„Aš manau, jo pobūdis ir jo nauda labai smarkiai keičiasi, kuomet mes kalbame apie omikrono atmainos plitimą, kadangi šiandien, kaip jūs puikiai matote, serga tiek pasiskiepiję, tiek nepasiskiepiję žmonės, todėl tas dirbtinis srautų atskyrimas į piliečius, kurie gali prieiti prie tam tikrų paslaugų, ir kiti, kurie negali, yra, pirmiausia, supriešinantis visuomenę, o antra, duodantis mažai naudos pandemijos valdymo prasme“, – LRT radijui teigė G. Nausėda.
Apskritai prezidentas pažymi, kad jau pribręsta permąstyti pandemijos valdymo politiką iš esmės. Jo teigimu, šiuo metu didesnę reikšmę reikėtų suteikti testavimui dėl COVID-19.
„Aš manau, kad šiandien vis didesnę reikšmę turi įgyti testavimas“, – teigė prezidentas ir pažymėjo, kad klaida buvo valdančiųjų sprendimas dėl mokamų testų.
„Štai kodėl aš vetavau įstatymą dėl mokamo testavimo. Šiandien mes matome, kad šio įstatymo priėmimas vis dėlto buvo klaida, nors vieningai veto buvo atmestas valdančiosios koalicijos pastangomis. Šiandien mes stovime prieš šį klausimą ir turime apmąstyti, ką mes darome su profilaktiniu testavimu, nes taip, kaip yra dabar, nėra gerai. Tai riboja žmonių prieigą prie testavimo“, – teigė prezidentas.
Su panašia kritine gaida G. Nausėda atsiliepė ir apie galimybių pasą vaikams.
„Galimybių pasas vaikams buvo įvestas su nepakankamomis sąlygomis. Jame nebuvo įtraukti greitieji antigeno testai, kurie tikrai yra gerokai plačiau prieinami, tikrai leistų testuotis ir toms šeimoms, kurios turėjo blogesnes socialines ekonomines sąlygas, ir jos negali PGR testais testuotis tinkamai. Buvau pasirengęs šį sprendimą pateikti Konstituciniam Teismui dėl jo atitikties Konstitucijai, tačiau Vyriausybė priėmė sprendimą suspenduoti šito dokumento galiojimą. Na, ir dabar, aš manau, turime laiko iki kovo 1-os dienos atsakyti sau į tuos klausimus, kurie natūraliai kyla tiek mums, tiek ir Lietuvos žmonėms“, – teigė prezidentas.
Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.