Kad vaistinė išties pardavė pasenusius antibiotikus, patvirtino ir tyrimą atlikusi Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.
Steponas pasakoja vasario pradžioje prastai pasijutęs. Vyrą kankino gerklės skausmas, kosulys, vakarais pakildavo temperatūra. Galiausiai neiškentęs Steponas kreipėsi į šeimos gydytoją. Vyrui atlikti tyrimai ir aštuonioms dienoms paskirta antibiotikų.
Dar tą pačią dieną Steponas nupėdino į „Eurovaistinę“ Respublikos ir Vasario 16-osios gatvių kampe.
„Gydytoja man išrašė 750 mg tabletes, bet vaistinė turėjo perpus silpnesnių. Nieko čia tokio – pasakė gerti po dvi tabletes vienu metu. Tiek tablečių, kiek man reikėjo,vaistinėje nebuvo. Pardavė man du lapelius po 6 tabletes. Tiek turėjo pakakti tik dviem dienom“, – pasakojo panevėžietis.
Steponui išties keistai pasirodė, kad vaistininkė jam atnešė gumele perjuostus lapelius su prie jų užkištu informaciniu lapeliu. Visgi vyrui net įtarimas nekilo, kad farmacininkė galėtų kažką nederamo jam parduoti. Vaistininkė patikino, kad trūkstamų vaistų atveš kitą dieną – tegul pacientas užsuka pasiimti. Kitądien vietoj sergančio vyro į vaistinę nukulniavo žmona. Ir ji namo parnešė taip pat gumele apjuostus du lapelius po šešias tabletes.
„Tris dienas gėriau tuos vaistus ir kaskart darėsi vis blogyn. Jau vos paėjau. Mečiau bėdą, kad visi antibiotikai taip veikia, nors gėriau ir gerųjų bakterijų. Tų tablečių dar dviem dienom trūko. Pats nuėjau į tą pačią vaistinę. Dirbo kitas vaistininkas, pardavė man dar tuos trūkstamus vaistus“, – pasakojo Steponas.
Ligoniui grįžus namo, žmona jau laukė su naujiena. Moteris aptiko, kad sutuoktiniui parduotų tablečių lapelyje nėra, kaip privaloma, įspaustos galiojimo datos. Akivaizdžiai matyti, kad šioji vieta nukirpta – dargi žirklėmis kampas padailintas. Palyginęs su parsineštais naujausiais vaistais ir pats Steponas pamatė, kad kažkas negerai – ant naujausio nusipirkto lapelio jau buvo aiškiai matyti data.
Išsiaiškinęs, kada vėl dirbs įtartinus vaistus pardavusi vaistininkė, Steponas pas ją sugrįžo nešinas apkarpytais lapeliais.
„Ji pripažino, kad įvyko klaida, atseit buvo sumaigytos dėžutės, dėl to pardavė lapelius. Bet, klausiu, kodėl galiojimo data nukirpta. Teisinosi, kad sumaišė. Bet taip negali būti dirbama – aš vos paėjau nuo tų vaistų. Manęs prašė grąžinti neišgertas senas tabletes, bet nedaviau“, – pasakojo Steponas.
Senus vaistus pakeitus į gerus, panevėžiečiui sugrįžo ir sveikata. O tada vyras paskambino į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą. Šios atstovės, atvykusios į Panevėžį, išklausinėjo Steponą ir vaistinėje atliko farmacinės veiklos patikrinimą.
Tarnybos verdiktas patvirtino Stepono nuogąstavimus, jog dėl vaistininkės neapdairumo keletą dienų „gydėsi“ senais, vartoti nebetinkamais ir dėl to sveikatai pavojingais antibiotikais.
„Patikrinimo metu nustatyta, kad jūsų skundo informacija pasitvirtino – vaistinės farmacinės veiklos vadovė pardavė pasibaigusio tinkamumo vartoti vaistus. Šiai vaistininkei bus pradėta administracinių nusižengimų teisena“, – rašoma Steponui atsiųstame tarnybos atsakyme.
Panevėžietis sako savo istoriją viešinantis, kad pirkėjai būtų akyli pirkdami net ir vaistinėse.
Vyras svarsto, kažin, ar jis vienas atsidūrė tokioje nepavydėtinoje situacijoje. Juk sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu gyventojai senus vaistus, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, privalo priduoti į vaistines.
„Ar nebus taip, kad nuėjęs į vaistinę nusipirksiu savo ar kažkieno kito atneštus senus vaistus nukarpytom galiojimo datom? Vyresnio amžiaus žmonės retas akinius vaistus pirkdamas užsideda ir skaitinėja, kas ant pakuotės parašyta. Ir kodėl man ne dėžutėje tuos vaistus pardavė? Net ne mano akivaizdoje iš jos lapelius ištraukė – iš kažkur atnešė gumele perrištus ir viskas“, – stebėjosi Steponas.
„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovės Lauros Bielskės teigimu, seni vaistai parduoti dėl apmaudžios žmogiškosios klaidos.
„Tuo metu vaistinėje dirbęs farmacininkas mums yra paaiškinęs, kas nutiko, kliento dar kartą nuoširdžiai atsiprašome“, – kalbėjo L. Bielskė.
Anot jos, vaistinių tinklas yra pasitvirtinęs ir griežtai laikosi vidinių susitarimų, kaip kiekvienoje konkrečioje vaistinėje turi būti laikomasi taisyklių, ką daryti su vaistais, kurių galiojimo laikas pasibaigęs.
„Turime ir automatinę vaistų galiojimo ataskaitą, kuri naudojama savikontrolei, be to, kas mėnesį kiekvienos vaistinės darbuotojai pasitikrina kiekvienos pakuotės galiojimo laiką ir jeigu vaistų galiojimas trumpalaikis – jie atskiriami nuo likusių vaistų pakuočių“, – aiškino „Eurovaistinės“ atstovė.
Komentarai
Tai pati geriausia vaistininkė visame Panevėžyje. Visada išklausys, patars ,maloniai pabendraus ir aptarnaus. Gaila, kad ne žinau Jos nei vardo, nei pavardės. Dėkoju ir linkiu sėkmės.
Tokią vaistininkę vyti iš darbo iš pat karto, kai gavo skundą, už pasenusių vaistų pardavimą ir datų- galiojimo laiko nukirpimą . Matomai jau turėjo patirties, pardavinėjant negaliojančius vaistus. Reikalinga uždrausti pristatyti į vaistines pasenusius vaistus- nes matote, kaip jos jau įgūdusios , moka apkirpti galiojimo laiką ir vaistus moka įkišti senukams….biznį daro- teisti reikia…!!!!.
Tai pati geriausia vaistininkė visame Panevezyje.Visi darome klaidas