„Toks vaikų vakcinavimas vertas Niurnbergo. Tai genocido aktas“, – rėžė vienas akcijos organizatorių, Persitvarkymo sąjūdžio Panevėžio klubo vadovas Kazys Grabys.
Šį protesto susibūrimą organizavo leidimus iš miesto Savivaldybės gavę du privatūs asmenys ir pats K. Grabys.
„Sekundės“ korespondentams bandant pakalbinti organizatorius, šie, išskyrus K. Grabį, viešintis atsisakė ir dar išsakė nemažai priekaištų visos šalies žiniasklaidai, anot jų, nusikalstamai neatskleidžiančiai tiesos apie skiepų žalą.
„Va, ir mano kaimyno dukra, pati daktarė, po vakcinos patyrė persileidimą, taigi jos kūdikis tų, kas verčia vakcinuotis, buvo nužudytas. Nuo vakcinos mirė ir mūsų medžiotojų būrelio narys, 40-metis penkių vaikų tėvas“, – aiškino K. Grabys.
Jis rėžė, kad vakcinavimo nuo kovido jokiu būdu negalima vadinti skiepijimu.
„Aš esu už skiepus, visa mūsų šeima skiepijamės nuo erkinio encefalito. Tuo tarpu vakcina nuo kovido – tai biologinis ir cheminis junginys, kuriuo atliekami bandymai. O bandomieji – tai visi žmonės“, – savo įsitikinimus karštai įrodinėjo K. Grabys.
Neseniai šis panevėžietis išgarsėjo, kai Berčiūnų bažnyčioje bandydamas susitarti su šv. Mišias aukojusiu Karinių oro pajėgų kapelionu Virginijumi Veilentu, kad leistų rinkti parašus dėl referendumo, dvasininko buvo išprašytas lauk ir apšauktas antivakseriu.
Kiti mitingo organizatoriai prisistatyti atsisakė. Arūnu pasivadinęs piketuotojas bandė žurnalistams paaiškinti, kad skiepijimas, ypač vaikų, reiškia tautos naikinimą, bet labai greitai sulaukė protestuojančių moterų pasipiktinimo, kodėl bendrauja su žiniasklaida.
Dar viena piketuotoja Jolita teigė jokiai mitingo organizatorių grupei nepriklausanti, tačiau išgirdo apie jį, tad atbėgo buvimu paremti mitinguotojų.
„Privalome saugoti savo vaikus“, – aiškino Jolita.
Ji pasakojo, jog viena, jau pilnametė, jos dukra pasiskiepijo, panevėžietė ir pati skiepijosi, po abiejų skiepų labai negalavo ir nesutinka, kad vakciną gautų kita jos 12-metė duktė.
Dar vienas vyriškis sakė atėjęs į mitingą palaikyti šalies prezidento Gitano Nausėdos, kuris buvo atmetęs Seimo idėją darbuotojus versti iš savo kišenės mokėti už testus dėl COVID-19. Negražiai šis žmogus vadino visus, kurie mąsto kitaip nei prezidentas G. Nausėda.
Į mitingą Laisvės aikštėje atėjusi 79-erių Tera Gumbauskaitė pasakojo užsikrėtusi kovido virusu, nelengvai sirgo, bet pasveiko ir dabar protestuoja prieš vaikų skiepijimą.
Jonas Lalas kaip baisią skiepų pasekmę vardijo svainio atvejį.
„Vos paskiepytas švogeris sėdo mašinon, nuvažiavo į degalinę, o tas skiepas jam taip apsuko galvą, kad žmogus vietoj dyzelinio kuro įsipylė benzino ir dar, negana to, nuėjęs mokėti už degalus, kortelės PIN kodą pamiršo. Tai matot, ką skiepas daro su žmonėmis, kaip išglušina?“ – rimtai pasakojo J. Lalas.
Mitinguotojai protestui ratu sustojo apie žiemai uždarytą Laisvės aikštės fontaną. Protestas buvo tylus. Jį prižiūrėjęs policijos pareigūnas teigė, kad mitingų organizavimo reikalavimams nebuvo nusižengta.
Protesto akcijos prieš galimybių paso įvedimą vaikams nuo 12-os metų vyko ir didžiuosiuose šalies miestuose, basos mamos rinkosi ir Vilniuje prie Vyriausybės rūmų.
Anot jų, galimybių paso įvedimas diskriminuotų dalį vaikų, sukeltų psichologinių problemų ypač jautriai paauglių amžiaus grupei.
„Vaikų galimybių apribojimas, kai jie nebegalės lankyti užklasinio ugdymo užsiėmimų, laisvai dalyvauti išvykose, renginiuose, lankytis viešojo maitinimo įstaigose, ne tik sukeltų daug paauglių užimtumo nepatogumų, bet ir sukurtų prielaidas patyčių, mobingo ir kitų diskriminacijos „palydovų“ įsigalėjimui“, – skelbė akcijų organizatoriai.
Vilniuje prie Vyriausybės į renginį susirinkę tėvai laikė plakatus su užrašais „LR Konstitucija garantavo mokslą“, „GP skanuoklis atims mokslą, mokyklą, būrelius ir draugus“, „Būsiu kaip imigrantas už tvoros“, „Kiekvienas turime galimybę likti žmogumi be segregacijos, patyčių ir žeminimo“, „Renkuosi suprasti, gerbti ir atjausti šalia esantį, tam galimybių pasas nereikalingas“, „Palikite vaikus ramybėje, laisvėje, sveikus ir laimingus – su visomis galimybėmis“.
„Sekundės“ paklaustas, ar turėtų ką pasakyti tokiems protestuotojams, Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikos vedėjas gydytojas Eugenijus Preidis pasakojo kiekvieną dieną šios klinikos vaikų ligų skyriuose medikai gelbsti bent po tris keturis COVID-19 sunkia forma sergančius mažuosius ligonius.
„Teko gydyti net kūdikių, tačiau daugiausia užsikrėtusių ligonių – mokinukai. Vienas kovidu sergantis panevėžietis paauglys iš mūsų ligoninės dėl itin sunkios būklės išvežtas į Santaros klinikų reanimaciją“, – kalbėjo E. Preidis.
Gydytojas patvirtino, kad vaikai kovidu dažniausiai serga lengviau nei suaugusieji, tačiau liga, kuri pasižymi itin aukšta temperatūra, kosuliu, dusuliu, nualina ir jų organizmą. Vaikams, dėl šio viruso patekusiems į ligonines, būtinos deguonies kaukės, lašinės. Pasak E. Preidžio, vaikai yra pagrindiniai viruso nešiotojai – nuo jų užsikrečia tėvai, seneliai, kiti artimieji, o pastarųjų ligos eiga būna ir labai sunki.
„Kovidu sergančių vaikų tikrai daugėja“, – patvirtino E. Preidis.
Gydytojas teigė ir pats yra girdėjęs žmonių, ne medikų, kalbų apie neva dėl vakcinos ištikusias mirtis, tačiau, anot jo, tokias kalbas pagrindžiančių įrodymų nėra.
Infekcinių ligų klinikos vedėjas ragino pasitikėti su virusu besigrumiančiais mokslininkais, medicinos personalu, pasaulinėmis sveikatos organizacijomis, o ne sąmokslų teorijomis.
Vyriausybė planuoja, kad dvylikamečiams galimybių pasas Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu būtų įvestas nuo gruodžio 28-osios, vaikams nuo 12 metų galiotų tos pačios taisyklės kaip šiuo metu nuo 16-os – galimybių paso reikėtų einant į parduotuves, prekybos centrus, pramogų vietas, viešojo maitinimo įstaigas.
„Mes vis dar turime didelę pandemijos bangą, tad natūralu, kad svarstomos įvairios priemonės, kaip apsaugoti visuomenę. Dėl vaikų taip pat. Manau, kad ši priemonė yra viena iš galimų, ir natūralu, kad kažkas protestuoja ir išsako vieną ar kitą nuomonę“, – žurnalistams Seime pirmadienį teigė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Komentuodama teiginius, kad galimybių paso įvedimas vaikams nuo 12-os metų gali diskriminuoti ar turėti kitokių neigiamų socialinių padarinių paaugliams, V. Čmilytė-Nielsen pažymėjo, jog ši iniciatyva yra tik viena iš svarstomų priemonių.
Komentarai
Oi, durniai…Nesuvokia, kad vaikas ir visai lengvai persirgęs covid`u, ateityje didesnio pažymio kaip 7 gali ir nebegauti. Ir per tėvų kvailumą, nulemta vaiko ateitis – pagalbinis darbininkas.
skystai…
O kiek Lietuvos žemėje yra besmegenių.
Tokių kaip Jonas Lalas jau ir glušint nebereikia..
Ir iš kur tokių glušų atsiranda?
Tikriausiai šita šutvė nori numarinti kuo daugiau žmonių
Visokiu yra, visokiu reikia…
Visi paskiepyti žmonės be išimties yra taip pat pagrindiniai viruso nešiotojai!!! Ko taip visi paskiepyti bijo kitų, juk jie apsaugoti!
Tas medikas ligoninės, tegul papasakoja kiek kas met gydo nuo paprasto gripo vaikų, kur kiekvieną gripo sezoną Lietuvoje jų ir miršta bent po kelis. Nuo kovido dar nemirė nė vienas.. taigi nereikia taip jau gąsdinti. Beje cituoti žmonės pasakoja savo matytas, šalia esančių žmonių patirtas istorijas, tai yra daug tikriau nei per TV kalbančios galvos informacija. O medikui atsakant, kodėl nėra įrodymų, kad mirė nuo skiepo, klausimas – kiek Lietuvoje yra padarytų skrodimų žmonių mirusių praėjus 60 parų po skiepo ? Padėsiu, nėra, nes yra ministro įsakymas draudžiantis tai daryti. Įdomu kodėl?