Siūloma įteisinti galimybę nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose. Taip pat norima jau nuo kitų metų leisti šalies vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus. Trečioji naujovė – numatomos galimybės dienos stacionaro paslaugas teikiančioms šalies gydymo įstaigoms steigti vaistines, kurios galėtų savo pacientams parduoti kompensuojamus vaistus.
Dabar šie siūlymai bus svarstomi Seimo komitetuose.
Šalys, kuriose jau yra įdiegtas elektroninis receptas šiuo metu jau taiko tokią praktiką, kai receptinius vaistus galima užsisakyti internetu. Šią naujovę bandoma įdiegti ir Lietuvoje. Žmonės, kuriems išrašytas elektroninis receptas, galėtų rinktis: ar eiti pirkti receptinių vaistų, išskyrus narkotinių ir psichotropinių vaistų, į vaistinę, ar juos įsigyti internetu.
Siūloma, kad ši naujovė įsigaliotų 2019 m. gegužės mėnesį.
Projektu siekiama įteisinti galimybę nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose bei tokiai prekybai numatyti tam tikrus reikalavimus. Siūloma šią veiklą licencijuoti ir leisti parduoti ne visus nereceptinius vaistus, o tik tokius, kurie įrašyti į specialų sąrašą.
Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, alternatyvių prekybos vietų atsiradimas sudarytų daugiau galimybių pacientams rinktis, kaip jiems patogiau įsigyti vaistus tais atvejais, kai nėra arti dirbančios vaistinės, tačiau šių vaistų pacientui reikia nedelsiant. Pavyzdžiui, nakties metu prireikus vaistų nuo skausmo. Ministerijos pranešime teigiama, jog tikėtina, kad jais norės prekiauti visą parą dirbančios parduotuvės ar kitose mažmeninės prekybos vietose, esančios ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesnėse gyvenvietėse, kuriose žmonės bet kada gautų jiems reikalingą vaistą.
Dienos stacionaro paslaugas teikiančioms šalies gydymo įstaigoms bus leidžiama steigti vaistines, kuriose jų pacientai galėtų paprasčiau ir patogiau įsigyti reikiamus, gydytojo paskirtus vaistus, reikalingus gydymui dienos stacionare. Tai esą leistų pacientams sutaupyti laiko, nebevaikštant po visuomenės vaistines, kaip neretai yra šiuo metu.
Gydymo įstaigos pačios galėtų steigti savo ligoninių vaistines bei aprūpinti dienos stacionare gydomus pacientus reikiamais kompensuojamaisiais vaistais, o pacientai juos įsigyti vietoje.
Pasak SAM, dabar pacientams neretai kyla sunkumų, nes pirmiausia jie turi atvykti pas dienos stacionare dirbantį gydytoją, kuris išrašo receptą, po to eiti į vaistinę mieste ir ten įsigyti reikiamų vaistų. Tada vėl sugrįžta į gydymo įstaigą, kurioje suteikiama paslauga, pavyzdžiui, suleidžiami įsigyti vaistai.
Komentarai
,kad galima bus vaistu isigyti prekybcentruose.Pirks tie, kurie zinos ko jiems reikia,nereikes blaskytis po miesta del binto ar tepalo nuo skausmo.Kuo patogiau tuo geriau,o jei butu pigiau tai dar geriau.