Kelerius metus tušti stovėję du buvę socialiniai daugiabučiai J. Janonio gatvėje jau turi naujus šeimininkus.
Jau pirmajame aukcione į juos pretendavo trys potencialūs pirkėjai, o įsigijo kaimynystėje veikianti pramonės įmonė.
Iš pirmo karto
Kelerius metus tušti stovėję du buvę socialiniai daugiabučiai J. Janonio gatvėje jau turi naujus šeimininkus.
Gruodžio viduryje vykusiame jau pirmajame aukcione juos įsigijo kviečių krakmolo ir glitimo gamybos bendrovė „Roquette Amilina“.
Už abu renovuotus daugiabučius miesto biudžetas papilnės 360 tūkst. eurų.
Prieš kiek daugiau kaip šešerius metus renovuoti ir socialiniais būstais paversti du dviaukščiai daugiabučiai J. Janonio gatvėje ilgai apgyvendinti nebuvo.
Naujakuriai Panevėžio savivaldybę užvertė skundais dėl nuolatinio pramonės įmonių keliamo triukšmo, nemalonių kvapų ir užterštumo.
Suradus, kur iškelti socialinių butų gyventojus, patalpos liko tuščios, o Savivaldybė nusprendė jas parduoti aukcione.
„Besidominčiųjų buvo dar daugiau. Kadangi aukcione varžėsi net trys dalyviai, ir kaina išaugo.“
J. Petrauskė
Kaip teigė Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistė Jolanta Petrauskė, socialinio būsto nuomininkams neįtikę namai sulaukė nemažo potencialių pirkėjų dėmesio.
Aukcione panoro dalyvauti trys dalyviai. Tai ir nulėmė, kad nuo pradinės 281 547 Eur kainos pirkinys pabrango iki 360 600 eurų.
„Besidominčiųjų buvo dar daugiau. Kadangi aukcione varžėsi net trys dalyviai, ir kaina išaugo. Vieni planavo šias patalpas įsigyti nuomai, pastatus pritaikyti laikinai apgyvendinti darbininkams, kiti turėjo dar kitokių planų. Ką su patalpomis planuoja daryti aukciono laimėtojas, duomenų neturime“, – sakė J. Petrauskė.
Anot specialistės, nors laimėtojas jau yra, pardavimo sutartis dar nepasirašyta – tam laiko yra iki sausio vidurio.
Visi gauti pinigai papildys miesto biudžetą. Tiesa, 32 tūkst. eurų už žemės sklypą bus pervesta Turto bankui, nes tai valstybinė žemė, tačiau vėliau pusė šios sumos bus grąžinta į miesto biudžetą.
Panaudos plėtrai
Du daugiabučius aukcione įsigijusios bendrovės „Roquette Amilina“ generalinis direktorius Edvinas Bernotas „Sekundei“ teigė, kad dar nėra galutinai apsispręsta, ką daryti su naujuoju pirkiniu.
Kadangi pagal detalųjį planą sklypų naudojimo paskirtis yra pramonės ir sandėliavimo, pagal šią paskirtį ir bus naudojami įsigytieji daugiabučiai.
„Kol kas tikslių planų neturime. Kaip vystome pramoninę veiklą, taip ir toliau vystysime. Tad ir įsigyti pastatai bus panaudoti šiems tikslams. Ar tai bus bendrovės plėtros projektas, ar kitoks, šiuo metu negaliu detalizuoti, nes dar patys neturime galutinio sprendimo“, – kalbėjo E. Bernotas.
Aukcionas išskirtinis buvo tuo, kad visi statiniai ir sklypas siūlyti kaip vienas objektas, kuris negalėjo būti skaidomas.
J. Janonio gatvės 8-uoju numeriu pažymėtame name įrengti 8 vieno kambario butai ir 3 – dviejų kambarių, o 10-ajame name yra 20 būstų, iš jų 12 – vieno kambario ir 8 – dviejų kambarių.
Visi butai nėra itin erdvūs – nuo 26,20 iki 51,07 kv. m. Kartu su daugiabučiais parduotas ir ūkinis 209 kv. m pastatas bei 56 arų žemės sklypas.
Gyventojams netiko
Parduoti renovuoti daugiabučiai J. Janonio gatvėje daugiau kaip metus stūksojo užkaltais langais. O kadaise juose virė gyvenimas.
Viename šių pastatų veikė Laikinieji vaikų globos namai, tačiau prieš dešimtmetį globotinius iškėlus arčiau miesto centro, patalpos buvo pritaikytos socialiniams būstams.
Kitame daugiabutyje taip pat buvo įkurdinti socialiai remtinieji.
Tačiau dar 2018 metais Savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta iš šių dviejų namų iškelti socialinių būstų gyventojus.
To priežastimi tapo jų nuolatiniai skundai dėl netinkamų sąlygų gyventi – pramonės įmonių triukšmo, intensyvaus sunkiasvorių transporto priemonių eismo J. Janonio gatve.
Eilėje valdiškos pastogės laukiantiems remtiniesiems įsiūlyti tokį socialinį būstą Savivaldybei virto problema – dažnas nesutikdavo čia keltis gyventi motyvuodamas, kad būstai pramoninėje zonoje, toli prekybos centrai, mokyklos ir darželiai.
Pagal Panevėžio teritorijos bendrąjį planą J. Janonio gatvės 8-asis ir 10-asis pastatai patenka į pramonės ir sandėliavimo zoną.
Pagal tą patį planą tokioje teritorijoje gyvenamųjų pastatų statyba negalima.
Abu daugiabučiai pastatyti gerokai anksčiau iki tokių apribojimų atsiradimo – dar 1947–1948 metais.