Site icon sekunde.lt

Ukrainiečiai raginami prasitęsti leidimus gyventi Lietuvoje

Europos Sąjungos tarybos sprendimu Ukrainos karo pabėgėliams pritaikius laikinąją apsaugą metams, artėja diena, kai daliai ukrainiečių leidimai baigsis galioti.

P. ŽIDONIO nuotr.

Europos Sąjungos tarybos sprendimu Ukrainos karo pabėgėliams pritaikius laikinąją apsaugą metams, artėja diena, kai daliai ukrainiečių leidimai gyventi Lietuvoje baigsis galioti.

Pasak migracijos departamento vadovės Evelinos Gudzinskaitės, leidimas suteiktas iki kovo 4 dienos ir, jei prašymų ukrainiečiai nepateiks, dalis karo pabėgėlių bus pažymėti kaip neturintys leidimo Lietuvoje gyventi.

„Šį mėnesį keičiame ukrainiečiams leidimus gyventi, kadangi Europos Sąjungos tarybos sprendimu laikinoji apsauga buvo suteikta nuo kovo 4 dienos metams. Tai reiškia, kad kovo 4 dieną labai dideliam ukrainiečių skaičiui baigsis leidimai galioti ir reikia išduoti naujus. Tai sausį pradėjome ir vasario mėnesį mes tiesiog ariame, kad išduotume, priimtume sprendimus“, – Eltai teigė E. Gudzinskaitė.

Migracijos departamento direktorė atkreipia dėmesį, kad rugpjūčio mėnesį buvo pakeistas įstatymas, kuris leido leidimus gyventi išduoti jau dvejiems metams. Tačiau, pasak jos, asmenys, kurie gavo leidimą tik metams, privalo jį prasitęsti.

„Tai mes ir su savivaldybėmis šnekame, kad ragintų aplink esančius ukrainiečius teikti prašymus.“

E. Gudzinskaitė

„Ir kas šiek tiek neramina, kad dabar esame pakeitę virš 25 000 leidimų, tai reiškia, atmetus, tarkim, dalį išvykusių, tai dar 25 000 esančių Lietuvoje nėra pateikę prašymo“, – įspėjo E. Gudzinskaitė.

„Tai mes ir su savivaldybėmis šnekame, kad ragintų aplink esančius ukrainiečius teikti prašymus, nes kovo 5 dieną, kai negalios jų turimas leidimas gyventi, jie visose sistemose bus pažymėti kaip neturintys leidimo gyventi ir negalės gauti visų išmokų, negalės gauti vaistinėse vaistų ir prasidės visos bėdos“, – pridūrė ji.

Laiku leidimų laikinai gyventi Lietuvoje nepasikeitusiems Ukrainos karo pabėgėliams gali kilti nesklandumų gaunant kai kurias sveikatos paslaugas, prašant socialinės pašalpos, išmokų vaikams, teikiant prašymą dėl būsto šildymo išlaidų, karšto ar šalto vandens kompensacijos ir pan.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Exit mobile version