Praėjusį savaitgalį Strasbūre jau ketvirtajame Konferencijos dėl Europos ateities piliečių forume dalyvavo 200 piliečių iš visos Europos Sąjungos. Į Strasbūrą vyko ir trys piliečiai iš Lietuvos. Tokie forumai yra svarbi Konferencijos dėl Europos ateities dalis. Atsitiktiniu būdu parinkti ir skirtingą patirtį turintys ES gyventojai juose svarsto ir teikia rekomendacijas dėl Europos ateities. 20 išrinktų narių iš kiekvieno forumo dalyvaus tolesniuose svarstymuose kartu su ES ir nacionalinių institucijų atstovais.
Ketvirtajame forume nagrinėta ES pasaulyje ir migracijos tema. Jo dalyviai analizavo ES vaidmenį pasaulyje, įskaitant saugumo tikslus ir strategijas, gynybą, prekybos politiką, humanitarinę pagalbą ir vystomąjį bendradarbiavimą, užsienio politiką, kaimynystės politiką ir ES plėtrą. Jis taip pat susijęs su tuo, kaip ES turėtų spręsti migracijos klausimus.
Įvykusių keturių forumų dalyviai – 800 ES piliečių – parengs rekomendacijų rinkinį, kuris bus svarstomas konferencijos plenarinėje sesijoje 2022 metų pradžioje. Rekomendacijoje gali būti nurodytas konkretus sprendimas, kaip pasiekti pokyčius, arba nurodyta kryptis, kurios reikėtų laikytis siekiant rasti problemos sprendimą.
Europos Parlamento nario bei vieno iš trijų šios konferencijos pirmininkų, buvusio Belgijos ministro pirmininko, teisininko Guy Verhofstadt teigimu, siekiama, kad dalyvaujamoji demokratija vyktų platesniu, europiniu mastu.
„Iš pirmųjų forumų piliečiai jau yra pateikę prašymus tokio pobūdžio procesus paversti nuolatiniais. Norima, kad tokie forumai vyktų bent vieną ar du kartus per penkerių metų teisėkūros laikotarpį. Tai yra viena iš rekomendacijų, kuri bus pasiūlyta per galutinę konferenciją 2022 metais“, – savo mintimis apie šį piliečių forumą pasidalijo G. Verhofstadt.
„Sekundės“ fotokorespondento Pauliaus Židonio reportaže – užfiksuotos akimirkos iš Europos Parlamento rūmuose vykusio Europos piliečių forumo bei rudenėjančio Strasbūro.