Pirmiausia tai susiję su biologiniu žmogaus organizmo ritmu. Po pietų beveik visi žmonės tarsi įkrinta į miego duobę. Ne veltui kai kuriose šalyse yra siesta – žmonės sako, kad padarę ilgesnę pietų ir poilsio pertrauką jie geriau susikaupia ir dirba kur kas produktyviau.
Tačiau negalima kaltinti vien biologinio laikrodžio. Prie popietinio snaudulio ar nuovargio prisideda ir žmogaus valgymo įpročiai. Per pietus prikimštas skrandis tarsi susiurbia į save energiją, taigi darbingumas pasidaro kur kas mažesnis. Tačiau taip pat blogai ir neduoti organizmui pakankamai tinkamų „degalų“ darbo dienos pradžioje.
Jei popiet jaučiate nuovargį, pagalvokite: ar pusryčiavote? Ką valgėte pusryčiams (puodelis kavos nesiskaito)? Ką valgėte pietums (gal tik praplėšėte kokį saldumynų ar greitų užkandžių pakelį)?
Puodelis kavos ar saldus batonėlis – tai greitai pasisavinamas kofeinas ir angliavandeniai. Iš pradžių jie tikrai veiksmingi, nes sužadina smegenų aktyvumą. Tačiau tolygaus darbingumo neužtikrina. Todėl patartina dieną pradėti nuo pusryčių, su kuriais gautumėte ir pakankamai kalorijų (moterys – 300–400, vyrai – apie 500). Tai gali būti dubenėlis javainių ir stiklinė vaisių sulčių arba pora riekelių duonos, kiaušinis ir riekelė sūrio.