„Iš 28 šalių priešinasi tik 6 ar 7. Bet mūsų, Darbo partijos, programoje mano iniciatyva įrašyta yra, kad mes turime siekti vieningo instrumento skiriant minimalų atlyginimą, pensiją, socialines garantijas“, – sakė V. Uspaskichas ketvirtadienį sakė „Alfa taškui“.
Darbo partijos pirmininkas nesutinka su oficialia Lietuvos pozicija priešintis Mobilumo paketui. „Mes iš Europos norime tik viską gauti, bet patys darome sumaištį ten. Mes praktiškai užkertame gilesnį integravimąsi į ES, – teigė V. Uspaskichas. – Todėl aš prieš tai, kas yra mūsų programoje, negaliu balsuoti.“
Jis pabrėžė, kad, jo duomenimis, apie pusę Lietuvoje dirbančių tolimųjų reisų vartotojų yra kilę iš trečiųjų šalių, o daugelis vairuotojų lietuvių jau dabar emigruoja ir geresnėmis sąlygomis dirba Vakarų Europoje registruotose įmonėse. „Jie nenori dirbti lietuviškose įmonėse“, – tvirtino V. Uspaskichas.
Šios savaitės trečiadienį EP pirmininkas Antonio Tajani atidėjo balsavimą dėl Mobilumo paketo, motyvuodamas tuo, kad susikaupė pernelyg daug siūlomo teksto pataisų. Vienam iš EP komitetų teks užduotis atsirinkti daugiausiai palaikymo turinčias pataisas.
Lietuvos vežėjai prieštarauja Mobilumo paketui, teigdami, kad naujos taisyklės sumažins jų konkurencingumą. ES narių iš Lietuvos nuomonės šią savaitę jau išsiskyrė – dalis jų, kaip Laima Andrikienė ir Petras Auštrevičius, Mobilumo paketą atmeta iš esmės, tuo tarpu kai Bronis Ropė ir Vilija Blinkevičiūtė akcentą deda daugiau vairuotojų, o ne vežėjų, socialinėms garantijoms.