G. Kartano nuotr.

Šventiniame minėjime – palaikymas už savo laisvę kovojančiai Ukrainai

Šventiniame minėjime – palaikymas už savo laisvę kovojančiai Ukrainai

Trispalvės pakėlimas ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karių paleistos trys salvės už Lietuvą, už Lietuvos žmones, už Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą Panevėžyje pažymėjo iškilmingo Kovo 11–osios minėjimo Laisvės aikštėje pradžią.

„Šiemet Kovo 11-oji kitokia. Su daugiau susitelkimo ir rimties. Bet drauge ir su aiškiu supratimu – Laisvė nėra duotybė. Laisvė yra vertybė, kurią privalome auginti, saugoti ir ginti“, – sveikinimo kalboje gausiai susirinkusiems panevėžiečiams kalbėjo miesto meras Rytis Račkauskas.

Anot jo, šiandieną švęsdami savo nepriklausomybę, išreiškiame ir paramą ukrainiečių tautai.

„Šiandien jie gina savo ir mūsų laisvę. Okupantų karo mašina lyg į tvirtą uolą atsitrenkia į nepalaužiamą didžios tautos dvasią. Okupantai gali sunaikinti miestus, bet niekada nesunaikins didžių žmonių“, – teigė Panevėžio meras.

Mūsų laisvę, pabrėžė R. Račkauskas, saugo Lietuvos kariai – patikimas skydas nuo agresijos.

„Mūsų stiprybė vienybėje. Vardan tos Lietuvos vienybė težydi“, – Lietuvos himno žodžiais į panevėžiečius kreipėsi meras.

Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM atkreipė dėmesį, jog į Kovo 11-osios šventinį renginį susirinkome padėkoti Dievui už tėvynės laisvę, pasidžiaugti, kad turime nuostabią dovaną – prieš 32 metus Lietuva vėl tapo nepriklausoma šalimi.

„Mes žinome, kas yra okupantai. Jų pagrindinis bruožas yra melas. Prisimename, kiek buvo melo, neapykantos, propagandos tarybiniais laikais“, – kalbėjo vyskupas.

Šįmet Lietuva mini ir ypatingą sukaktį – Katalikų Bažnyčios Kronikos – Lietuvos katalikų pogrindžio leidinio, ėjusio 1972–89 metais, penkiasdešimtmetį. Pasak vyskupo, tai buvo didžiulis tautos ginklas: liek buvo persekiotų, ištremtų jos platintojų, leidėjų, bet Kronika vis tiek gyvavo, apie ją, Bažnyčios ir Lietuvos gyvenimą girdėjo visas pasaulis.

„O šiandien pasaulio žvilgsniai į Ukrainą, kuri kenčia. Ukrainos žmonės guldo gyvybę už savo tėvynę ir savo laisvę“, – kalbėjo vysk. L. Vodopjanovas OFM, kviesdamas pasipriešinti blogiui, bet nepasiduoti pykčiui.

Vyskupas ragino įsiklausyti į Kijevo ir Haličo Didžiojo arkivyskupo Sviatoslavo Ševčiuko žodžius: „Nugali ne neapykanta, bet meilė. Meilė gimdo didvyrius, o neapykanta – nusikaltėlius. Tas, kuris nekenčia priešo, jau yra jo nugalėtas. Mes nugalėsime meilės galia – meilės savo tėvynei, Dievui ir savo artimui.‟

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas plk. ltn. Ernestas Gaigalas savo trumpoje kalboje padėkojo prisidėjusiems prie karių organizuoto bėgimo už laisvę tradicijos, puoselėjamos jau 10 metus. Pasak E. Gaigalo, šįmet rekordinis jo dalyvių skaičius rodo, kad esam vieningi ir tokie būsim, kai reikės.

G. Kartano nuotraukos

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų