Skiepams nuo koronaviruso gegužę pradės registruoti Karštoji linija 1808, šiuo metu atliekanti registraciją tyrimams.
Kaip BNS sakė Kauno greitosios medicinos stoties, koordinuojančios Karštosios linijos darbą, vadovas Nerijus Mikelionis, siekiant aprėpti išaugsiančius srautus dvigubinamos darbuotojų pajėgos.
„Dėl terminų dar šiek tiek yra diskutuojama, bet planuojame pilnu pajėgumu pradėti dirbti nuo gegužės vidurio ir labai tikimės, kad didžioji dalis žmonių vis dėlto registruosis internetu vakcinacijai ir tik mažesnioji dalis, taip noriu tikėti, skambins telefonu į 1808 vakcinavimo liniją“, – BNS sakė N. Mikelionis.
Pasak jo, skambučių centre bus įsteigiama 60 papildomų darbo vietų, todėl reikės samdyti 120 darbuotojų – antra tiek, kiek šiuo metu dirba šiame centre.
„Terminas yra maksimaliai suspaustas. Turint galvoje, kad laukiame tikrai didžiulių besikreipiančiųjų srautų, mums reikia labai išplėsti savo infrastruktūrą, pradedant patalpomis, baigiant žmogiškaisiais resursais“, – sakė greitosios pagalbos stoties vadovas.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) BNS informavo, kad pokyčius ketinama pristatyti artimiausiu metu.
Ruošiasi išaugusiems srautams
N. Mikelionio teigimu, esant itin dideliam skambinančiųjų antplūdžiui taip pat numatyta galimybė įsigyti skambučių centrų paslaugas.
Nuo gegužės trečios dienos įsigaliosiančiame įsakymo pakeitime dėl Karštosios linijos darbo organizavimo numatyta, kad ji registruos į savivaldybės paskirtas skiepijimą COVID-19 ligos organizuojančias įstaigas. Telefonu užsiregistruoti galės ir prioritetinėms grupėms priklausantys gyventojai, registruoti bus galima ir kitą asmenį.
Šiuo metu Karštoji linija telefonu bei interneto puslapyje vykdo registraciją koronaviruso tyrimams, tačiau, pasak N. Mikelionio, ši funkcija pradėjus registruoti skiepams nenukentės.
„Tai bus atskiros dvi struktūros ir bus dedikuotos darbo vietos atskirai tyrimų registracijai ir atskirai vakcinacijai“, – sakė jis.
Karštoji linija taip pat vykdys ir elektroninę registraciją skiepytis. Šiuo metu ji elektroniniu būdu registruoja koronaviruso tyrimams. Registracija bus vykdoma Ekstremalių situacijų valdymo informacinėje sistemoje.
Pasak N. Mikelionio, šiuo metu yra perdaromas www.1808.lt puslapis, siekiant jį supaprastinti.
„Darome viską, kad technologijos atlaikytų, bet visi suprantame, kad technologijos toks dalykas, kuris tiesiogiai priklauso nuo srautų dydžio ir visko gali būti“, – kalbėjo jis.
Pristatyti pokyčius žada artimiausiu metu
Kaip BNS informavo Sveikatos apsaugos ministerija, Vyriausybės pavedimu SAM kartu su Ekstremalių sveikatai situacijų centru buvo pavesta užtikrinti Ekstremalių situacijų valdymo informacinės sistemos plėtimą – elektroninės registracijos į vakcinaciją modulį.
„Šiuo metu vyksta parengiamieji darbai. Sistema turi būti parengta iki gegužės 15-osios“, – BNS teigė sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta.
Pasak jos, oficialus sistemos pristatymas visuomenei numatomas „artimiausiu metu“, kad visus žmones „pasiektų ta pati ir vieningai suprantama informacija“.
„Tai reiškia, kad kol vyksta derinimo procesai, daugiau atskleisti detalių apie būsimą plačiosios visuomenės vakcinaciją negalime tam, kad visuomenė būtų informuota teisingai, kai bus priimti jau galutiniai sprendimai“, – aiškino A. Šuksta.
BNS ministerijos klausė, kas esamą sistemą pritaiko vakcinacijai, kokia šių darbų kaina, ar tam buvo skelbtas papildomi konkursas, taip pat – kaip sistema veiks.
„Šiuo metu galime patikinti, kad, pradedant plačiosios visuomenės vakcinaciją, veiks vieninga registracijos sistema visoje Lietuvoje, žmonės kaip ir dabar galės pasirinkti savivaldybę, kurioje nori vakcinuotis, taip pat pasirinkti vakciną, kuria nori būti paskiepyti, laiką ir datą procedūrai“, – teigė ministro atstovė.
A. Šuksta pabrėžė, kad vienais svarbiausių vakcinavimo proceso organizatorių išliks savivaldybės.
„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.