Susirgus, prastai jaučiantis, užklupus blogai nuotaikai, šventinio stalo dekoravimui reikėtų ne tik rinktis tam tikros spalvos akcentus, bet ir stengtis, kad ši spalva jus suptų kone visą vakarą.

Stalo puošyba ir sveikata: kas tarp jų bendro?

Stalo puošyba ir sveikata: kas tarp jų bendro?

Žvakės, girliandos, spalvingi, pakilią nuotaiką atspindintys burbulai ir kitos dekoracijos šiandien neatsiejami nuo ryškiausios Kalėdų puošmenos – šventinės vakarienės su šeima bei draugais. O jeigu šventinio stalo dekoro spalva dar gali veikti jūsų jausmus bei sveikatą, argi nederėtų į tai pažvelgti kur kas rimčiau?

Stalo dekoravimas yra vienas atsakingiausių ir, žinoma, smagiausių etapų besiruošiant artimuosius suburiančioms žiemos šventėms. Nors galima lengvai pasimesti tarp visų parduotuvėse siūlomų blizgių puošmenų stilistikų, staltiesių, stalo takelių ir kitų esminių šventinės vakarienės akcentų, bet štai Masačusetso sveikatos mokslų instituto specialistai ragina į šį procesą pažiūrėti kur kas rimčiau. Mat, pasak jų, spalvos, vyraujančios ant šventinio stalo, gali turėti įtakos ne tik jūsų emocinei būklei, jausmams, bet ir širdies, virškinimo ar nervų sistemos veiklai.

Nors spalvos kiekvieną mūsų paveikia individualiai, kai kurios jų turi universalias reikšmes. Geltona, raudona, oranžinė – tai spalvos, pažadinančios emocijas, susijusias su patogumu, šiluma. Šaltos spalvos – mėlyna, violetinė ir žalia – ramina. Vis dėlto kai kurios jų gali ne tik raminti, bet ir sukelti liūdesį ar abejingumą.

Žalia spalva

Šiltasis metų laikas mūsų šalyje palyginti trumpas. Nespėjame pasidžiaugti žaluma, ir jau pradeda gelsti lapai. O tada ateina ilga, niūri žiema… Todėl nenuostabu, jog gražiausias žiemos šventes žmonės linkę sutikti žalios spalvos apsuptyje. Tai tarsi atgaiva kūnui ir sielai.

Žalia spalva, dominuojanti šventinio stalo dekoravime, padės atsikratyti negatyvių jausmų, nuramins, nuslopins neigiamas emocijas. Tokia spalva skatina kurti ir mylėti, palankiai veikia širdį ir kitus krūtinės ląstos organus, malšina galvos skausmą, dirglumą, mažina arterinį kraujospūdį ir nuovargį.

Galerija

Raudona spalva

Raudona spalva tarsi savaime siejasi su šv. Kalėdomis. Reklaminiuose stenduose, raudonai išpuoštose parduotuvių vitrinose ši spalva neabejotinai dominuoja. Tad visai nenuostabu, jog labai dažnai ji tampa ir pagrindine šventinio stalo puošybos spalva.

Raudona spalva kelia daug klausimų apie materialinę gyvenimo pusę, apie buvimą kartu, apie gebėjimą prisiliesti prie kito žmogaus ar jo sielos. Ne veltui ši spalva – tai jausmingumo ir aistros simbolis.

Raudona spalva, dominuojanti ant šventinio stalo, gali padėti tiems, kuriuos kamuoja raumenų ar sąnarių skausmai. Ši spalva veikia širdį, suaktyvina kraujotaką, stimuliuoja imunitetą, aktyvina medžiagų apykaitą, būtent todėl ji gali sušildyti kūną ir atgaivinti žmogaus jausmus.

Spalvų terapijoje raudona taikoma tuomet, kai reikia atkurti arba pastiprinti žmogaus gyvybines jėgas. Ši spalva idealiai tinka žmonėms, kurie jaučiasi pavargę, negali atgauti jėgų po stipraus sukrėtimo arba streso – skyrybų, artimo žmogaus mirties, ligos ir pan.

Oranžinė spalva

Gruodis vienareikšmiškai yra mandarinų mėnuo. Be jų šventės tiesiog neįsivaizduojamos. Kaip ir be oranžinės spalvos. Oranžinė spalva tarsi kalba apie gyvenimo džiaugsmą, apie gyvenimą be streso. Tad nieko keisto, kad šventinį stalą mums norisi pagyvinti oranžinėmis spalvomis ir su ja susietais kvapais.

Oranžinė spalva jaunina ir stiprina organizmą, padeda sergant endokrininės sistemos ligomis, padeda normalizuoti skydliaukės veiklą, taip pat mažina dirglumą ir emocinį nestabilumą, kuris yra vienas iš rizikos veiksnių sergant skydliaukės ligomis.

Tiesa, taip pat ši spalva kelia apetitą, tad jos turėtų vengti besilaikantieji dietos.

Balta spalva

Jeigu jūsų paprašytų įvardyti vieną pagrindinių žiemos spalvų, tikėtina, jūs tikrai nepamirštumėte baltos spalvos. Kas jau kas, bet ji turi stiprių sąsajų su šaltuoju periodu. Todėl nieko keisto, jog ši spalva dažnai „apsigyvena“ ir ant šventinio stalo.

Balta spalva simbolizuoja švarą, protą, taiką, šviesą, teisybę. O gal tiesiog geresnį rytojų? Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi.

Balta spalva tarsi saugo sveikatą ir gerina pašlijusią, taiso santykius su kitais žmonėmis. Ši spalva stiprina imunitetą, aktyvina ir harmonizuoja visą sistemą, normalizuoja centrinės nervų sistemos veiklą ir gerina liaukų sekreciją.

Mėlyna spalva

Mėlyna spalva laikoma stipriausia gydomąja spalva, ji veikia tiek fiziškai, tiek ir dvasiškai, malšina skausmą, gydo emocines ir dvasines traumas. Ši spalva stiprina limfos, liaukų ir imuninę sistemą, teigiamai veikia nervų sistemą, ryšius tarp smegenų pusrutulių. Mėlyna spalva tarsi valo ir detoksikuoja visą organizmą.

O štai aplinkui dominuojanti žydra spalva ramina ir padeda išreikšti save, savo mintis, padeda bendrauti, sukelia taikos ir ramybės pojūtį. Ši spalva normalizuoja kvėpavimo sistemos darbą, veikia gerklę, balso stygas, gerina venų būklę ir mažina padidėjusį kraujospūdį.

Violetinė spalva

Ši spalva atspindi taurius dvasinius siekius, todėl ji visada buvo siejama su religija. Natūralu, kad žmonės dažnai ją renkasi kaip pagrindinę šventinio stalo spalvą. Violetinė spalva nuramina nervus, padeda atkurti sutrikusią organizmo pusiausvyrą. Tinka epileptikams, tiems, kurių organizme sutrikusi cheminių medžiagų pusiausvyra.

Jeigu kenčiate dėl sąnarių displazijos, osteoporozės, skoliozės arba kreivo stuburo, violetinė jus veiks teigiamai, skatins kaulų gijimą, atsinaujinimą.

Geltona spalva

Geltona spalva skatina entuziazmą, pasitikėjimą savimi, optimizmą, stiprina loginį mastymą, padeda išlikti susikaupusiems ir žvaliems, stimuliuojamai veikia visą nervų sistemą.

Siejama su energija, saule, laime, džiugesiu, tad puikiai derės ant šventinio stalo.

Ši spalva stimuliuoja virškinimo sistemos darbą bei skatina toksinų šalinimą iš kepenų ir tulžies. Geltona padeda kenčiantiems nuo depresijos. Šią spalvą apskritai sieja su sveikata ir organizmo atsparumu ligoms. Jeigu sergate kokia rimta liga, geltona tikrai pasitarnaus, nes padės organizmui sveikti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų