Ne vienos biudžetinės įstaigos Panevėžyje darbuotojai pasakoja apie sunkiai ištveriamas darbo sąlygas nevėsinamose patalpose.
Šiomis dienomis ilgiau užsibūti nesinori ir Panevėžio dailės galerijoje. Joje jausmas – kaip pirtyje, ypač moderniame Keramikos paviljone.
Kiek daugiau nei prieš savaitę į Dailės galerijoje vykusį Tarptautinio keramikos simpoziumo parodos atidarymą atėję panevėžiečiai neslėpė pasibaisėjimo. Tik ne meno kūriniais, o kad pernai baigta rekonstruoti Dailės galerija ir 2015 m. naujai pastatytas Keramikos paviljonas neturi kondicionavimo sistemos.
Parodos atidarymo renginys vyko galerijos kiemelyje. Po jo lankytojai buvo pakviesti į meno meką apžiūrėti simpoziumo dalyvių darbų. Šįkart norinčiųjų ilgiau pasigėrėti menu neatsirado.
„Iš lauko įėjusi į salę pasijutau kaip patekusi į garinę pirtį. Viduje ištvėriau vos 7 minutes, išėjau šlaputėlė. Mačiau, kad taip pat jautėsi ir kiti dalyviai. Lėkėme į lauką kaip žuvys gaudydami orą“, – įspūdžius iš apsilankymo rekonstruotoje meno mekoje pasakojo panevėžietė Daiva.
„Sekundės“ žiniomis, dėl tokių darbo sąlygų praėjusią savaitę sustreikavo ir vieno iš Dailės galerijos darbuotojų sveikata. Dailės galerijos direktoriaus pavaduotojas ūkio ir bendriesiems reikalams Rimantas Kiaušas tikino negirdėjęs, jog ką nors iš kolegų būtų ištikęs šilumos smūgis, tačiau pripažįsta, kad dėl karščio tenka kitaip organizuoti darbus.
Pasak jo, tiek pačioje Dailės galerijoje, tiek Keramikos paviljone vėdinimo sistema yra moderni ir funkcionali, tačiau ji oro nevėsina – paima iš lauko tokį, koks yra. O Keramikos paviljone patalpos dar ir prikaitinamos per stiklines sienas, tad pojūtis jame tikrai kaip šiltnamyje.
Dar baisesnėmis sąlygomis tenka dirbti lopšelių–darželių virėjoms. Viena jų „Sekundei“ pasakojo, jog viryklių ir orkaitės prikaitintoje patalpoje termometro stulpelis perkopia ir 40 laipsnių – kad nenualptų, virėjos nuolat purškiasi vandeniu.
Visą straipsnį skaitykite liepos 13 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.