Pasak teismo, abu nuteistieji apeliaciniais skundais siekė išteisinimo ir teigė dopingą laikę tik savo reikmėms, dėl turimų sveikatos problemų.
Bylą nagrinėję teisėjai šiuos argumentus atmetė ir nusprendė, kad platinimo faktą įrodo B. Vyšniauskio ir A. Jakimavičiaus laikytų medžiagų kiekis ir jų rūšių įvairovė bei kiti byloje surinkti įrodymai.
Šių metų sausį Klaipėdos apylinkės teismo priimtą sprendimą buvo apskundę ir prokurorai, kurie nuteistiesiems prašė skirti 102,5 tūkst. eurų siekiančias baudas. Apeliacinės instancijos teismo vertinimu, tokio dydžio bauda prieštarautų bausmės proporcingumo ir teisingumo reikalavimams.
Teisėjų teigimu, baudos abiem treneriams paskirtos teisingai, jas skiriant tinkamai atsižvelgta į nusikaltimo pobūdį bei nuteistųjų charakteristiką.
Pirmosios instancijos teisme kaltinimų buvo sulaukęs ir sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, jį Klaipėdos apylinkės teismas išteisino, o šios nuosprendžio dalies nei viena iš bylos šalių neskundė.
Bylos duomenimis, B. Vyšniauskas neteisėtai gabeno daugiau nei 1 tūkst. įvairių tablečių, kapsulių ir gelių, kurie priskiriami anabolinių ir androgeninių steroidų grupei, taip pat treneris ir federacijos vadovas visa tai laikė bute turėdamas tikslą šiuos preparatus platinti.
Tuo metu A. Jakimavičius turėdamas tikslą platinti neteisėtai laikė ir gabeno vieną automatinį švirkštą su milteliais ir skysčiu, taip pat 48 ampules su preparatais, kurie įrašyti į dopingo medžiagų sąrašą.
Kaip anksčiau skelbė prokuratūra, 2018-aisiais, per kratas B. Vyšniausko ir jo giminaičių namuose, sporto klubo patalpose rasta apie 20 flakonų, 40 pakuočių, 80 ampulių ir daugiau nei tūkstantis tablečių draudžiamų medžiagų, priskiriamų anabolinių ir androgeninių steroidų grupei.
Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 metų liepos pabaigoje pagal Lietuvos antidopingo agentūros skundą.
Klaipėdos apygardos teismo nutartis įsiteisėja nedelsiant, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.