Penktadienio vakarą Senvagę apgaubė malda ir susikaupimas. Čia jau trečią kartą vyko Kryžiaus kelias, į kurį, nepaisant žvarbaus oro, nešini žvakutėmis susirinko keli šimtai panevėžiečių.
Kryžiaus kelio istoriją vaizdavo miesto aktoriai. Tam buvo specialiai įrengta traukiama scena. Priminta ne tik Kristaus kančia, bet ir papasakota garbingojo arkivyskupo, kankinio Teofiliaus Matulionio, kuris birželį bus paskelbtas palaimintuoju, kančios istorija.
„Labiau akcentuojamas religinis išgyvenimas, o ne teatralizavimas. Tai ne kažkoks teatras, o tikro dvasinio išgyvenimo veiksmas“, – sakė Panevėžio šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas Romualdas Zdanys.
Šiemet Kryžiaus kelio Senvagėje metu pirmą kartą Lietuvoje giedotas Akatistas – pašlovinimo giesmė kryžiui. Klebonas pasakoja, kad giesmė išverstai ir į lietuvių kalbą. Melodiją sukūrė ir adaptavo Panevėžio šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios kunigas Saulius Černiauskas. Akatistą giedojo jis pats kartu su prie bažnyčios esančia choralo grupe.
Žmonėms toks susikaupimas ir bendra malda, kančios apmąstymas – labai reikalingi. Ne vienas jų Kryžiaus kelyje Senvagėje dalyvauja jau trečią kartą, kiti prisijungė tik šiemet.
Panevėžietė Ona pasakoja, kad ir pernai dalyvavo Kryžiaus kelyje Senvagėje. Nors Kryžiaus kelias vyksta ir Berčiūnuose, tačiau ten dėl sveikatos nevažiuojanti. Miesto širdyje organizuojamas Kryžiaus kelias, moteriai puiki proga ateiti, pasimelsti, pamąstyti.
„Aš, į bažnyčią dažnai einu, tai labai papildo. Gal kas ateina dėl įdomumo, o aš su savo visa inercija einu ir į bažnyčią, ir į Kryžiaus kelią. Vienu žodžiu, tikiu“, – sakė ji.
Panevėžietė Jolanta su dukra Liepa sakė Kryžiaus kelyje Senvagėje dalyvaujančios pirmą kartą.
„Mergaitė rengiasi Pirmai komunijai ir norime sudalyvauti Kryžiaus kelyje. Šeimoje tradicijos laukiant šv. Velykų gal kaip ir visur – susikaupimas, ramybė. Per šv. Velykas pusę vienuolikos einame į šv. Mišias. Praėjusį savaitgalį buvome bažnyčioje – šventinome verbas“, – pasakoja moteris.
Klebonas R. Zdanys priminė, kad iki pat sekmadienio ryto bažnyčia bus atrakinta, tad norintys gali ateiti. Šiandien 20 valandą bažnyčioje prasidės vakaro liturgija, kitaip dar vadinama Velykų vigilija, išvakarių mišios, velyknakčiu. Jo teigimu, tai pačios ilgiausios apeigos katalikų bažnyčioje. Jos metu šventinama ugnis, vanduo. Sekmadienį pirmosios šv. Mišios šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje prasidės 7 ryto.. Katedroje šv. Mišios prasidės nuo 8 val. Su pirmosiomis Mišiomis vyks ir iškilminga procesija.