Site icon sekunde.lt

Tradicinėje šventėje – netradicinė staigmena (fotogalerija)

Šeštadienio vakarą į „Cido“ areną liaudiškos muzikos mylėtojus sutraukęs „Kapelmaušis“ šiemet jau 24-asis. Ilgaamžė rajono kultūros šventė jau kelinti metai yra tapusi visos Aukštaitijos regiono renginiu.

Šiemet joje be Panevėžio rajono kolektyvų dalyvavo kapelos iš Radviliškio, Pasvalio, Utenos rajonų. Pastarojo rajono kolektyvas iš Daugailių „Indraja“ namo išsivežė didįjį apdovanojimą ir 300 eurų premiją. Komisija, kurioje dirbo profesionalūs kultūros darbuotojai ir muzikai, ją išrinko geriausia, profesionaliausia kapela.
Beje, antri metai, kai pagrindinis renginio apdovanojimas iškeliauja iš Panevėžio rajono. Pernai pačiu muzikaliausiu ir profesionaliausiu kolektyvu buvo pripažinta liaudiškos muzikos kapela iš Visagino „Samanyčia“.
Tradicinės kapelų varžytuvės šiemet buvo kiek kitokios, nei ankstesniais metais. Scenoje su suaugusiais varžėsi ir mažieji muzikantai bei dainininkai.
Renginio organizatoriaus – Miežiškių kultūros centras pateikė prasmingą siurprizą žiūrovams. Scenoje su suaugusiais pasirodė ir vaikai bei jaunimas.
Iš jaunųjų dalyvių pirmoji į sceną išėjusi Smilgių jaunimo liaudiškos muzikos kapela „Smilgenė“ iš karto papirko publiką gražiais balsais. Į pasirodymą įsijungusiai Smilgių suaugusiųjų liaudiškos muzikos kapelai „Aušrinė“ teko gerokai pasistengti, kad gausiai susirinkusiai publikai padaryti ne mažesnį įspūdį. Ir jiems pavyko. Šie kolektyvai pelnė žiūrovų prizą.
Tarmiškai scenoje prabilusi renginio vedėja, Miežiškių kultūros centro darbuotoja Jurga Švagždienė sakė, kad į „Kapelmaušio“ sceną vaikai buvo pakviesti ne tik dėl talento, bet ir su konkrečiu tikslu. Renginio organizatoriai siekia skatinti bendruomeniškumą, kartų bendravimą ir tradicijų perimamumą.
Iš viso „Cido“ arenos scenoje varžėsi 10 pačių geriausių kapelų, praėjusių atranką, kurioje dalyvavo 17 kolektyvų.
Dėl pagrindinio ir žiūrovų prizo šiemet rungėsi Panevėžio rajono Liūdynės kapela „Dvarkiemis“, Trakiškio „Juostvingė“, Paįstrio „Gegužinė“, Miežiškių kolektyvas „Ratasai“, Tiltagalių „Lėvena“, Pasvalio kultūros centro Vaškų skyriaus kapela „Vaškai“, Radviliškio kultūros centro Baisogalos kultūros namų kapela „Žvangulis“, Utenos kultūros centro Daugailių skyriaus kapela „Indraja“.
Dar keturi kolektyvai buvo jungtiniai – po du suaugusiųjų ir vaikų. Tai – jau minėta Smilgių kultūros centro kapela „Aušrinė“ su vaikų ir jaunimo kolektyvu „Smilgenė“ ir Miežiškių kultūros centro „Rudenėlis“ su vaikų ir jaunimo kapela „Obelytė“.
Visi kolektyvai atliko tris kūrinius, iš jų du privalomus – polką ir valsą.
Pasak J.Švagždienės, Panevėžio rajone kapelų žanras labai populiarus. Rajone nuolat koncertuoja apie 20 liaudišką muziką atliekančių kolektyvų.
Ramygaloje susikūrė nauja kapela „Ramygala“, Vadokliuose – „Susiedai“.
Šeštadienį „Cido“ arenoje žiūrovai turėjo proga pasiklausyti ir varžytuvėse nedalyvaujančių kolektyvų. Jos fojė sutiko žiūrovus, o naujai susikūrusios trumpai prisistatė didžiojoje scenoje.

Kapelmaušį kasmet aplanko per 1000 žiūrovių. Organizatoriai mano, kad šiemet jų susirinko ne mažiau.

Pristatė senuosius amatus

Žiūrovai turėjo galimybę pabendrauti su žolininkėmis, puodžiumi, medžio skulptoriumi, duonos kepėjais.
Dar viena naujovė „Kapelmaušyje“ – senųjų amatų pristatymas. Žiūrovai turėjo galimybę pabendrauti su žolininkėmis, puodžiumi, medžio skulptoriumi, duonos kepėjais.
Žiūrovams buvo suteikta teisė balsuojant rinkti labiausiai patikusį muzikantų kolektyvą. Per pertrauką jie metė savo balsus į koridoriuje stovinčius drobinius maišus su kolektyvų pavadinimais. Balsuoti buvo galima ir socialiniame tinkle „Facebook“.
Renginio organizatoriai apdovanojo salėje sėdėjusią žiūrovę, kuri pirmoji įsigijo bilietus į „Kapelmaušį“. Moteris juos pirko dar kovo mėnesį.
„Kapelmaušio“ nugalėtojai, žiūrovų simpatijų ir prizinių vietų laimėtojai: I – osios vietos – Paįstrio „Gegužinė“, II – osios Miežiškių „Ratasai“ ir III – osios Liūdynės „Dvarkiemis“ buvo paskelbti po nuotaikingos grupės „Vairas“ programos.
Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti 200, 150 ir 100 eurų premijomis.
Visos scenoje pasirodžiusios grupės dovanų gavo naminį pyragą, maišą obuolių ir svogūnų.
Kapelmaušį kasmet aplanko per 1000 žiūrovių. Organizatoriai mano, kad šiemet jų susirinko ne mažiau.

M. Blinstrubytės nuotr.

Galerija

Exit mobile version