Site icon sekunde.lt

Tikrintojams parduotuvę įdavė patys darbuotojai

Aukštą darbo kokybę deklaruojančio prekybos tinklo „Čia Market“ darbuotojai nebeištvėrė ir patys maisto kokybės inspektoriams paskundė galimą klientų apgaudinėjimą stambiu mastu vienoje Panevėžio parduotuvių.

 

Aukštą darbo kokybę deklaruojančio prekybos tinklo „Čia Market“ darbuotojai nebeištvėrė ir patys maisto kokybės inspektoriams paskundė galimą klientų apgaudinėjimą stambiu mastu vienoje Panevėžio parduotuvių.

Joje apsilankę Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojai iš tiesų aptiko krūvas pasenusių maisto produktų. Kai kurie jų nebegalioja netgi nuo 2017-ųjų ir vis dar naudojami kepant „šviežius“ skanėstus. Į tikrintojų nemalonę šie prekybininkai pakliūva jau antrą kartą

„Nebesuprantame, kas tame Panevėžyje darosi. Mūsų verslininkai tikriausiai labai pamėgo kulinarinį „paveldą“, – ironizuoja Panevėžio VMVT patarėja Jūratė Vaitiekūnienė.

Vos prieš mėnesį tarnybos specialistai griebėsi už galvos, kai neįspėję patikrino dvi miesto centre veikiančias skanėstų kepyklas. Vienoje laikytų produktų galiojimo terminas buvo pasibaigęs net anksčiau, nei veikti pradėjo pati kepykla.

Tokia Panevėžio verslininkų praktika, regis, tampa tendencija. Balandžio 25-ąją VMVT atstovai, sulaukę anoniminio skundo, nuvyko patikrinti maisto prekių parduotuvės „Čia Market“ Nemuno gatvėje.

Tarnybai pranešta, jog šioje prekyvietėje pardavinėjami nekokybiški produktai: vitrinoje stovi apdžiūvę rūkyti mėsos gaminiai, pasibaigus jogurto, grietinės, pjaustomo sūrio tinkamumo vartoti terminams, perklijuojamos etiketės, kepyklėlėje naudojamas senas sūris, kiaušiniai ir dešrelės.

J. Vaitiekūnienės teigimu, apie galimus pažeidimus tarnybai pranešė neprisistatęs įmonės darbuotojas. Todėl inspektorių įtarimai tik dar labiau sustiprėjo ir į žygį jie išsiruošė jau kitą dieną be jokių įspėjimų.

Prekybininkai nustatė savus terminus

Net inspektoriams pabūgusio prisistatyti žmogaus skundas pasitvirtino. Maisto kokybės tikrintojai sunkiai galėjo patikėti savo akimis, kiek parduotuvėje rasta produktų, neatitinkančių tokiai prekybai nustatytų reikalavimų.

Visas sąrašas pirkėjams siūlomų prekių pateko tarp neatsekamų produktų – tai yra jų galiojimo laikas nėra tikslus ir net klaidina vartotoją. Be etikečių pardavinėta 1,28 kg keptų silkės filė suktinukų drebučiuose, 400 g šaltai rūkyto kaimiško dūmo kumpio, per 600 g burokėlių mišrainės su pupelėmis. Nepaženklintą produkciją pardavėjams uždrausta toliau tiekti klientams.

Dar daugiau aptikta maisto prekių, kurių galiojimo terminas pasibaigęs. Parduotuvės lentynose puikavosi vieną-dvi dienas jau nebetinkamo vartoti 27 pakeliai sviesto, 430 kiaušinių, 1,3 kg kiaulienos plovo. Dar anksčiau į šiukšlių dėžę turėjo keliauti ir pardavinėtos sūdytos strimelės.

Tarp visų šių „delikatesų“ tikrintojų dėmesį patraukė ir itin „brandus“ sūris. Nors laikas šiam produktui kai kuriais atvejais suteikia tik geresnį skonį, „Čia Market“ rasti pažeidimai, ko gero, grėsė sveikatos sutrikimais.

„Parduotuvėje rasta daugiau nei 3 kg įvairių rūšių sūrio „Džiugas“. Pagal gamintojo nurodymus, išfasuotas jis tinkamas vartoti 7 paras, tai yra šias prekes pardavinėti buvo galima iki balandžio 7 dienos. Bet pardavėjas savo terminą nurodė dar trimis savaitėmis vėliau“, – sakė J. Vaitiekūnienė, tokią prekybą tiesiai įvardijusi vartotojų apgaudinėjimu.

Savaip parduotuvės interpretuotas ir varškės deserto galiojimo terminas. Šio produkto tinkamumas savavališkai pratęstas dviem dienomis.

Senienos – į kepinius?

Tikrų senienų Panevėžio VMVT inspektoriai rado ir įmonės užrakintame sandėlio šaldytuve, kuris skirtas nebetinkamam maistui tvarkyti. Šios vietos nepražiopsoti siūlė ir anoniminio skundo autorius.

„Šaldytuve radome beveik 80 kg sūrio, kurio dalis jau nebevartotina nuo pat 2017 metų gruodžio“, – pasakojo J. Vaitiekūnienė.

Jos teigimu, prieš patikrinimą gauta informacija pasitvirtino. Be to, manoma, jog pasenę produktai (sūris ir kiaušiniai) iš tiesų galėjo būti naudoti ir kepyklos gamyboje.

„Įmonės direktorė mums bandė aiškinti, kad tie seni sūriai parduotuvės šaldytuve stovėjo dar iki jai pradėjus dirbti 2018 metų birželį. Paklausta, kodėl nenurodė likviduoti nebetinkamų produktų, teigė rašiusi apie juos savo aukštesniems vadovams, bet negavo leidimo nurašyti senų gaminių“, – kalbėjo J. Vaitiekūnienė.

Nusižengusių verslininkų argumentai dėl darbo kokybės inspektorių neįtikino. Bendrovei gresia bauda nuo 140 iki 600 eurų.

Ir tai nebe pirmas kartais, kai „Čia Market“ parduotuvė Panevėžyje, Nemuno gatvėje pakliūva į VMVT nemalonę. Už analogiškus pažeidimus įmonė ir prieš mėnesį nubausta 70 eurų bauda.

„Tokia pardavėjų praktika jau iš tiesų ima stebinti. Nebemanome, kad tai aplaidumas, greičiau – apgaudinėjimas“, – mano J. Vaitiekūnienė.

Atsakyti neskuba

Susisiekus su bendrovės „Čia Market“ vadovais Panevėžyje, šie žodžiu komentuoti VMVT nustatytų pažeidimų priežastis atsisakė. Pareikalavę klausimus atsiųsti raštu, nepažadėjo atsakyti greitai.

Įmonės internetinėje svetainėje akcentuojama, kad 2006 metais įsikūrę mažmeninės rinkos prekybininkai daugiausia dėmesio skiria maisto produktų ir gaminių kokybei. „Čia Market“ tinklo parduotuvės veikia 50 Lietuvos miestų.

Per šiuos metus Panevėžio VMVT jau atliko 30 planinių įvairių prekybos įmonių patikrinimų. Pažeidimų skaičiaus su praeitais metais tarnyba nelygina, bet akivaizdu, jog Panevėžio prekybininkai vis labiau rizikuoja savo sėkme ir negerbia vartotojų.

Exit mobile version