Testamento autorės sutuoktinis Vytautas Bražiulis negali patikėti, kad jo žmonos turtas po mirties teisėtai atiteko jųdviejų šeimos gydytojui Gintarui Noreikai.
„Esu labai išsekęs. Sunkiai sergu: negaluoja širdis, kojos, jaučiuosi vis prasčiau ir prasčiau“, – kalbėjo vakar po teismo posėdžio namo sugrįžęs 91-erių V. Bražiulis.
Dėl sveikatos būklės jau šią vasarą jis tikisi persikraustyti gyventi į Antavilių pensioną Vilniaus rajone, tam rengiami dokumentai.
Taigi panevėžietis planuoja palikti didelius namus Panevėžyje, Rožyno kvartale, dėl kurių ir kilo visoje Lietuvoje rezonansą sukėlęs konfliktas.
Su žmona Janina V. Bražiulis praleido du dešimtmečius, kol juodu pernai išskyrė sutuoktinės mirtis. Pora buvo pažįstama nuo mokyklos laikų Zarasų rajone, kur abu augo. Paskui gyvenimas juos išblaškė skirtingais keliais, o atgal suvedė tik sulaukus pensinio amžiaus.
Vilniuje daug metų pragyvenęs ir Lietuvos žmonių gyvybės gelbėjimo asociacijai vadovavęs V. Bražiulis panevėžietę mokytoją Janiną bažnyčioje vedė 2004-aisiais, o santuoką oficialiai užregistravo 2012 m.
Tačiau žmonai mirus, V. Bražiulis suprato nenusipelnęs ir dalies kartu užgyvento turto. Velionės artimuosius pasiekė testamentas, kuriame jos paskutine valia visas turtas paliktas šeimos gydytojui G. Noreikai.
„Namas buvo jos. Bet kai čia atsikėliau, sienos ir langai buvo kiauri, labai šalta. Padėjau remontuotis, įrengiau daugiau kambarių ir tai man kainavo pusę dabartinės namų vertės. Neturiu jokio kvito ar dokumento, liudijančio tokias savo išlaidas, – niekas negalvojo, kad taip nutiks“, – pasakoja V. Bražiulis.
V. Bražiulis teigia nuo pat pradžių, kai tik rimtai nusprendė gyventi su Janina, buvo įtikintas: testamente bus jo pavardė.
„Man ir dukra iš pirmos santuokos, kuri seniai nutrūkusi buvo, liepė negalvoti apie jokius testamentus, jei noriu susieti savo likimą su Janina. Niekada manęs tai nejaudino“, – tvirtina senjoras.
Galiausiai jis sakosi sužinojęs, kad testamentu antroji žmona namus ir santaupas paliko jam.
Pats dokumentas, anot Vytauto, ilgus metus gulėjo neliečiamas namų spintoje.
„Buvo užpraeitų metų gruodis, ji jau sirgo. Švenčiant mano gimtadienį, į lovą atsinešėm kavos ir kalba pasisuko apie testamentą. Žmona ėmė būgštauti, kad gal nebeilgai gyvens, ir užsiminė, kad spintoje gulintį testamentą vėl reikėtų perrašyti ir jos pinigus banko sąskaitoje palikti anūko mokslams. Turėjome geras pensijas – neprieštaravau. Dabar labai keista atrodo: kodėl tada ji man nurodė senąjį testamentą, jei šis jau buvo pakeistas, nejaugi pamiršo naują?“ – svarsto našlys.
V. Bražiulis nė nenutuokė, kad prieš 16 metų žmona savo turtą testamentu paskyrė šeimos gydytojui.
„Kodėl ji tiek laiko turėjo slėpti šį faktą nuo manęs?“ – toks klausimas neduoda ramybės Vytautui. Panevėžietis teigia su buvusia žmona visus bendro gyvenimo metus gerai sutarę, vienas kitą iš pusės žodžio suprasdavę, nesipykdavę – buvo darni pora. Janina, pasak našlio, dažnai jį viešai pagirdavo, neslėpdavo jausmų net senatvėje.
Vytautas tvirtina nė nenumanęs, kas vyksta už nugaros. Po žmonos mirties, sužinojęs apie pakeistą testamentą, buvęs sutuoktinis teigė nepykstantis ant Janinos. Tačiau negali susitaikyti, kad turtas atiteko šeimos gydytojui.
Dar pernai liepą senjoras surašė pareiškimą STT dėl galimai nusikalstamos gydytojo veikos – kyšininkavimo. STT ir Panevėžio apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, bet po pusmečio byla buvo nutraukta. STT ir prokurorai konstatavo, kad moters surašytas testamentas negali būti laikomas kyšiu.
„Aš pats turiu teisinį išsilavinimą, ne veltui laiką gaišau studijuodamas teisę M. V. Lomonosovo universitete Maskvoj. Matau, kad tai yra nusikaltimas. Mano žmona galimai nusikalto papirkdama mediką, o pastarasis tai žinojo ir galimai slėpė – tai užtraukia baudžiamąją atsakomybę“, – dabar jau teismui bandys įrodyti V. Bražiulis.
Kad testamentas G. Noreikai buvo dovana už gydymą, pensininkas teigia suprantantis iš buvusios žmonos giminaičių ir draugės liudijimų.
„Draugė klausė, kodėl ne bažnyčiai? Žmona atsakė, kad toji negydys kaip daktaras“, – neva prieš 15 m. buvusį trumpą pokalbį tarp moterų perpasakoja V. Bražiulis.
Panevėžietis dar pernai rugpjūtį Panevėžio apylinkės teismui pateikė civilinį ieškinį dėl testamento pripažinimo negaliojančiu. Šios bylos nagrinėjimas buvo laikinai sustabdytas laukiant, kol savo žodį tars STT ir prokuratūra.
Teisėsaugos institucijoms metų pradžioje nutraukus ikiteisminį tyrimą, vakar pagaliau atversta civilinė byla.
Į posėdį žiniasklaidos atstovai nebuvo įleisti.
„Posėdis praėjo ramiai, bet jo krokodilo ašaromis netikiu“, – apie posėdyje sutiktą atsakovą G. Noreiką sako V. Bražiulis.
Gydytojas po posėdžio „Sekundei“ teigė, kad testamento reikalas kol kas į priekį nepasistūmėjo.
„Nieko neįvyko. Kitas posėdis liepą. Aš čia dėl nieko ir su niekuo nekovoju. Tiesiog žmogus apskundė testamentą“, – kalbėjo medikas.
Jis pasakoja apie netikėtą testamentą sužinojęs praėjus porai metų nuo jo surašymo. Gydytojas tvirtina daug kartų prašęs pacientės pakeisti savo nuomonę – svetimo turto jam niekada nereikėjo, o ir galų gale tai atrodė labai keistas sprendimas. Kurį laiką jau manęs, kad palikimo savininkė jo paklausė, bet po šiosios mirties paaiškėjo, jog ne.
„Tokia žmogaus valia ir reikia ją gerbti. Sulaukiau didžiausios lavinos šmeižto, grasinimų nuo pat pirmų dienų, kai paaiškėjo, kas surašyta testamente. Ir galiu tik patvirtinti, kad to vyro planas suteršti mano karjerą, reputaciją, pasodinti į kalėjimą po truputį pildosi. Jis pažadėjo kreiptis į visas instancijas, tą ir daro“, – anksčiau yra sakęs G. Noreika.
Anot gydytojo, našlys jį kaltindamas turi tik vieną argumentą – tai jo profesija. Pasak G. Noreikos, ne taip sunku sugalvoti mediką apkaltinti kyšiu.
„Nieko nepadariau, bet atrodau toks, kuris skriaudžia senelį. O jis pats labai kūrybingas pateikdamas vis naujas istorijas“, – atsidūsta gydytojas.
Tyrimą dėl gydytojo galimai įvykdytos nusikalstamos veikos – kyšininkavimo STT ir Panevėžio prokuratūra nutraukė šių metų vasarį.
„Įvertinusi tyrimą atlikusių Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnų surinktus duomenis, tyrimui vadovavusi Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė priėmė nutarimą jį nutraukti. Konstatuota, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“, – komentavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus specialistė Rasa Stundžienė.
Per tyrimą nenustatyta, kad panevėžietė savo asmeninį turtą testamentu paliko paveldėtojui kaip kyšį. Todėl nesutinkantiems su testamentu ir norintiems jį užginčyti asmenims pasiūlyta pasinaudoti teise kreiptis į teismą bylinėtis civiline tvarka.
Komentarai
Ar dar yra norinčių gydytis pas šį „gydytoją“? Greitai pagydo nuo turtinio balasto 🙂
Nejaugi čia pirmas. Senatvėje žmogui gražiai pakalbėk ir viską tau atiduos, Yra Panevėžio raj. moteris Vitalija, kuri jau tris žmones nuslaugė. Gerai pasižiūrėkite samdydami žmones, kurie gražiai kalba ir neaišku kuom girdo.