Nors sprendimas priimtas rudenį, o Vengrijai grėsęs balso teisės praradimas nerealizuotas, sankcijų klausimas išlieka atviras, jei tendencijos šalyje nesikeis. Tiesa, vien EP balso tam nepakanka, tokiai drastiškai priemonei reikėtų, jog pritartų visos Bendrijos narės, o iki to – ilgas kelias.
EP narys Valentinas Mazuronis, priklausantis Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijai (ALDE), minėtame balsavime susilaikė. Jis teigia nemanantis, kad bausmės Bendrijos viduje prisidėtų prie jos klestėjimo, priešingai.
„Aš manau, kad tie, kurie tai daro, kurie priiminėja tokias rezoliucijas, viešai tarsi pareikšdami lenkams ar vengrams, kad jūs tokie prastesni ar kažkaip kitaip, jie iš esmės griauna ES ir elgiasi nenaudingai Lietuvai, mūsų valstybei“, – nuomonę išsakė V. Mazuronis.
Jo teigimu, „ES reikia pirmiausia apsispręsti, kokią mes ją norime matyti ateityje“, o tai kol kas, jo manymu, nepadaryta. EP narys aiškino neabejojantis ES nauda Lietuvai, tačiau Bendrija, jo manymu, turėtų nepamiršti savo narių savarankiškumo.
Didesnė dalis EP narių iš Lietuvos – Petras Auštrevičius, Laima Andrikienė, Antanas Guoga, Viktoras Uspaskichas ir Vilija Blinkevičiūtė – sankcijų galimybei pritarė. Prieš balsavo Valdemaras Tomaševskis, o kartu su V. Mazuroniu susilaikė ir Algirdas Saudargas.