Psichologės darbas – padėti jiems pajusti savivertę, susivokti savyje. G. Devainienė apgailestauja, jog tai pavyksta ne visuomet – ne vienas atvejis, kai seksualiai išnaudotos moterys vėl neria į tuos pačius vandenis.
Tarp daugiau nei dešimties moterų G. Devainienei pagalbą teko teikti ir vienam į vergavimą įtrauktam jaunam vyrui.
„Daugelis šių dienų vyrų savo vertę linkę matuoti pinigais. Jie mano, kad kuo daugiau jų turi, tuo vertingesni yra. Ši savybė viena iš pagrindinių dominuojančių ir pasikartojančių vertybių daugumos XXI amžiaus Lietuvos vyrų, su kuriais tenka vienaip ar kitaip susitikti savo darbe“, – dėmesį atkreipė psichologė.
Pasak jos, siekimas turėti daug pinigų ne vienam nulėmė pražūtį. Viena tokių aukų – G. Devainienės klientas Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centre.
Centro pozicija – neminėti konkrečių savo klientų pavardžių, nenurodyti jų amžiaus, vietų, iš kur kilę, netgi šalių, į kurias buvo parduoti. Taip saugomas aukų privatumas. Jų istorijos atspindi bendras nusikalstamo pasaulio manipuliavimo žmonėmis tendencijas.
Jauną, nė trisdešimties neturėjusį vyriškį, kuris buvo įviliotas į prekybos žmonėmis pinkles, pavadinkime Pauliumi. Jis – ne sekso vergas. Paulius pateko į pinkles, prieš jo valią užsienyje pavertusias jį vagimi.
„Paulius – darbo ieškojęs, pagrindinio išsilavinimo neturintis vyriškis“, – taip jauną Panevėžio apskrities gyventoją apibūdino psichologė.
Jam paskambinęs pažįstamas vyriškis pasiūlė padėti užsienyje gauti gana pelningą įstaigos tarnautojo darbą. Pauliui sutikus, jis buvo išvežtas į kitą šalį, kaip pats vėliau pasipasakojo psichologei, laikytas užrakintas tai viename, tai kitame bute, iš pradžių jam atnešdavo maisto, o paskui pasakė, jog jaunas vyras privalės vogti.
Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 24 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.