I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Tarptautinio tapytojų plenero dalyviai kviečia pasidalyti savo darbų aura

Tarptautinio tapytojų plenero dalyviai kviečia pasidalyti savo darbų aura

Tapytojų plenerai Panevėžyje pradėti rengti prieš devyniolika metų.

Priežasčių renginiui atsirasti buvo daug: ir pirmojo profesionalaus miesto menininko, dailės pedagogo Kazimiero Naruševičiaus atminimo įprasminimas, tapytojų bendruomenės veiklos paįvairinimas. Taip pat galimybė bendradarbiauti su kolegomis, dalytis kūrybine patirtimi, naujų asmeninių kūrybinių kontaktų atradimas, miesto menininkų kūrybos sklaidos galimybė. Ir šis sąrašas tikrai nėra baigtinis, o pasipildo su kiekvienu nauju pleneru.

Per beveik du dešimtmečius tapytojų plenere yra dalyvavę dailininkų iš Latvijos, Estijos, Švedijos, Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Serbijos, Juodkalnijos, Indijos, JAV.

Meno galerijoje „Galerija XX“ kaupiama plenere sukurtų darbų kolekcija, kurią jau dabar sudaro apie 200 tapybos darbų. Dalis iš jų puošia Savivaldybės erdves, 10 darbų perduota Panevėžio miesto kraštotyros muziejui. Kita dalis retkarčiais eksponuojama Aukštaitijos sostinės bei kitų Lietuvos miestų parodų erdvėse.

Galerija

Jau tradiciniu tapęs XIX tarptautinis tapytojų pleneras „Panevėžys – 2021“ šurmuliavo liepos 8–17 dienomis. Dešimčiai dalyvių iš Vilniaus, Rygos, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio buvo sudaryta ne tik galimybė užsiimti kūryba meno dirbtuvėse, įrengtose Dailės mokykloje, bet ir susipažinti su Panevėžio miestu, Aukštaitijos regionu.

Šiais metais Panevėžyje kūrė tapytojai Aušra Bugvilionė (Kaunas), Živilė Jasutytė (Vilnius), Vanda Padimanskaitė (Vilnius), Vilma Vasiliauskaitė (Vilnius), Arvydas Baltrūnas (Vilnius), Bronius Gražys (Vilnius), Antanas Šeronas (Šiauliai), Ilona Žvinakienė (Panevėžys), Darius Misiūnas (Panevėžys), Aivis Pizelis (Ryga).

Plenere sukurtų darbų paroda, išsiskirianti žanrų įvairove, atidaryta LDS Panevėžio skyriaus „Galerijoje XX“ liepos 17 dieną. Žiūrovas čia ras drobėse dekoratyviai stilizuotus mūsų miesto vaizdus, realistinius gamtos bei urbanistinio peizažo motyvus, tam tikrą simbolistinį figūratyvą, natiurmortą ar animalistinį vaizdą.

Menininkai nebuvo spaudžiami į kokios nors tematikos rėmus, jiems buvo suteikta absoliuti kūrybos laisvė. Galbūt todėl iš pirmo žvilgsnio atrodanti šiek tiek marga, paroda vis dėlto turi ne vieną ją į visumą sujungiantį aspektą. Tai ir spalvinis kūrinių pozityvumas, profesionali tapyba, gera pačių kūrėjų nuotaika, paveikslų aura, perduodama parodos lankytojui.

Paroda „Galerijoje XX“ vyks iki liepos 30 dienos bei rugsėjo 1–9 dienomis.

]

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų