Dviem talentams – kompozitoriaus ir atlikėjo – susijungus į vieną, klausytojams suteikta galimybė pajusti tikrąją muzikos poveikį ir jos galią.
Pilnutėlė salė, sausakimši antro aukšto balkonai rodė, kad muzikos mylėtojai to ir tikėjosi – atlikėjo R. Valuntonio vardas, jo pasiekimai panevėžiečiams gerai žinomi.
Prestižinės Londono agentūros „City Music Foundation“ narys R. Valuntonis savo krašto žmonėms atliko sulaukusią milžiniškos sėkmės visame pasaulyje programą.
Kritikų liaupsinamas viename didžiausių Europos klasikinės muzikos žurnalų „International Piano Magazine“ ir klasikinės muzikos kanale „Classic FM“, intensyviai koncertuojantis pianistas nepamiršo gimtojo miesto.
Ir kiekvienas šiame koncerte dalyvavęs – nesvarbu, ar jis arti muzikos, ar nuo jos gerokai nutolęs – suprato, kad ir liaupsės, ir tarptautiniai įvertinimai, apdovanojimai tikrai pelnyti.
Programa, kurios klausė panevėžiečiai, sulaukusi didžiulio pripažinimo Ispanijoje, tarptautiniame Campillos pianistų konkurse. Jame atlikėjas įvertintas aukso medaliu ir specialiu publikos prizu.
Ypatingu žavesiu apdovanotas R. Valuntonis išsiskiria kūrybingomis interpretacijomis ir neįtikėtinu virtuoziškumu. Jis pelnė aukščiausius apdovanojimus daugiau nei dvidešimtyje tarptautinių pianistų konkursų Lietuvoje, Italijoje, Švedijoje, Belgijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Olandijoje, Vokietijoje.
Prieš kiekvieną atliekamą kūrinį pianistas trumpai pasakojo jo gimimo istoriją, dalijosi įspūdžiais. Piotro Čaikovskio kūrinys nukėlė į baltus nesibaigiančius rusiškos žiemos laukus. Sniegas, šaltis, čiužinėjantis vaikai – visa tai vieno talento užrašyta natomis, kito – perteikiama baltais ir juodais klavišais.
Ne mažiau įdomios ir Frederiko Šopeno „Mazurkos“, ir Aleksandro Skriabino „Sonatos“ (ją parašė pirmą kartą pamatęs jūrą), ir Klodo Debiusi – gamtos vaizdelių perteikėjo – kūrinių atlikimas.
Kiekvienas jų savaip susijęs ir su atlikėjo išgyvenimais.
Ferenco Listo „Mefisto valsas“ suskambo ypatingai – kartais atrodė, kad jį atlieka ne vienas muzikantas, bet į klausytojų sielas beldžiasi ištisas orkestras, pasakodamas Mefistofelio, Fausto istoriją, perteikdamas jų dalyvavimą puotoje, susitikimą su žavinga mergina.
Salėje tvyrojo ypatinga tyla – muzika kiekvieną nešė savomis mintimis, savu suvokimu, o po kiekvieno kūrinio sugriaudėdavo plojimai, girdėjosi šūksniai: „Bravo!“.
Be abejo, tokios pat reakcijos sulaukta ir pianistui R. Valuntoniui koncertuojant įvairiose Europos šalyse: Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje ir kitur.
Jis yra koncertavęs su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lundo simfoniniu orkestru, Švento Kristoforo kameriniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru ir Panevėžio kameriniu orkestru.
Be tradicinių koncertų, R. Valuntonis yra pasirodęs su aktoriais ir skaitovais. Vienas iš pastarųjų bendrų projektų buvo su garsiu Lietuvos aktoriumi Kostu Smoriginu.
Per 2018–2019 metų sezoną R. Valuntonis rengia solo rečitalius įvairiose Europos šalyse.
R. Valuntonio koncerte Panevėžyje tarp gausios publikos buvo jo pirmoji mokytoja Gražina Beleckienė. Juk savo muzikinį kelią pianistas pradėjo nuo 7 metų Panevėžio vaikų muzikos mokyklos fortepijono klasėje.
Vėliau baigė Vytauto Mikalausko menų gimnaziją (buvo Vilijos Geležiūtės klasėje), tobulinosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Sibelijaus akademijoje Helsinkyje, „La Schola Cantorum“ Paryžiuje bei „Guildhall School of Music and Drama“ Londone.
Tokiais menininko pasiekimais didžiuojasi ne tik pirmoji pedagogė, bet ir vėliau su juo dirbę – profesorė Aleksandra Žvirblytė ir kiti.
Pianistas yra sakęs, kad net ir intensyviai koncertuodamas visame pasaulyje bei būdamas toli nuo gimtojo miesto jaučia pareigą prisidėti prie to, ką geriausiai išmanąs – puoselėti Panevėžio kultūrinį gyvenimą.
Beje, garsaus atlikėjo sesuo Neringa Valuntonyte – taip pat stulbinamą karjerą Vokietijoje daranti pianistė.
Brolis ir sesuo ketina surengti vasaros rečitalius ir Lietuvoje.
Pianistas įsitikinęs, kad muzika turi galią suvienyti, padėti suprasti ar pajusti, tad jam pačiam ji itin brangi ir gyvenime užima labai svarbią vietą.
Po visą Europą važinėjantis R. Valuntonis teigia, kad visur jaučiasi patogiai.
Prieš pradėdamas skambinti gimtojo miesto bibliotekoje taip pat tikino, kad jam čia jauku ir patogu.
Malonus jaukumo jausmas daugiau kaip pusantros valandos neapleido ir jo atliekamos muzikos klausytojų.