Vyriausybė pritarė ir Seimui pateikė Finansų ministerijos parengtus Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir Muitinės įstatymų pakeitimų projektus, kuriais perkeliami ir įgyvendinami PVM direktyvos pakeitimai, susiję su nuotoline prekyba prekėmis, pardavimais per internetines prekyvietes ir smulkių siuntų importu.
PVM įstatymo pataisų projektu išplečiamos vieno langelio principu paremtos ES mastu šiuo metu jau veikiančios schemos, kai PVM surenkamas vienoje valstybėje narėje ir paskirstomas kitoms valstybėms narėms, taikymas. Tokios PVM mokėjimą verslininkams supaprastinančios schemos, kai paslaugų teikėjams nereikia registruotis kiekvienoje valstybėje narėje ir ten deklaruoti bei mokėti PVM, šiuo metu taikomos tik elektroninėms, telekomunikacijų ir transliavimo paslaugoms. Priėmus minėtus pakeitimus, tokios schemos bus taikomos ir nuotoliniu būdu į kitas valstybes tiekiamoms prekėms, taip pat smulkioms prekių siuntoms (iki 150 eurų), importuojamoms iš trečiųjų valstybių.
Pakeitimais taip pat atsisakoma šiuo metu taikomos importo PVM lengvatos smulkioms prekių siuntoms. Šiuo metu vartotojai į ES iš trečiųjų šalių gali siuntose importuoti prekes be PVM, jei neviršijama 22 eurų riba (ES viduje tokios lengvatos siuntoms nėra). Tokiu būdu už trečiosiose šalyse įsikūrusiose platformose parduodamas ir į Lietuvą siuntose importuojamas šiuo metu neapmokestinamas prekes Lietuvoje būtų skaičiuojamas PVM, taip suvienodinant trečiųjų šalių ir Lietuvoje esančių pardavėjų konkurencines sąlygas.
Siūlomi pakeitimai turėtų įsigalioti 2021 m. sausio 1 d., tačiau Europos Komisija yra pateikusi siūlymą jų įgyvendinimą atidėti pusei metų – t.y., iki 2021 m. liepos 1 d. Pakeitimų įsigaliojimą Komisija siūlo atidėti atsižvelgdama į tai, kad dėl COVID-19 protrūkio valstybėms narėms teko keisti savo prioritetus ir perskirstyti finansinius išteklius. Termino nukėlimui dar turi pritarti ES Taryba.