Ministras atkreipia dėmesį, kad Rusijos sukeltas karas Ukrainoje parodė, kaip svarbu gamintojus turėti vietoje, kompensuojant tikėtinus nuostolius.
„Galimybės Lietuvoje gaminti pačių įvairiausių modifikacijų dronus yra didelės. Žinoma, reikalingas valstybės užsakymas, reikalingos investicijos, reikalinga ir verslo tarpusavio sąveika, nes konsorciumas tarp skirtingų gamintojų leistų labai greitu laiku išvystyti Lietuvos kariuomenei reikalingų modifikacijų dronų gamybą“ – teigė ministras, antradienį dalyvaudamas Kyviškių aerodrome vykusiame Lietuvos bepiločių orlaivių vystytojų renginyje.
„Aš manau, kad lietuviai šioje srityje turi ką parodyti kitiems“, – pridūrė jis.
Ministras atkreipia dėmesį, kad Lietuvos kariuomene dronus naudoja jau apie dešimt metų, tačiau, pažymėjo jis, Rusijos sukeltas karas Ukrainoje parodė, kaip svarbu karo sąlygomis turėti gamintojus vietoje.
„Lietuvos kariuomenė dronus naudoja gal dešimt metų, gal ir daugiau, bet dabar mes kalbame apie galimybę papildyti Lietuvos kariuomenės arsenalą galbūt didesniu skaičiumi dronų. Matote ir karo Ukrainos yra viena iš pamokų yra tai, kad dronus mes galime turėti, bet jų netektys karo sąlygomis yra labai didelės, todėl pageidautina gamybą ir gamintojus turėti vietoje, kad būtų galima kompensuoti tikėtinus nuostolius“, – aiškino A. Anušauskas.