Žvelgdami į byrantį Maestro postamentą, senbuviai sako matantys pranašišką ženklą jo įkurtam dramos teatrui. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Teatro scenoje – anarchijos tvaikas?

Teatro scenoje – anarchijos tvaikas?

 

Valstybinis Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras, regis, jau matė visko: nuo darbuotojus alkoholikais išvadinusio Romualdo Vikšraičio kolektyvą suskaldžiusios vadovavimo metodikos iki driokstelėjusio seksualinio skandalo, už kurį teistumą užsidirbo nė poros metų prie teatro vairo neišstovėjęs Linas Zaikauskas.

Kai 2017-ųjų rudenį teatro vadžias į savo rankas paėmė jaunosios kartos kūrėjai – konkursą direktoriaus vietai užimti laimėjęs Leonas Blėdis ir naujasis meno vadovas, dramaturgas Andrius Jevsejevas, visi be išimties – kolektyvas, Kultūros ministerija ir, žinoma, pats Panevėžys kalbėjo apie teatro renesansą.

Dabar, žvelgdami į byrantį teatro bokštą, senbuviai sako matantys pranašišką ženklą. Naujiesiems vadovams nepavyko padėti taško meno šventovę krėtusių skandalų epopėjai. Netvarka, anarchija, teatrinės ir apskritai etikos stoka, atsikratymas senaisiais darbuotojais – skauduliai, apie kuriuos J. Miltinio teatro dalis kolektyvo bando kalbėti garsiai. Ir nors Kultūros ministerija planuoja šioje įstaigoje auditą, senbuviai rėžia: ministerijai, panašu, teatras nebereikalingas.

Alkoholis ir žolė

J.Miltinio dramos teatro kolektyvas vasarai atsisveikino audringame visuotiniame susirinkime. Tokį sušaukti direktoriaus pareikalavo aktoriaus Vytauto Kupšio vadovaujama profesinė sąjunga.

„Labai daug visi pradėjo kalbėti apie netvarką teatre – daug gandų, nuogirdų, negražių signalų“, – motyvus tokiam susirinkimui vardijo V. Kupšys.

Anot jo, maždaug 70 darbuotojų vadovams kalbėjo apie skaudulius, nesiderinančius su kultūros įstaigos statusu.

„Ir aš pasakiau, ką seniai girdim: kad teatre galima ir žolės nusipirkti, kad yra girtaujama. Ir net žmogaus išmatas daug kas matė, ir tuščių alkoholio butelių. Į tai nebuvo jokio vadovų atsakymo. Jie nei paneigė, nei patvirtino, jie tik siuto, kad padarytas susirinkimas“, – pasakojo aktorius.

Visą straipsnį skaitykite liepos 10-os dienos „Sekundės“ dienraštyje.

Komentarai

  • Staigiai ieškote ūkiško žmogaus.

  • Problema kolektyve jeigu jau trečias vadovas neįtinka.

    • Kai vadovai atvirai koksą nuo stalo šniaukščia, tai nemanau, kad kolektyvas kaltas

      • Ar matei ar tik girdėjai?

  • Vadovu jį pavadinti galima tik sąlyginai. Vieša paslaptis, kad vadovauja pavaduotojai ir draugų būrys. O žolytės kvapo teatre tikrai netrūksta. Manomai.

  • Tokių be kompetencijos ir savanaudiškų“vadovų“teatre nebuvo.

  • Iškart buvo aišku, kad vadovai nieko gero: nei iškalbos, nei solidumo, nei vidinės nei, išorinės kultūros.

  • Liūdna, kad taip

  • Kas vyksta teatre, nesiimu spręsti, nes nežinau, bet repertuaro prasme jau norisi rinktis „Meno“ teatrą. J. Miltinio garbę dar išlaiko ir gelbėja senosios kartos aktoriai, bet neilgai taip bebus matant, kaip ir ką vaidinti renkasi jaunkmas.

  • Narkotikų vartojimas- baudžiamojo kodekso straipsnis. Kaltinimai juos vartojant, ypač vadovaujančių darbuotojų atžvilgiu, turėtu sudominti ministeriją. Ar eilinį kartą suvaidins, kad nieko negirdėjo?

  • Gerai Vytautas Kupšys yra neseniai pasakęs: „nebebus kam į teatrą ateiti…“. Teatras tampa kai koks eksperimentų „bandymų triušis“. Gatvė, „savartynas“, “matai”… įkeliami į sceną. Tai pažangu, to reikia..? Taip, dabar juk menas „laisvas“, anksčiau buvo daug cenzuros. Bet ir patys menininkai anksčiau labai aiškiai įvardindavo kas yra tikras menas, o kas ir kur yra “chaltūra”, ir kas taip pat vadinama “agidbrigada”… Vytautas teisus, nes į Teatrą eiti dabar „ne prestižas“ – gėda… Kas yra pasakęs? – “Yra amžinos tiesos ir laikinos!”

  • Juk jaunieji vadovai iš karto pasakė, kad teatro salėje per daug senų veidų, todėl repertuaras formuojamas viena kryptimi… bet ar jaunas veidas tikrai eina į teatrą, beje tikrai džiaugiausi pabudimu, tačiau aklųjų spektaklis, taip aptaškė (atsiprašau visų) šūdais, kad ilgai nesinorėjo matyti naujų spektaklių,,,, beje paskutinis pasimėgavimas „milteliais“ puikiai atspindi teatro vadovų prioritetus…. deja bet

    • Atsakyti
    • Teatras dabar tarsi kasdienybės šiukšlynas, be dvasios, autoritetų, vertybių. Gaila aktorių, priverstų knistis šiukšlyne.

      • Kultūros ministerija leido valkatėlėms penkis metus pažaisti teatrą,štai ir rezultatas…

        • Penkių metų neištrauks

  • Teatro vadovai – „meistrai“ atsirašinėti. Kas tik susidūrė – žino, kad Blėdis – tuščia vieta. Viską sprendžia „Andrius“. O atsirašinėjimuose meluoja, kad ne taip. Teatras pavirto saviveiklos būreliu. Vadovų mentalitetas toliau agitbrigados netraukia. Bet agitbrigada visada buvo saviveiklos žanras. Žiūrovų, prestižo ir teatro nebeliko…

  • Paverskim teatrą maksima ar lidlu. Pastatas geroj vietoj, žmonės tikrai eis.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (18)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų