Site icon sekunde.lt

Išsekusią panevėžietę gelbėjo padedant net pareigūnams užsienyje

Liaudies išmintis byloja, kad daug rankų didžią naštą pakelia. Koks svarbus skirtingų tarnybų susiklausymas bei darnus bendradarbiavimas kritinių situacijų metu, puikiai žino ir skubiosios pagalbos tarnybų darbuotojai – juk teikiant pagalbą dažnai reikia ne vienos, o kelių tarnybų aktyvaus dalyvavimo.

Sunkiai sergančią ir dėl ligos nusilpusią 63-ejų panevėžietę gelbėjo net kelios tarnybos – Bendrasis pagalbos centras, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, greitosios medicinos pagalbos, policijos ir ugniagesių ekipažai. Neakivaizdžiai šioje gelbėjimo operacijoje dalyvavo ir Jungtinės Karalystės pagalbos tarnybos.

Praėjusį penktadienį pirmo skambučio dėl nerimą keliančios situacijos Panevėžyje Bendrasis pagalbos centras (BPC) sulaukė 19.06 val. iš Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerinės. Buvo pranešta, kad pagal iškvietimą pas pacientę nuvykę medikai negali patekti į butą. Greitąją iškvietė iš Jungtinės Karalystės paskambinusi jauna moteris. Ji pasakojo, kad Panevėžyje gyvenanti jos mama jau kelias dienas sunkiai serga ir nebekelia telefono ragelio.

Netrukus, 19.09 val., BPC sulaukė skambučio ir iš Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro. Jo budėtojas teigė, kad gautas pranešimas iš Jungtinės Karalystės Pakrančių apsaugos tarnybos apie sergančią moterį Panevėžyje. Pasirodo, panevėžietės dukra pirmiausia skambino numeriu 112. Kadangi ji gyvena Jungtinėje Karalystėje, į jos skambutį atsiliepė minėtos šalies pagalbos skambučių centras. Norėdamas perduoti šį pranešimą Lietuvos pagalbos tarnyboms, jis kreipėsi į vietos Pakrančių apsaugos tarnybą, o ši savo ruožtu perdavė pranešimą Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui Klaipėdoje.

Reaguodami į gautus pranešimus, Bendrojo pagalbos centro pareigūnai į įvykio vietą išsiuntė Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgas bei perdavė informaciją Panevėžio policijai.

Nuvykę į įvykio vietą, ugniagesiai gelbėtojai kopėčiomis pro pravirą langą pateko į antrame aukšte esantį butą, atrakino duris ir įleido policijos pareigūnus bei medikus. Buto savininkė rasta gyva, tačiau karščiuojanti ir labai išsekusi. Greitosios brigada nedelsdama ją išvežė į ligoninę.

Apie moters būklę telefonu buvo informuota užsienyje gyvenanti dukra, informacija taip pat perduota Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui, kuris apie sėkmingą operacijos baigtį informavo kolegas Jungtinėje Karalystėje.

Taip skirtingos, bet sutartinai veikiančios tarnybos operatyviai reagavo į Jungtinėje Karalystėje gyvenančios moters pagalbos prašymą ir suteikė reikiamą pagalbą jos mamai.

Exit mobile version