Trečiadienį tokį sprendimą, kuriuo pritarta Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadai, parėmė 8 Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariai.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras pastebėjo, kad yra ir kitų profesijų atstovų, kurios yra ne mažiau svarbios ir joms būtų aktuali transporto lengvata. „Mes labai mylime pedagogus, bet yra svarbu ir socialiniai darbuotojai, vaiko teisių apsaugos darbuotojai, jeigu jie neturi pakankamai transporto.Ir čia kalbama tik apie traukinius. Kiek žinau,Vilniaus mieste savivaldybė nuperka pedagogams nuolatinius bilietus. Tais dalykais pasirūpina savivalda“, – sakė S. Šedbaras.
Seimo narys Andrius Vyšniauskas pastebėjo, kad transporto lengvatos yra įmonės kainodaros dalykas, tai neturėtų būti reguliuojama įstatymu.
Seimo kanceliarijos Teisės departamento nuomone, nėra pagrindo manyti, kad mokytojų ir pedagogų teisinė padėtis taip išsiskiria iš kitų viešojo ir privataus sektoriaus darbuotojų padėties, kad jiems siūlomas nustatyti teisinis reguliavimas būtų konstituciškai pagrįstas. „Siūlomas reguliavimas prieštarauja Konstitucijos 29 straipsnio 1 dalies nuostatai dėl asmenų lygybės įstatymui“, – sakoma Seimo Teisės departamento išvadoje.
Anot Seimo teisininkų, įstatymo pataisa apimtų mokytojus ir pedagogus, dirbančius ne tik viešojo sektoriaus mokyklose, tačiau ir privačiose mokyklose. Seimo teisininkai atkreipia dėmesį ir į Švietimo įstatymą, kuris leidžia pačioms mokykloms iš joms skirtų valstybės ar savivaldybės biudžeto asignavimų kompensuoti mokytojams tam tikras jų važiavimo į darbą ir atgal išlaidas.
Įstatyme įtvirtinti teisę mokytojams ir pedagogams įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo keleiviniais traukiniais bilietą su 10 procentų nuolaida pasiūlė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis. Jis įregistravo tai numatantį Transporto lengvatų įstatymo pakeitimo projektą.
Šiuo metu galiojančiame įstatyme nėra numatytos transporto lengvatos pedagogams ir mokytojams.