Sveikatingumo temos sulaukia vis daugiau dėmesio, tad žmonės intensyviai ieško informacijos, bendraminčių, buriasi į įvairias sporto grupes. Prie šių žmonių nusprendė prisijungti ir Panevėžio jaunuolių dienos centro (JDC) lankytojai, jų tėvai ir darbuotojai.
Mūsų centrą lanko sutrikusio intelekto negalią turintis jaunimas – tie, kurie nori naujovių, yra smalsūs, drąsūs ir ryžtingi. Centro lankytojai turi daug noro ir motyvacijos keisti savo gyvenimo būdą ir stengtis gyventi sveikiau. Patvirtintas projektas „Sveikos gyvensenos virusas“ suteikė mums galimybę mokytis ir keistis. Šis projektas finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės, visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.
Džiugu, kad turėjome galimybę pasikviesti žinomus sveikatinimo specialistus ir įsigyti šiaurietiško ėjimo lazdų. Eiti su tomis lazdomis – tai fantastiška treniruotė gryname ore, kai pagerėja fizinė būklė, žmogus būna žvalus, atsiranda pasitikėjimas savimi. O esant tinkamai mitybai lengvai išsprendžiama antsvorio problema. Ėjimo technikos ir kitų subtilybių neįgalusis jaunimas mokėsi Šiaurietiško ėjimo mokykloje su Taisa Balčiūniene.
Labai smagu, kad ne tik išmokome taisyklingai vaikščioti ir naudotis lazdomis, bet ir pasidalijome patirtimi su Panevėžio socialinių paslaugų centro lankytojais ir darbuotojais. JDC lankytojai didžiuojasi galėdami mokytis patys ir mokyti savo likimo draugus, be to, jie stengiasi užkrėsti visus sveikos gyvensenos virusu.
Įgyvendindami projektą vykdėme įvairiausias veiklas. Balandžio mėnesį pas mus svečiavosi garsus Lietuvos triatlonininkas Vidmantas Urbonas. Jis pasakojo, kaip tapti stipriems, skatino nuolat sportuoti pagal savo galimybes ir aktyviai leisti laisvalaikį. Savo laiko nepagailėjo sporto ir sveikatingumo klubo „Ir Tau“ treneris Dainius Mikšys.
Treneris pademonstravo techniką, kaip atlikti įvairius pratimus, norint apsisaugoti nuo traumų. Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Giedrė Kundrotienė skaitė paskaitą „Sveikatą žalojančios elgsenos prevencija“. Savo sveikos gyvensenos, gyvenimo būdu ir patirtimi mielai pasidalijo gerai visiems žinomas Panevėžio sveikuolis Kazimieras Ilginis.
Jis papasakojo apie sveikos gyvensenos svarbą mūsų gyvenime. Jaunimui visi svečiai padarė neišdildomą įspūdį ne tik savo žiniomis, bet ir šiltu bendravimu. Balandžio renginius baigėme sveiko maisto gamyba ir degustavimu. Ant stalo puikavosi įvairios salotos, gausybę vaisių ir žalieji kokteiliai.
Gegužės mėnesį projekto dalyviai aktyviai įsitraukė į sportines veiklas. Kadangi Panevėžys garsėja triatlono renginiais, mes organizavome renginį „Triatlonas kitaip“ – jį pritaikėme sutrikusio intelekto ir judėjimo negalią turintiems žmonėms. Pirmasis etapas – bėgimas Senvagėje. Čia startavo ne tik JDC lankytojai, darbuotojai, bet ir svečiai iš Italijos bei Olandijos. Visi stengėsi pasiekė finišą. Tą dieną mus lepino nuostabus saulėtas oras ir puikūs JDC šokių grupės pasirodymai, visa tai traukė ne vieno praeinančio panevėžiečio žvilgsnį. Mes džiaugiamės, kad sveikos gyvensenos virusu užkrėtėme ne tik vietos gyventojus, bet ir užsienio svečius.
Per antrąjį etapą mūsų laukė važiavimas dviračiais. Tai vyko sporto ir sveikatingumo klube „Ir Tau“. Malonu, kad treneriai Dainius Mikšys ir Diana Štankelienė pritaikė važiavimo ritmą ir techniką mūsų jaunimui. Jiems tai neįkainojama patirtis. Daugelis jų pirmą kartą lankėsi sporto klube ir susipažino su čia organizuojamomis treniruotėmis ir esančiu inventoriumi. Puikų apšilimą prieš treniruotę organizavo Panevėžio kolegijos kineziterapijos specialybės studentės. Grįžome pilni energijos ir geros nuotaikos užtaiso.
Trečias etapas – plaukimas „Aukštaitijos“ baseine. Čia jaunimas aktyviai plaukiojo, darė vandens pratimus, o mankštą prieš didįjį startą pademonstravo Olandijos sporto mokyklos studentės Bo ir Tesa. Mes visiems įrodėme, kad galime daugiau padaryti, nei apie mūsų galimybes galvoja kiti.
Birželio mėnesį projektą vainikavo išvyka „Miškas kitaip“ į sodybą Žaliojoje girioje. Šis renginys buvo skirtas projektui baigti. Vieta idealiai atitiko mūsų lūkesčius. Čia galėjome didelėje ir tvarkingoje erdvėje aktyviai leisti laiką, įkvėpti gaivaus girios oro, pasiklausyti šalia sruvenančio upelio garsų. Po ilgų treniruočių mes jau mokėjome eiti su šiaurietiškomis lazdomis ir tik atvykę išsiruošėme į šiaurietiško ėjimo žygį miško takeliais. Nuostabus jausmas, kai eidami mišku galėjome klausytis paukščių čiulbėjimo ir jausti gaivaus vėjelio dvelksmą. Grįžus iš žygio jau laukė linksmosios estafetės, orientacinis žaidimas, sveiko maisto degustavimas.
JDC jaunimas džiaugiasi ir didžiuojasi įveikęs visus projekto „Sveikos gyvensenos virusas“ etapus. Įgyta nauja patirtis įrodė, kad sveikos gyvensenos virusu galime užkrėsti ne vieną. Sportas kelia nuotaiką, entuziazmą, keičia požiūrį į atsakomybę už savo sveikatą.