Site icon sekunde.lt

Smurtu apkaltintas mokyklos direktorius ginasi sulaukęs keršto

Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos direktorius Alfredas Paberžis. „SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos direktorius Alfredas Paberžis. „SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Mokinių ir mokytojų santykius Panevėžyje imasi spręsti policijos pareigūnai.

Smurtu prieš mokinį apkaltintas direktorius tikina esąs apšmeižtas ir su policijai pareiškimą parašiusia mama svarsto bylinėtis teisme privataus kaltinimo tvarka.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aiškinasi, ar M. Karkos pagrindinės mokyklos direktorius iš tiesų auklėtinius drausmina fizine jėga. Ikiteisminis tyrimas pradėtas šią savaitę gavus mokinio mamos pareiškimą, kuriame ji tvirtina, kad direktorius prieš savaitę per pertrauką, drausmindamas 12-metį jos sūnų, stipriai suspaudė ranką ir berniukui sukėlė skausmą.

A. Paberžis dievagojasi vaiko nė pirštu nepalietęs. Esą net jei ir būtų norėjęs, nebūtų galėjęs, mat berniukas vos jį pamatęs skuodžia tolyn ir sprukdamas net iššoka per mokyklos langą.

Pasak direktoriaus, su neva nuo jo fiziškai nukentėjusiu vaiku akis į akį bendravęs vos kartą – socialinės darbuotojos kabinete susipažinęs tik šįmet į M. Karkos mokyklą atėjusiais mokytis dviem broliukais.

A. Paberžis neslepia, jog pedagogams rasti bendrą kalbą su naujokais kol kas sunkiai sekasi. Nors jo esą nuskriaustasis vaikas į mokyklą ateina, jį atvilioti į pamokas mokytojai nesugeba – šiais mokslo metais vaikas dar neapsilankė nė vienoje pamokoje. Visgi pedagogai spėjo naujokus įsidėmėti.

„Per pamoką atidarę duris prie visų mokytojos klausia: aš noriu š…, kur tualetas?“ – pasakojo A. Paberžis.

Anot jo, nors į mokyklą buvo iškviesta broliukų mama, tačiau situacija tapo sunkiai suvaldoma.

Policiją išsikvietė vaikai

Švietimo įstaigoje brendęs pūlinys pratrūko šią savaitę per stadione vykusią kūno kultūros pamoką specialiųjų poreikių vaikams.

Pasak A. Paberžio, broliukai su keletu kitų ir ne šios mokyklos vaikų pradėjo trukdyti pamokai užgauliodami mokinius. Neištvėrusi mokytoja iškvietė mokyklos direktorių. A. Paberžis neslepia, kad suvaldyti būrelį paauglių nesugebėjęs ir jis.

„Jie aplink tvorą laksto, erzinasi, tyčiojasi, didįjį pirštą rodo. Pasišnabždėję išsikvietė policiją“, – pasakojo direktorius.

Jo žodžiais, vienas vaikų iš tolo pedagogams pademonstravo mėlynę grasindamas, jog direktoriui bus blogai, kai pareigūnai atvažiuos.

Vengdamas didesnio konflikto, A. Paberžis mokytojai nurodęs klasę vestis į mokyklą. Į vaikų iškvietimą sureagavusi ir atvykusi policija teužsirašė pedagogų kontaktus.

Kitą dieną mokykla pati surašė trijų lapų raštą Savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų bei Vaiko teisių apsaugos skyriams dėl mokinių nevaldomo elgesio.

A. Paberžis tvirtina, jog tai ir galėjo būti akstinu motinai kreiptis į policiją ir apkaltinti direktorių smurtu.

„Pabandėme pajudinti motiną, kad neturi įtakos vaikams. Jai gresia bauda už vaikų nepriežiūrą, todėl ir apkaltino Paberžį skriaudžiant. Tai yra labai patogi gynyba“, – aiškino direktorius.

Anot jo, jei būtų iš tiesų smurtavęs prieš vaiką, vargu ar mama būtų laukusi ir tik praėjus savaitei parašiusi pareiškimą policijai.

„Šiais laikais tikima vaiku. Bet dabar gal manimi tikės?“ – viliasi A. Paberžis.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aiškinasi, ar M. Karkos pagrindinės mokyklos direktorius iš tiesų auklėtinius drausmina fizine jėga. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Mokytojai jaučiasi bejėgiais

Nors vaiką apžiūrėję teismo medicinos ekspertai iš tiesų aptiko ant berniuko rankos mėlynių, mokyklos vadovas turi savo versiją, iš kur jos galėjo atsirasti.

Anot A. Paberžio, mokykla turi žinių, jog mažieji neklaužados su tokiais pat išdykusiais draugais buvo nudūmę į netoliese mokyklos esantį devynaukštį daugiabutį ir ten energiją liejo spardydami laiptinės duris. Pasak direktoriaus, tokio chuliganizmo neapsikentęs namo gyventojas sučiupo vieną iš padykėlių.

„Gal nuo jo rankos, o gal ir dar nuo kito mėlynės liko“, – svarstė A. Paberžis.

Jo teigimu, apie incidentą daugiabutyje pedagogams prasitarė klausiamas vienas iš laiptinėje siautėjusių vaikų.

Per trisdešimt metų pedagoginio darbo patirtį turintis A. Paberžis pripažįsta, jog pedagogų ir mokinių santykiai per tą laiką pasikeitę kardinaliai. Pasak jo, kartą besiautėdami vaikai apmėtė mokyklą, direktoriaus langus obuoliais, mokytojus tiesmukai išvadina „duchais“.

„O ko vaikams nesinaudoti laikmečiu, suteikusiu jiems absoliučią laisvę ir nebaudžiamumą? Neklaužadoms dabar aukso amžius. Užsispyrėlių būdavo visada, bet turėdavom ir priemonių jiems tramdyti. Dabar kenčia ir ramūs mokiniai, ir mokytojai? Kai kurie vengdami konfliktinių situacijų stengiasi išsišokimus praleisti pro akis. O jei mokytojas neleidžia elgtis kaip nori, mokinys suvokia, kad pasitaikius progai, kaip kad įsistačius mėlynę, bus galima apkaltinti jį smurtu“, – teigė A. Paberžis.

Mėlynes pastebėjo specialistai

Direktorius tvirtina keršto sulaukęs ir dėl mokykloje įvestos griežtos kontrolės.

„Kiekvieną dieną 8 val. pasitinku vaikus prie durų, domiuosi, ar jie pamokoje. Kontrolė mūsų mokykloje tikra, ne popierinė. Vaikai žino, kad visada yra dėmesio centre“, – aiškino vadovas.

A. Paberžis nusiteikęs apginti savo, kaip pedagogo, garbę ir orumą. Jis neatmeta su pareiškimą dėl smurto prieš vaiką parašiusia mama bylinėtis privataus kaltinimo tvarka.

Kas iš tiesų įvyko tarp direktoriaus ir mokinio, aiškinasi Panevėžio policija. Visgi į ją pirmoji kreipėsi ne galbūt nuo mokyklos vadovo nukentėjusio berniuko mama, o su ja ir vaikais pabendravę Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai.

Skyriaus vedėjos Audronės Grainienės teigimu, šeimai yra teikiamos socialinės paslaugos ir specialistų pagalba.

Panevėžio Švietimo ir jaunimo reikalų skyrius A. Paberžio vadovaujamą mokyklą įvardija kaip vieną iš nedaugelio mieste, visais laikais nebijojusią priimti probleminio elgesio vaikų.

„Tokie vaikai nenukrenta iš dangaus. Jie auga mūsų visuomenėje. Kai kiti direktoriai sukdavosi nuo neklaužadų, A. Paberžis visada buvo vienas tų nebijojusių jų prisiimti ant savo ir mokyklos bendruomenės galvos ir spręsti problemas“, – pripažino skyriaus vedėjo pavaduotojas Eugenijus Kuchalskis.

 

Exit mobile version