Panevėžio apskrities VTAS į Panevėžio miesto savivaldybę kreipėsi ne kartą. Vaikų gerove besirūpinančius specialistus neramina turimų globėjų situacija mieste. Ištikus krizei šeimoje ir esant būtinybei apsaugoti vaikus nuo smurtaujančių, ar kitaip jų teises pažeisti galinčių, tėvų, vaikus tenka paimti iš šeimos. Pasak minėto skyriaus patarėjo Panevėžio mieste Dovaro Nevardauskio, jeigu šeimoje nustatomas II grėsmės vaikui lygis ir vaiką būtina paimti iš nesaugios aplinkos, susiduriama su problema, kad nėra kur jį apgyvendinti. „Bendruomeniniai globos namai pilni, budintys globėjai dažniausiai irgi užimti, tad jeigu nėra vaiko artimųjų, atsiranda labai didelė ir sudėtinga problema. Mano manymu, būtina didinti budinčių globėjų skaičių, taip pat reikalinga įsigyti dar vieną butą, kuriame būtų galima apgyvendinti vaikus, paimtus iš šeimos“, – sako patarėjas.
„Panevėžio miesto savivaldybės atstovai praėjusiais metais žadėjo įsigyti dar vieną butą ir pasirūpinti, kad jis taptų bendruomeniniais vaikų globos namais. Deja, ši problema dar neišspręsta, o problemų vis daugėja. Globėjai, sudarę sutartis su socialinių paslaugų centru, globoti sutinka tik vaikus iki 12 metų amžiaus. Kyla klausimas, kur apgyvendinti nesaugiuose namuose likti nebegalinčius paauglius? 12-18 metų vaikams vienintelė užuovėja – bendruomeniniai vaikų globos namai, kurių skaičių mieste būtina didinti“, – pabrėždama problemos aktualumą sakė Panevėžio apskrities VTAS vedėja Žaneta Ginaitė.
Pasitarime dalyvavusi Panevėžio miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorė Lina Kazokienė patikino, kad problemos yra žinomos ir sprendžiamos. Jos teigimu, rasta dar viena globėja, baigiamas įrengti dar vienas butas, kuris bus pritaikytas bendruomeniniams vaikų globos namų poreikiams.
Ž. Ginaitė ir D. Nevardauskis akcentavo įstaigų ir miesto savivaldybės bendradarbiavimo būtinybę sprendžiant laikinai iš šeimos paimtų įvairaus amžiaus vaikų apgyvendinimo problemas, taip pat pabrėžė aktyvesnį kitų, socialines paslaugas teikiančių, institucijų ir organizacijų įsitraukimą. Pasitarime kalbėta, kad Panevėžio mieste bendruomeninių vaikų globos namų poreikis, net ir įrengus jau nupirktą butą, išspręstas nebus ir miesto savivaldybei teks ieškoti galimybių dar vieno būsto įsigijimui.
Šiuo metu Panevėžio miesto savivaldybės socialinių paslaugų centras turi tris bendruomeninių vaikų globos namų poreikius atitinkančius butus, dar vienas yra įrenginėjamas. Mieste dirba trys budintys globėjai, su dar vienu – pasirašoma sutartis.
Komentarai
Be galo turtinga mūsų valstybė,nes perkami butai,kai suremontuoti buvę globos namai pustuščiai…oi ne nuo to galo viskas daroma…per daug institucijų rūpinasi soc.tinginiais,nes viskas paduota ant lėkštutės,visi rūpinasi,o atsakomybės už savo vaikus tiems girtuokliams nėra.Gal imkit keist tą supuvusią soc.sistemą,kuri augina tinginių ir protiškai atsilikusių kartą?!