinti vadovus , kuriems vadovaujant ir buvo sudaryta sutartis. Nes ponas V.Virbalas įmonei vadovauja neseniai, nuo 2016 metų antros pusės. Ne, neginu aš ir dabartiniu vadovų. Tik gal jiems trūko bendravimo patirties.

      • Reikėtų įvardinti vadovus , kuriems vadovaujant ir buvo sudaryta sutartis. Nes ponas V.Virbalas įmonei vadovauja neseniai, nuo 2016 metų antros pusės. Ne, neginu aš ir dabartiniu vadovų. Tik gal jiems trūko bendravimo patirties.

  • Aiškiai užsakytas straipsnis. „Aukštaitijos būstas“ niekuo nesiskiria.

  • Renovavo jie ir mūsų namą… Jais iš viso STT turėtų susidomėti, nebe vietinės reikšmės laikraščiai, kadangi darbai brokuoti, medžiagų pripirkta 10x daugiau, nei buvo realus poreikis. Mokame didžiules sumas už renovaciją, bet už šildymą taip pat ne mažiau. Be to, nepriklausomai nuo temperatūros lauke, už šildymą visą sezoną vienoda sąskaitą. Paprašius dokumentų, gyventojai pasiunčiami „toli“. Viskas perkama „komplektais“, nes kitaip jiems neparduoda.. Ne kaip normaliems žmonėms.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų