Troškūnų parapijos klebonas išgirdo teismo verdiktą

Troškūnų parapijos klebonas išgirdo teismo verdiktą

Utenos apylinkės teismas penktadienį pripažino kaltu dėl aplaidaus parapijos ir savo asmeninio ūkio apskaitos tvarkymo Troškūnų parapijos kleboną Saulių Filipavičių ir skyrė jam 4 tūkst. eurų baudą, pranešė Generalinė prokuratūra.

Klebonas taip pat buvo kaltinamas ir dėl neteisėto vertimosi stambaus masto ūkine veikla – pinigų skolinimu už palūkanas fiziniams ir ir juridiniams asmenims, tačiau teismas dėl šio kaltinimo jį išteisino.

Bylos duomenimis, būdamas Anykščių rajone registruoto ūkio savininku, S. Filipavičius buvo atsakingas už apskaitos organizavimą, dokumentų sąugojimą, tačiau šių privalomų veiksmų neatliko, todėl negalima nustatyti jo ūkio veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros 2003–2017 metais.

Atliekant tyrimą nustatyta, kad pažeidimų yra ir parapijos, kurios klebonu S. Filipaičius yra jau beveik tris dešimtmečius, finansiniuose dokumentuose. Kadangi nebuvo kaupiama informacija apie tikinčiųjų suaukotas pinigines aukas, sumokėtas bažnytines rinkliavas, negalima nustatyti šios parapijos finansinės padėties 2010–2011 ir 2015–2017 metais.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo bei valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.

Utenos apylinkės teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Komentarai

  • neturi ką veikti. Gal parašykit, kad šis Kunigas – šviesuolis atstatė vienuolyną, sutvarkė Troškūnus taip, kad dabar ten traukia žmonės iš visos Lietuvos…

  • Juk bažnyčia yra atskirta nuo Valstybės, nes ir anksčiau Valstybė neteikė jokios paramos bažnyčiai. Kaip gali tikrinti bažnyčios finansus, jeigu bažnyčia yra tikinčiųjų išlaikoma ???

  • 1. Valstybė finansuoja katalikų bažnyčią: „Finansų ministras Vilius Šapoka šiemet Lietuvos katalikų bažnyčiai skyrė 1 mln. 238,9 tūkst. eurų – 144 tūkst. eurų daugiau nei pernai, kai rengtasi popiežiaus Pranciškaus vizitui. Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/03/23/news/kataliku-baznyciai-skirta-daugiau-nei-1-2-mln-euru-9693314/
    2. Kunigėlis supainiojo bažnyčios finansus ir savo asmeninį versliuką. Tikinčiųjų suaukoti pinigėliai plaukė į jo kišenę, o ne bažnyčios reikalams.

    • Ir kaip gi ta bažnyčia dar nesugriuvo, ir parapijiečiai neišsilakstė!
      Žiniasklaida rašo: „S. Filipavičius yra viena iš centrinių Troškūnų miesto asmenybių, palaikantis aktyvų kultūrinį gyvenimą ir turintis didžiulį moralinį autoritetą visame rajone. Jis 2000 m. apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu, o 2003 m. išrinktas europietiškiausiu anykštėnu. 2016 m. Lietuvos kultūros centrų asociacija jam skyrė „Auksinio fenikso“ apdovanojimą „Geriausio metų kultūros centro partnerio“ nominacijoje. Tais pačiais metais S. Filipavičiaus kandidatūra buvo pasiūlyta gauti Anykščių garbės piliečio vardą, tačiau jis paprašė Anykščių rajono tarybos nesvarstyti jo kandidatūros“ (alfa.lt)

  • Valstybė lėšas skiria ne bažnytinei veiklai, o kultūros paveldo, kuris yra kiekvienos civilizuotos visuomenės vertybė, išsaugojimui. Savo primityviu požiūriu neklaidinkite žmonių .

  • Klebonas S. Filipavičius labai daug davė Troškūnų miesteliui. Jo iniciatyva atstatytas vienuolyno ansamblis, gražiai tvarkoma bažnyčia, o buvusi tarpukario mokykla, dviaukštis pastatas nuostabiai restauruotas ir tapo miestelio puošmena. Beje šis pastatas priklausė vienuolynui ir buvo gražintas. 2012 m. kun. Filipavičiaus iniciatyva Troškūnų buv. mokykloje atidarytas daugiafunkcinis bendruomenės centras. 300 metų Troškūnų sukakčiai iškilo atminimo kryžius. Miesto sodelyje pastatyti Lietuvos Laisvės kovotojams atminti paminklas-arka „Atminimo vartai“. Kun. S. Filipavičiaus iniciatyva Troškūnuose rengiamos jaunimo stovyklos, į kurias atvyksta jaunimas iš Japonijos, JAV, Kanados ir Europos šalių. Miestelio gyventojų skaičius didėja (kas nebūdinga daugelio Lietuvos provincijų gyvenvietėms). Pvz., 1996 m. Troškūnuose – apie 1500 gyv. o dabar – apie 2550. Troškūniečiai didžiuojasi kunigu klebonu Filipavičiumi. Tačiau žmonių būna visokių – yra kas pavydi, dar gajus praeities palikimas

    • Atsakyti
  • ateistui. Bažnyčią remia tikintieji. Tačiau valstybė remia visas religijas: katalikus, protestantus, musulmonus, sentikius ir kt. Visus, kurie padeda ugdyti dorus žmones. Tie, kurie neturi tikėjimo, neturi ir doros sielos. Kai nėra tikėjimo, prasideda vagystės, apgavystės, žmogžudystės… Ir nesakykite, kad galima būti doru ir be tikėjimo. Paprasčiausias pavyzdys: iš 100 kunigų dori žmonės yra 98-99. ir tik 1-2 gali nuklysti nedoru keliu (juk ir jie kilę iš tos pačios liaudies), o iš 100 komunistų-ateistų gal ir surasi 1 ar 2 padorius.

  • NEKLAIDINKITE ŽMONIŲ. VALSTYBĖ YRA ATSKIRTA NUO BAŽNYČIOS( matomai nesilankote bažnyčioje ir nežinote?) Valstybė neišlaiko bažnyčios nesikiša į jos veiklą> pati bažnyčia išsilaiko iš suaukotų parapijos asmenų asmeninių lėšų. Jeigu kada ir Valstybė yra skyrusi lėšas bažnyčiai, tai kitiems tikslams, pvz. paveldui ar kam kitam. PVZ., kaip Naujamiesčio bažnyčiai po gaisro, bažnyčiai gaisro padarytos žalos pašalinimui ir t.t. KOKS GALIMAS BAŽNYČIOS FINANSŲ TIKRINIMAS, JEIGU VALSTYBĖ NETEIKIA JOKIO FINANSINIO išlaikymo BAŽNYČIOMS ? TEGUL KREIPIASI Į ROMĄ ???

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų