Jau nuo kito pirmadienio, sausio 2-osios, iš Aukštaitijos sostinės pradės kursuoti į Mažeikius vešiantys traukiniai. Tad panevėžiečių kelionės į sėlių žemę keičiamos kelionėmis pas kuršius.
Apie atidaromą naują traukinių maršrutą Panevėžys–Mažeikiai–Panevėžys „Lietuvos geležinkelių“ padalinys – keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ pranešė prieš Kalėdas.
Šiuo maršrutu per dieną dardės keturi traukiniai.
Iš Panevėžio iki Mažeikių traukinys nuvažiuos per dvi valandas 35 min. Vykstant automobiliu leistinu greičiu, 162 km kelionė truktų dvi su puse valandos.
Tarp Panevėžio ir Radviliškio numatytos keturios traukinio sustojimo vietos – Gustonys, Labučiai, Laba, Šeduva.
„Tiesą sakant, abejoju, ar daug panevėžiečių ar rajono žmonių važinės į Mažeikius. Kas važiavo, ir toliau važiuos iki Šeduvos, Radviliškio, Šiaulių.“
A. Pocius
Nuo Radviliškio iki Šiaulių traukinys stos penkis kartus. O pajudėjęs iš Šiaulių, iki nuvyks iki Mažeikių, traukinys stos penkiose vietose: išlipti bus galima Kužiuose, Kuršėnuose, Papilėje, Akmenėje, Viekšniuose.
Jau sudarytas traukinių tvarkaraštis nurodo tarsi penkių traukinių iš Panevėžio į Mažeikius išvykimo laiką, tačiau „Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos partnerė Kotryna Dzikaraitė atkreipia dėmesį, kad vienas traukinys važiuoja tik darbo dienomis, kitas – tik savaitgaliais, dar kiti du – kasdien.
Maršrutu Panevėžys–Mažeikiai važiuos trečios klasės traukinys, vadinasi, visų jo bilietų kaina bus vienoda.
Nuvažiavus į Mažeikius, ilgai juose užsibūti nepavyks. Paskutinis traukinys iš Mažeikių į Panevėžį išvyks 17.22 val., Panevėžį jis pasieks 20.10 val.
Kuršių žemę Mažeikius mažiau nei po savaitės panevėžiečiai galės pasiekti tiesioginiu traukinio maršruru. Anksčiau juos buvo galima pasiekti Šiauliuose iš vieno traukinio persėdus į kitą.
„Lietuvos geležinkeliai“ motyvuoja, jog traukinių maršrutas Panevėžys–Mažeikiai–Panevėžys įvedamas tam, kad būtų užtikrintas kuo didesnės visuomenės dalies poreikis traukiniu pasiekti darbovietes, o po darbo grįžti į namus. Visgi Panevėžio rajono vadovai neslepia abejonių dėl tokio maršruto populiarumo.
Panevėžio rajono mero pavaduotoją Antaną Pocių žinia apie naują traukinių maršrutą iki Mažeikių pasiekė dar rudenį. Tuomet jau buvo sutrumpintas ankstesnis traukinio maršrutas Šiauliai–Rokiškis, tad traukinys iš Šiaulių važinėjo tik iki Panevėžio.
Tam, kad būtų atkurtas keleivinio traukinio eismas iki Rokiškio, „Lietuvos geležinkeliai“ buvo užsiprašę pinigų iš visų savivaldybių, kurių teritorija driekiasi ši geležinkelio vėžė.
Iš Panevėžio rajono savivaldybės paprašyta per metus skirti 16 tūkstančių eurų. Iš viso „Lietuvos geležinkeliai“ iš Šiaulių, Radviliškio, Panevėžio, Kupiškio ir Rokiškio savivaldybių už tai, kad per jų teritoriją dardėtų traukinys Šiauliai–Rokiškis, buvo užsiprašiusi 64 tūkstančių eurų.
„Pristatėme šį klausimą rajono Tarybai, bet jo taip ir nesvarstėme. Taigi, „Lietuvos geležinkelių“ pasiūlymą atmetėme“, – sakė A. Pocius.
Anot jo, po to, kai savivaldybės neskyrė lėšų maršrutui iš Šiaulių iki Rokiškio, „Lietuvos geležinkeliai“ jokių išlygų nesiūlė, į derybas atsakingų savivaldybės atstovų nekvietė.
„O dabar paskelbė, kad bus tiesioginis keleivinis traukinys iš Panevėžio į Mažeikius. Tiesą sakant, abejoju, ar daug panevėžiečių ar rajono žmonių važinės į Mažeikius. Kas važiavo, ir toliau važiuos iki Šeduvos, Radviliškio, Šiaulių“, – svarstė A. Pocius.
Kaimyninio Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Jakštas prisipažino apie keleivinių traukinių maršrutą Panevėžys–Mažeikiai–Panevėžys dar nė negirdėjęs. Tačiau, anot jo, nė vienas Kupiškio rajono gyventojas į jį nesikreipė su pretenzijomis, kad neliko traukinio iki Rokiškio.
„Kiek žinau, tuo iš Panevėžio į Rokiškį važiuodavusiu traukiniu pasinaudodavo nedaug žmonių“, – sakė K. Jakštas.
O štai internete pasirodžius naujienai apie traukinį iki pačių Mažeikių, panevėžiečiai pareiškė norintys tiesioginio traukinio ne į Mažeikius, bet į Klaipėdą pro Radviliškį, Šiaulius, Telšius, Plungę, Kretingą. Kitados į šiuos miestus būdavo galima iš Panevėžio nukakti Maskvos–Kaliningrado traukiniu.
Dar kiti komentavo važiuosiantys iš Panevėžio traukiniu susipažinti su Ventos regioniniu parku, aplankyti Papilės, kurioje palaidotas Simonas Daukantas, bei Viekšnių, juose gimė trys garsūs tarpukariu gyvenę broliai Biržiškos.
Kai kurie panevėžiečiai svarstė traukiniu važiuosiantys iki Kuršėnų, iš ten baidarėmis galima nuplaukti iki Papilės, tada – į traukinį ir atgal Panevėžin.