"Sekundės" archyvo nuotr.

Vaistus pirksime ir parduotuvėse

Vaistus pirksime ir parduotuvėse

Nuo kitų metų nereceptinių vaistų bus galima įsigyti parduotuvėse bei degalinėse.

Taip pat su elektroniniu receptu vaistus bus galima pirkti internetu. Seimas šeštadienį 81 balsu „už“, 10 parlamentarų balsavus prieš ir 22 susilaikius priėmė tokias Farmacijos įstatymo pataisas.

Nuo sausio ir lapkričio

Mažmeninės prekybos vietose tam tikrus vaistus bus galima pirkti nuo kitų metų, o receptinius vaistus įsigyti internetu – nuo 2019 metų lapkričio.

Pakeitimus inicijavęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsitikinęs, jog pataisos palengvins gyvenimą žmonėms. Ypač tiems, kuriems sudėtinga nuvykti į vaistinę – pavyzdžiui, kaimiškose vietovėse ar dėl sveikatos.

„Tai yra labai laukiami sprendimai, tai pagalba žmonėms, kuriems į vaistinę nueiti galimybės nėra. Ėjimas į vaistinę pats savaime nėra blogis, žmonės ten nuėję gali pasitarti. Bet mes kalbame apie labai ribotą sąrašą pagrindinių vaistų ir vietas, kur nėra vaistinių“, – sakė A. Veryga.

Protingi pokyčiai

Seimo Sveikatos reikalų komiteto vadovė Asta Kubilienė pabrėžia, kad preparatai nuo karščiavimo, skausmo, alergijos turėtų būti prieinami, kada tik jų reikia.

„Puikiai žinome ir tai, kad budinčių vaistinių, ypač mažesniuose miesteliuose, nėra tiek daug. Tad protingi pokyčiai tik į naudą: didinamas vaistų prieinamumas kartu numatant aiškią tvarką ir kontrolę“, – sako A. Kubilienė.

Farmacijos įstatymo pataisos leis ne vaistinėse prekiauti vaistais nuo temperatūros, skausmo, įskaitant gerklės, uždegimo, priešalerginiais, skrandžio rūgštingumą mažinančiais ir antiseptiniais (žaizdoms dezinfekuoti) vaistais.

Galios griežtos taisyklės

Parduotuvėse ar degalinėse įsigytų vaistų gyventojai grąžinti ar pakeisti negalės. Jų nebus galima parduoti asmenims iki 16 metų, pažeistose pakuotėse, prekybos automatuose, nestacionariose vietose. Etanolio turinčiais vaistais nebus galima prekiauti.

Įteisinus prekybą kai kuriais nereceptiniais vaistais parduotuvėse ar degalinėse. Jų bus negalima laikyti savitarnos skyriuose, parduoti daugiau kaip vienos to paties pavadinimo vaisto pakuotės, be to, nebus galima siūlyti kito vaisto, jeigu norimo nėra.

Prekybos vietose privalės būti raštiški įspėjimai, kad pardavėjas neteikia informacijos apie vaistus, o prie kasos jie turės būti laikomi atskirai nuo kitų prekių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • šaunuoliai valstiečiai ir Veryga, juk ponai vaistinių savininkai dar mažai uždirba, tai jie leidžia pasididinti savo turtus. Tegul ubagai perka neaišku ką, o ponams atveš į namus tikrus vaistus.

  • ,kad nebereiks del binto ar paracetamolio lakstyt po visa miesta.Farmacininkai del to ,manau,nenuskurs,o mums bus patogiau.

  • Atsiprašau, nesupratau. Buvo labai didelis kojos skausmas- nepaėjau. Vaistinėje nuskausminančių nedavė, prašė recepto. Užsiregistravau pas apylinkės gydytoją , laukti 2 mėnesius . Iš skausmo gali eiti ‘pasikarti“. O dabar ,rinkis parduotuvėje vaistus ir nereikės receptų? Kam šito apvertimo „aukštyn kojom“ reikėjo?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų