Site icon sekunde.lt

Susidomėjusi gyvenimu be atliekų, mokytoja neria į verslą

Idėja gyventi be atliekų tapo rimtu postūmiu nemažą pedagoginio darbo patirtį sukaupusiai L. Padelevičienei imtis verslo. Asmeninio albumo nuotr.

Atsisakyti gerbtinos profesijos, stabilių pajamų ir kardinaliai keisti gyvenimo kryptį reikia drąsos. Į tokią avantiūrą įsivelti nepabūgusi panevėžietė pedagogė Lina Padelevičienė mokyklą išmainė į verslą.

Ilgametės anglų kalbos mokytojos planas – Aukštaitijos sostinėje atidaryti „beatliekę“ parduotuvę. Iš esmės kasdienybę pakeisiantį žingsnį žengusios Linos neišgąsdino nei žinių apie verslo kūrimą stoka, nei neužtikrintumas dėl ateities. Kaip tvirtina panevėžietė, jai svarbiausia tokiu verslu skleisti idėją ir šviesti visuomenę, o ne pelnas.

L. Padelevičienė Panevėžio „Minties“ gimnazijoje šešiolika metų dėstė anglų kalbą. Nemažą pedagoginio darbo patirtį sukaupusi panevėžietė teigia seniai jautusi, kad atėjo laikas keisti veiklą. Idėja gyventi be atliekų tapo rimtu postūmiu imtis neišbandytos srities.

„Jau buvo pats metas išeiti iš komforto zonos, siekti svajonių ir mesti iššūkį sau pačiai“, – sako panevėžietė.

„Beatliekės“ parduotuvės Lietuvoje jau nebe naujiena, tačiau Panevėžyje tokia krautuvėlė būtų pirmoji. Mintį imtis šio verslo pedagogei pakišo šeima. Artimiesiems pasirodė įdomu ne tik apsipirkti parduotuvėje, kurioje nėra įprastų plastiko ir kitų aplinkai nedraugiškų pakuočių, o pirkėjas atsineša savo tarą, bet ir tokią patiems atidaryti. Idėja įkurti parduotuvę Linos nepaleido ilgą laiką.

Maždaug prieš 20 metų įkurtas judėjimas „Zero waste“ („nulis atliekų“) L. Padelevičienę sudomino, kai per televiziją pamatė laidą apie jo iniciatorę prancūzę Bea Džonson. Tai, kaip ji apsiperka ir gyvena, paskatino panevėžietę pačiai pradėti gyventi be atliekų, o dabar – net atidaryti judėjimo įkvėptą krautuvėlę.

 

Linos kredo – verstis taip, kad sukauptum kuo mažiau atliekų. Panevėžietė indelius nuo kosmetikos panaudoja pačios gamintam skystam muilui, o kremo indeliai puikiai tarnauja skrydžių metu, kur stiklinė tara negalima. Popierius taip pat nenukeliauja į šiukšlių dėžę – jis praverčia pakuojant dovanas ir siuntinius.

L. Padelevičienė pati gamina dezodorantą, lūpų balzamą ir veido kremą, tam naudoja tik natūralius produktus – kokosų, sviestmedžių, eterinį aliejų, bičių vašką, geriamąją sodą. Vienas įdomesnių jos sprendimų – naudoti kakavos miltelius vietoj skaistalų. Panevėžietė pamoko ir kaip patiems pasigaminti dantų pastos. Tam reikia tik sodos, smulkios jūros druskos, kokosų ir pipirmėčių eterinio aliejaus. Lina su šeima neišmeta biologiškai skaidžių atliekų, jas kompostuoja namuose ir tvirtina, kad tai nėra sunku. Į komposto dėžę kloja popierių, kuris tinka kompostuoti ir patinka Kalifornijos sliekams. Taip pat svarbu ant dugno paberti geriamosios sodos, kavos arba miltų kvapams neutralizuoti.

Visą straipsnį skaitykite liepos 23 dienos (antradienio) dienraštyje „Sekundė“.

Galerija

Exit mobile version