„Tik dienų klausimas, bet (…) galimybių pasui testo valstybė nebekompensuos“, – po neformalaus ministrų susitikimo kalbėjo A. Dulkys.
Ministras taip pat teigė, kad naujų ribojimų įvedimą planuojama sieti su ligoninėse gydomų pacientų skaičiumi. Ribojimai vėl būtų svarstomi, jei gydymo įstaigose būtų gydoma per 300 žmonių. Anot jo, tai rodiklis, kuris rodo, jog prasideda „per didelė sveiktos apsaugos sistemos apkrova“.
„Negalime grįžti į situaciją, kada dėl ribojimų dalis žmonių netenka įprastų sveikatos priežiūros paslaugų“, – aiškino jis.
Ministras kol kas neįvardijo, kokie konkretūs ribojimai būtų įvedami.
„Ministerijos tarpusavyje dirbs, tarsis dėl įvairių veiklų, kurios galėtų būti vienaip ar kitaip koreguojamos, ribojamos“, – sakė A. Dulkys.
Jo teigimu, galimybių pasui testavimas mokamas taps „artimiausiu metu“. Be to, bus pripažįstami tik molekuliniai (PGR) testai.
Paklaustas, ar ekstremali situacija bus keičiama į karantiną, sveikatos apsaugos ministras teigė, jog griežtinimai įvedami bus tokiu režimu, koks bus teisiškai jiems reikalingas.
„Jei reikės karantino režimo, jis bus padarytas“, – dėstė ministras.
A. Dulkys teigė, kad delta atmaina Lietuvoje plinta labai sparčiai, todėl skiepijimasis yra būtinas, norint išvengti griežtesnių ribojimų.
Vis dėlto ministras pabrėžė, kad dabartinės vakcinacijos ir sergamumo tendencijos rodo, kad ligoninių lovos numatytą rodiklį pasieks per tris ar keturias savaites.
Remiantis Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 100 COVID-19 pacientų, 13 iš jų – reanimacijoje.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 281 tūkst. 63 žmonės, iš jų tebesergančių per parą padaugėjo iki 1721.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.