Panevėžio kolegija nebepriims naujų studentų į aplinkos inžinerijos programą. Kolegijos direktoriaus pavaduotojos dr. Daivos Beržinskienės-Juozainienės teigimu, būsimųjų aplinkosaugininkų grupės įstaiga neberenka jau porą pastarųjų metų. Šią specialybę pageidauja studijuoti vos vienas kitas jaunuolis. Tokią tendenciją D. Beržinskienė-Juozainienė aiškina užpildyta rinka.
“ Tai nėra neįdomi specialybė, tiesiog šiai dienai sumažėjęs jos poreikis. Specialybės buvo labai populiari ir jau aprūpinome rinką šiais specialistais“, – teigė D. Beržinskienė-Juozainienė.
Panevėžio kolegija šįmet išleis paskutinę aplinkos inžinierių laidą.
„Jau du metus iš eilės šita studijų programa nerentabili ir mes patys jos atsisakome“, – sako direktoriaus pavaduotoja.
Kauno technologijų universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete lieka visos programos.
Daugiausiai programų, į kurias negalės būti priimami nauji studentai, yra Klaipėdos ir Šiaulių universitetuose. Iš neuniversitetinių aukštųjų mokyklų daugiausiai programų neliks Marijampolės kolegijoje.
„Pagal tas kryptis, kurios dabar yra ribojamai akredituojamos, jose esančių programų skaičius yra apie 200“, – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas.
SKVC duomenimis, Klaipėdos universitete 16-oje studijų krypčių pirmos pakopos studijos akredituotos ribojamai, Šiaulių universitete – 10. Toks akreditavimas reiškia, kad studijos turės būti išregistruotos, kai jas baigs dabar studijuojantys studentai.
„Dar pačios aukštosios mokyklos virš 200 programų atsisakė“, – teigė SKVC direktorė Nora Skaburskienė.
Stojantieji į universitetines bakalauro studijas šiemet galės rinktis iš 350 studijų programų (pernai buvo siūlyta 447), stojantieji į magistrantūrą – iš 437 programų (pernai 525).
SKVC teigimu, dėl ribojimų vykdyti priėmimą pirmakursių labiausiai turėtų mažėti vadybos, ekonomikos, komunikacijos, edukologijos krypčių studijose.