Dabintis, organizuoti kultūros renginius, atstatyti istorinius pastatus šis Panevėžio miesto partneris ypač stengiasi varžydamasis dėl 2027-ųjų Europos kultūros sostinės vardo su kitu Latvijos miestu – Liepoja.
Jau žinoma, kad Europos kultūros sostinės titulas po penkerių metų bus skirtas vienam iš šių Latvijos miestų. Daugpilis nusiteikęs jį gauti. Toks vardas miestui atneštų nemažų investicijų, o kas jų nenori? Kitąmet, o tai bus mažiau nei už poros savaičių, Europos kultūros sostine tampa Kaunas.
Daugpilio meras Andrejus Elksninis pripažįsta, kad Panevėžys Daugpiliui – daug didesnis draugas nei Latvijos miestai.
„Su Latvijos miestais mes nuolat varžomės dėl investicijų, pripažinimo, kitų dalykų. Su vieninteliu Lietuvos miestu Panevėžiu esame miestai partneriai, draugaujame, dalijamės patirtimi, mokomės vieni iš kitų“, – sakė A. Elksninis.
Panevėžį ir maždaug tiek pat gyventojų turintį Daugpilį sieja glaudūs ryšiai – 2004-aisiais šie miestai pasirašė partnerystės sutartį ir iki šiol artimai bičiuliaujasi.
Daugpilio meras – teisininkas, buvęs parlamentaras, miestui vadovaujantis jau trečią kadenciją. Beje, Latvijoje merai renkami ne tiesiogiai gyventojų. Juos renka tarybos nariai – taip, kaip dar prieš mažiau nei dešimtmetį buvo ir Lietuvoje.
Kaip vieną iš draugystės su Lietuva formų A. Elksninis įvardijo Daugpilio skelbtą kalėdinės puošybos konkursą laimėjusių lietuvių jo centre pastatytą eglę. Didžiulė, miesto herbo simboliu – lelijomis išpuošta, šviečiančių girliandų skraiste apgaubta eglutė miestui kainavo 60 tūkstančių eurų. Visa kita tikrai įspūdinga miesto puošyba – ankstesniųjų metų palikimas. Daugpilis kasmet kaupia kalėdines dekoracijas, tad netenka kasmet leisti joms pinigų. Tai viena priežasčių, kodėl papuošti Daugpilį kainuoja perpus pigiau nei Panevėžį.
Visą straipsnį skaitykite gruodžio 21 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.